Fabrykantka aniołków Camilla Läckberg

Okładka Fabrykantka aniołków
autor:
Camilla Läckberg
wydawnictwo:
Czarna Owca
data wydania:
2012
ISBN:
9788375543797

Opis

Wielkanoc 1974. Z Valö, małej wyspy w pobliżu Fjällbacki, znika bez śladu rodzina. Na pięknie nakrytym świątecznym stole zostaje obiad wielkanocny, ale w domu nie ma nikogo, znikają wszyscy z wyjątkiem rocznej córeczki Ebby.Po latach Ebba wraca na wyspę jako dorosła kobieta. W rodzinnych stronach pragnie wraz z mężem otrząsnąć się po śmierci malutkiego synka. Postanawiają wyremontować i otworzyć dla gości stary ośrodek kolonijny, którym wiele lat temu zarządzał surowy ojciec Ebby. Wkrótce po rozp..oczęciu prac remontowych oboje omal nie giną w tajemniczym pożarze. Równie tajemnicze są stare ślady zaschnietej krwi odnalezione pod zerwaną podłogą w jadalni. Do akcji wkracza wkracza Patrik Hedström. Czy zdoła wyjaśnić zagadkę z przeszłości?Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”, osnutej na kanwie jej powieści.Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Choć miałam już okazję czytać powieść z Czarnej Serii, to powieść kryminalna Fabrykantka aniołków jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością Camilli Läckberg. Już sama okładka książki według mnie jest bardzo interesująca i zagadkowa. Miejsce akcji to wyspa Valö oraz Fjällbacka. Akcja toczy ... więcej »
Oj, długo nie miałam w rękach jakiegokolwiek kryminału, czy to dobrego, czy troszkę gorszego. Sama nawet nie wiem, dlaczego tak się stało. Swego czasu, jeszcze jak byłam nastolatką, pochłaniałam kryminały Aghaty Christie za jednym posiedzeniem. Przeczytałam wszystko, co było dostępne w bibliotece... więcej »
Jednym tchem pochłonęłam całą serię! Od początku do końca. To zdarzyło mi się do tej pory tylko w przypadku Yrsy Sigurdardottir... Czym urzeka Camilla Lackberg? Klimatem skandynawskiej prowincji,zapachem morza,śniegiem po pas i nie do końca poważnym profilem głównych bohaterów. Przecież oni są... więcej »
Wielkanoc 1974. Z Valö, małej wyspy w pobliżu Fjällbacki, znika bez śladu rodzina. Na pięknie nakrytym świątecznym stole zostaje obiad wielkanocny, ale w domu nie ma nikogo, znikają wszyscy z wyjątkiem rocznej córeczki Ebby. Po latach Ebba wraca na wyspę jako dorosła kobieta. W rodzinnych strona... więcej »
Młode małżeństwo po śmierci swego jedynego dziecka postanowiło uwolnić się od ponurych wspomnień i przeprowadzili się do ośrodka kolonijnego - rodzinnego domu Ebby. Para postanowiła samemu zacząć prace remontowe i radzić sobie bez niczyjej pomocy najdłużej, jak się da. Pewnej nocy małżeństwo budz... więcej »
Wiele osób zachwalało tę książkę, twierdząc, że jest najlepszą z serii o mieście Fjallbacka i jej kryminalnej naturze. Nie wiem, czy w wyniku szybkiego odgadnięcia zagadki z przeszłości, czy też przesycenie twórczością autorki, spowodowało, że mam zupełnie odmienne zdanie. Jest to jedna z gor... więcej »
Nie wiedziałam, że jest to jakakolwiek seria. Za Fabrykantkę aniołków wzięłam się więc zupełnie w ciemno, a tu okazuje się, iż jest to ostatni tom bestsellerowej sagi Camilli Lackberg, która odniosła światowy sukces. Bo jak mówi okładka tej książki to nie tylko mroczne thrillery, ale również dosk... więcej »
Dodali do kolekcji
freya1982
tilana
sylwiiii
jenah
Magdis
spring
dona35
tytania23
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!