Faust Johann Wolfgang von Goethe

Okładka Faust
autorzy:
Johann Wolfgang von Goethe, Goethe Johann W., Goethe W. Johann
wydawnictwo:
GREG
data wydania:
2011
ISBN:
9788373273542

Opis

Wielki uczony - wciąż spragniony wiedzy o sensie istnienia - zawiera pakt z diabłem. Chce absolutnego poznania i doskonałego szczęścia - jeśli zazna chwili, o której powie ?trwaj, jesteś piękna!?, szatan będzie mógł wziąć jego duszę do piekła. Mefistofeles ochoczo zgadza się na to - wszak sprawdzić wiarę Fausta pozwolił mu sam Bóg. ?Faust? to dzieło życia Goethego, dramat o możliwościach ludzkiego poznania i sensie istnienia świata.

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Lektura
  Dramat » Literatura » Dramat zagraniczny
  Podręczniki dla szkół średnich » Podręczniki. Ćwiczenia i zadania » Opracowania lektur dla szkół średnich
  Literaturoznawstwo » Nauki społeczne, humanistyczne, ekonomiczne » Historia literatury zagranicznej
  Faust
  Recenzent: Tsumetai
  Postać niemieckiego naukowca jest figurą kulturową, po którą sięgali liczni twórcy, aby ukazać przypisywane mu atrybuty i cechy, osadzając ją w najróżniejszych realiach, z uwagi na uniwersalność i ponadczasowość pewnych wzorców zachowań. Dramat Goethego przedstawia postać mężczyzny, który poświę... więcej »
  Wysokie oceny, pozytywne komentarze i lista, która prezentowała książki trudne do zrozumienia. To te fakty spowodowały, że postanowiłam przeczytać książkę. Utwór powstawał przez bardzo długi okres, bo aż 40 lat, jak dowiedziałam się dzięki mojej polonistce, która zaczepiła mnie na przerwie podcza... więcej »
  Dodali do kolekcji
  JoeBlack
  mysior
  floks
  Qavtan
  don_Francesco
  Zebra
  sybka
  Rabarbarowa
  Cytaty z książki+ Dodaj cytat
  „Gdy dobra chcesz, sam dobrym stań się wpierw, Radości chcesz, uciszaj własną krew. Gdy wina chcesz, sok z gron wyciskaj w czarę. Ufasz-li w cud, umacniaj swą wiarę”

  Dodane przez Booklove

  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!