Wątek: Agnieszka Lingas-Łoniewska - polscy autorzy dla nakanapie.pl

przemekk
5742 wypowiedzi

Dobry wieczór :-)

Mam nadzieję, że wszyscy wygodnie siedzą nakanapie.pl. Dzisiaj na honorowym miejscu zasiądzie: Agnieszka Lingas-Łoniewska

Agnieszka Lingas-Łoniewska, wrocławianka z wyboru, wałbrzyszanka z urodzenia. Od dawna pisze, ale do niedawna tylko do szuflady. Gdy zaczęła publikować w internecie i wzbudziła żywe zainteresowanie czytelników, postanowiła spróbować wydać swoje książki. I tak w styczniu 2010 światło dzienne ujrzał jej debiut "Bez przebaczenia", wydany przez wydawnictwo Novae Res. Opowieść o miłości żołnierza i młodej artystki wywołała szereg emocji i na pewno nie pozostawiła czytelnika obojętnym. Potem ukazał się thriller "Szósty", promowany przez salony sieci Empik, a w listopadzie 2010 w sprzedaży pojawiła się kolejna książka, wydana przez Novae Res", będąca 1 częścią trylogii o braciach Borowskich, czyli miłość i mafia - "Zakręty losu".

Autorka ma męża i dwoje dzieci, dwa koty i psa. Kocha zwierzęta, ciężkie brzmienie a muzyka, oprócz pisania, stanowi jej wielką pasję.
Tworzy na Facebooku stronę promującą polskich pisarzy, . Pracuje w dużym holdingu finansowym we Wrocławiu, ale to literatura jest jej wielką miłością.
Lubi ludzi, ale tylko tych szczerych i otwartych, nienawidzi zawiści, zazdrości i obłudy.

Przez najbliższy tydzień (a może i dłużej) zapraszam Was do rozmowy z autorką. Wpadajcie na kanapę, zadawajcie pytania i miło spędzajcie czas podczas rozmowy :-)

Angie_Simons
293 wypowiedzi

No to ja już mam kilka pytań :))

Witam, Pani Agnieszko. Na razie nie czytałam żadnej z Pani książek, nad czym strasznie ubolewam. Chcę jednak nadrobić zaległości, więc proszę o podpowiedź, od której powieści najlepiej zacząć. Byłabym wdzięczna :)
Czy od zawsze chciała Pani pisać? Skąd wziął się ten pomysł? Był to zwykły przypadek, czy pisane od zawsze było Pani ulubionym zajęciem?
Czy chciałaby Pani przenieść swoje powieści na ekran?
Słucha Pani ciężkich brzmień... Jakieś ulubione zespoły? Tak się składa, że też jestem fanką ciężkiej muzyki.

Na razie tyle ;) Dodam, że również mam kota - kochane zwierzęta.
Pozdrawiam ciepło i życzę wesołych, pogodnych świąt
Julia

Agnesscorpio
128 wypowiedzi

Witaj Julio:)
Nie wiem jakie są Twoje gusta literackie, ale może coś znajdziesz dla siebie wśród moich wydanych książek. Wszystkie traktują o wielkiej miłości, ale każdej z nich towarzyszy co innego. "Bez przebaczenia" to mój debiut i tej książce jest najbliżej do romansu. Historia miłości żołnierza i młodej artystki. "Szósty" to thriller o seryjnym mordercy zielonookich blondynek na Górnym Śląsku. Natomiast moja ostatnia książka, "Zakręty losu", będąca pierwszą częścią trylogii, to opowieść o miłości, mafii, uzależnieniach, wyborach i złych wyborach. We wszystkim moich książkach jest mnóstwo uczuć, przeciwności losu i akcji. Są także sceny erotyczne, a to nie każdy lubi;) Ale na początek mogę polecić ci "Bez przebaczenia", od tego wszystko się zaczęło:)
Pisać chciałam zawsze, ale jakoś proza życia zwyciężała. Dopiero dwa lata temu postanowiłam coś z tym zrobić.
Czy chciałabym przenieść powieści na ekran? Pewnie tak... Dużo moich czytelników pisze do mnie w mailach, że moje książki to świetny materiał na scenariusz. Ale jestem realistką i wiem, że nie jest to takie proste.
Co do muzyki, to odgrywa ona ogromną rolę w moim życiu. Towarzyszy mi niemal codziennie. Także podczas pisania. Doskonałym dowodem na to jest umieszczenie w książce "Zakręty losu" playlisty, która inspirowała mnie do pisania poszczególnych rozdziałów.
A co do ulubionych zespołów to na pewno: Metallica, Within Temptation, Slipknot, Type O Negative, Limp Bizkit, Linkin Park
A zwierzaki kocham miłością wieczną!

Magnolia044
51 wypowiedzi

Przeczytałam Pani książkę "Zakręty losu" i dla mnie jest ona póki co najlepszą książką, jaką kiedykolwiek czytałam. Czyta się bardzo szybko, aż szkoda kończyć, teraz czekam aż w kwietniu pokaże się druga "Zakręty losu. Braterstwo krwi", szkoda, że muszę czekać aż do kwietnia z drugą częścią, a trzecią zobaczę dopiero pod koniec 2011 roku!:( Z bohaterami "Zakrety losu" bardzo się "zżyłam", mogłabym czytać i czytać o historii Katki i Krzyśka, i chciałabym, żeby ta historia nigdy się nie kończyła (co oczywiście jest nierealne). Przeczytałam fragment drugiej częsci sagi. I moje pytanie brzmi: czy Krzysiek stanie się złym bohaterem tej częsci? (Bo jakoś sobie go nie wyobrażam jako bohatera negatywnego), i co z Katką?? :(

Pozdrawiam serdecznie i życzę Wesołych Świąt.
Klaudia S. :-)

Angie_Simons
293 wypowiedzi

Bardzo dziękuję za odpowiedzi! :) Metallica, Withitn Temptation i Limp Bizkit - także należą do moich ulubionych zespołów. Skoro słucha Pani Within Temptation, to może się jeszcze Pani spodobać Epica - polecam, oni również świetnie grają. Jeszcze raz dziękuję, na pewno pomęczę Panią niedługo kolejnymi pytaniami ;)

Agnesscorpio
128 wypowiedzi

proszę bardzo, z wielką przyjemnością na nie odpowiem:) A na koncert WT jadę w październiku:)

Angie_Simons
293 wypowiedzi

Tak? Świetnie, ja prawdopodobnie też na nim będę :)

Agnesscorpio
128 wypowiedzi

Klaudio:)
Niezmiernie się cieszę, że podobała Ci się moja książka. "Zakręty losu" zabrały mi kawałek życia, biorąc pod uwagę, że jest to trylogia. A co do drugiej części powiem tylko tyle, że jeden z braci przejdzie duzą przemianę. A w książce nie zabraknie akcji sensacyjnej, będzie jej nawet więcej niż w części pierwszej. I pojawi się trochę nowych postaci i tych dobrych i tych złych.

Agnesscorpio
128 wypowiedzi

A co do Katki, to wiele zmian w jej życiu:) I przez jakiś czas będzie pod opieką tego, którego bardzo nienawidzi...;)

Lena173
910 wypowiedzi

Twoja debiutancka powieść pt.: "Bez przebaczenia" podbiła serca wielu ludzi w różnym wieku.Spodziewałaś się aż takiego sukcesu? Czy pisząc tą książkę pierwotnie kierowałaś ją do osób w konkretnym przedziale wiekowym?

Niewątpliwie "Zakręty losu" są książką, która budzi w czytelnikach wiele różnych emocji. Znajduje się w niej wiele zarówno miłości i troski, jak również strachu i niepewności. Moje pytanie więc brzmi: Czym kierowałaś się siadając do stworzenia tej Trylogii

Magnolia044
51 wypowiedzi

Dziękuję bardzo za odpowiedź:).
Tak też, myślałam, że nie będzie chciała Pani za wiele zdradzić co w kolejnej książce (rozumiem), to zupełnie tak jak z oglądaniem filmu znając jego zakończenie:) Teraz do kwietnia będzie mnie zżerała ciekawość, który z braci zmieni się, dobry na złego, czy odwrotnie. (mam cichą nadzieję, że Lukas stanie się dobrym, bo nie chciałabym, aby Krzysiek wszedł na złą drogę, zresztą nie wyobrażam go sobie w takiej roli). Napiszę także, że świetnie oglądałoby się "Zakręty losu" na ekranie:)
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za odpowiedź:)

Magnolia044
51 wypowiedzi

Noooo nie!:-) Teraz to naprawdę nie wytrzymam do kwietnia:)

Lena173
910 wypowiedzi

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła Magnolio, a czasami nutka niepewności sprawia, że później dużo bardziej doceniamy czytaną lekturę ;) Dlatego lepiej jest nie pytać o szczegóły, by napawać się potem każdym odkrytym podczas zagłębiania się w lekturze słowem. Ja tam mam nadzieję, że wszystko jeszcze bardziej się pokomplikuje ;) Ahh uwielbiam takie rzeczy najbardziej na świecie ;) Aga Kocham Cię normalnie ;)

Agnesscorpio
128 wypowiedzi

Leno, wiem że "Bez przebaczenia" wzbudza szereg różnorakich emocji, od zachwytu po zdenerwowanie. Bo jak mogłam tak namieszać w życiu bohaterów! Ale to lepsze niż obojętność:) Niektórzy piszą, że BP jest skierowana raczej do młodych osób, ja sama zbliżam się do magicznej cyfry i uwierz mi... znam mnóstwo ludzi w moim wieku i starszych, którzy czasami podejmują idiotyczne decyzje względem swojego życia uczuciowego. Kiedy w grę wchodzą emocje, uczucia, nie ma recepty na mądrość życiową. "Bez przebaczenia" jest dla każdego, dla kogo liczy się prawdziwe uczucie, zdolne pokonać wszelkie przeciwności.
Co do "Zakrętów losu" to pewne rzeczy zaczerpnęłam z własnych doświadczeń, chciałam też pokazać jak złudne może być życie w fałszywym poczuciu bezpieczeństwa, omamione wizją łatwych pieniędzy, w świecie gdzie nie liczy się nikt i nic. W świecie, gdzie ludzkie życie nie stanowi żadnej wartości, a liczy się tylko siła i władza. Ale musiałam pokazać, że miłość jest w stanie pokonać wszystko. Poza tym, dzięki postaci Lukasa, chciałam nawiązać do literackiej przemiany bohatera romantycznego. Może trochę tu spoileruję, ale Łukasz Borowski będzie właśnie takim bohaterem.
Magnolia, dziękuję za miłe słowa:)

Agnesscorpio
128 wypowiedzi

Lena, szalona dziewczyno!!! Cieszę się ogromnie:))) I dziękuję:) A co do nutki niepewności to zgadzam się w 100%.

Magnolia044
51 wypowiedzi

Nie chce wiedzieć juz nic więcej:-) poczekam do kwietnia, w końcu to tylko 4 miesiące:) (a może aż 4!).
No ale przyznam się, że ciekawość po zdradzeniu kilku szczegółów jest większa:-). Wierzę, że kolejne części sagi będzie się czytało równie dobrze jak pierwszą:)

Lena173
910 wypowiedzi

Wiem, że jestem szalona. Gdyby tak nie było, to nie byłabym sobą. A Lukas zrobił w mym sercu dużą konkurencje Piotrowi ;)) A niby nie było go w książce zbyt wiele i spora grupa osób z pewnością prędzej obstawiłaby, że 'gorące uczucia' należą się Krzyśkowi. Co cóż... Zawsze mnie kręcili 'źli' chłopcy.

Magnolia044
51 wypowiedzi

Leno:-) ja należe do tej grupy, która jest za tym, że "gorące uczucia należą do Krzyśka" ;-P

Agnesscorpio
128 wypowiedzi

Leno, zapewniam, że po Braterstwie krwi Twoje uczucie się pogłębi. A po Historii Lukasa... możesz stać się niebezpieczna:)
Magnolia, co do Krzyśka, to... będzie ostro;)

Lena173
910 wypowiedzi

No Krzysiu też na swój był boski, cudny, troskliwy... Mogłabym tak wymieniać w nieskończoność, jednak - z niewiadomych mi powodów - jestem zwolenniczką złych charakterów.

Nieco inaczej to się ma na przykładzie "Bez przebaczenia". Tam z miłą chęcią rozszarpałabym brata adoratorki głównego bohatera mimo, iż jego zachowanie wynikało z miłości do siostry ;))

Lena173
910 wypowiedzi

Toś mnie teraz zaintrygowała ;) Podczas czytania będę chyba musiała mieć przy sobie kubeł zimnej wody i tabletki nasenne, bo wtedy w ogóle już nie zasnę przez całą noc.

Agnesscorpio
128 wypowiedzi

rozumiem...
lubię tworzyć takie wielowymiarowe postaci, zapewniając tym samym odpowiedni poziom adrenaliny u czytelnika:)

Magnolia044
51 wypowiedzi

Kurcze nie czytałam "Bez przebaczenia" :( Poproszę o tą książkę "Św. Mikołaja" hehe (Wyślę do niego sms-a ) hehe

Lena173
910 wypowiedzi

Magnolia - koniecznie wyślij do niego smsa, bo naprawdę warto. W mojej grupie na studiach utworzyła się już kolejka i wręcz zabrali mi mój pierwotny egzemplarz książki. Teraz co rusz słyszę Ohy i ahy ;)

Magnolia044
51 wypowiedzi

Wyślę, wyślę:)

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!