Temat

Autorzy urodzinowo dla nakanapie.pl

Postów na stronie:
@agacia
@agacia
64 książki 958 postów
2010-09-01 17:17 #
Kochani z okazji urodzin naszego serwisu kilku wspaniałych autorów różnych książek postanowiło podzielić się z nami urodzinowo swoimi historiami. Dziś jako pierwszą przedstawimy Wam Panią Mariolę Zaczyńską


Mariola Zaczyńska - "Jestem dziennikarką „Tygodnika Siedleckiego”. Pracowałam także w Radiu dla Ciebie i w Telewizyjnym Kurierze Mazowieckim. Ukończyłam studium scenariuszowe w łódzkiej filmówce, ale, mimo dyplomu, nie zdecydowałam się na pracę w zawodzie scenarzysty. Za bardzo musiałabym zmienić swoje życie. Ten zawód wymaga obecności w „wielkim mieście”. A ja wybrałam opcję wiejskiej sielanki na moim Smoczym Polu, w otoczeniu zwierzaków, książek i przyjaciół."

Narodziny tego dnia nie były dobrą, przemyślaną decyzją… A ponoć zastanawiałam się nad tym desperackim aktem dwa tygodnie, doprowadzając rodzicielkę do furii, w jaką może popaść tylko kobieta w przenoszonej ciąży. No, kto przy zdrowych zmysłach rodzi się 1 września?!

Przeżyję rocznicę wybuchu II wojny światowej, bo charakter mam adekwatny do wydarzenia, więc o eksplozję łatwo. Trudno, stało się. No, ale pierwszy dzień szkoły?! Jak tu zwrócić na siebie uwagę, jak wszyscy gadają tylko o minionych wakacjach, gdzie to się było, i – o, proszę – jeszcze jest opalenizna… Jakby tego było mało, 1 września obchodzi imieniny moja rodzicielka. Bronisława. A, że zawsze jakoś była starsza, więc z tego pierwszeństwa chata na imprezę przypadała jej.

Po latach wpajania mi, że jest wiele ważniejszych wydarzeń (opisanych powyżej) niż moje urodziny, przestałam się buntować. Obchodzę je cicho, z niejakim zdziwieniem, że „jeszcze i to!”. Ale szampana odpalam. Wypada. Bąbelki są dobre na wszystko.


Zachęcamy również do przeczytania wywiadu z autorką:
http://nakanapie.pl/book/487085/review/1279/jak-to-robia-twardzielki.htm

W linku poniżej możecie również przeczytać recenzje do książki " Jak to robią Twardzielki ":
http://nakanapie.pl/book/487085/jak-to-robia-twardzielki.htm

Zachęcamy również do odwiedzenia blogu autorki:
http://zaczynska.pl/


Pani Mariolu z okazji Pani urodzin życzymy wielu sukcesów zawodowych, uśmiechu na co dzień oraz pogody ducha ! Czekamy na dalsze wspaniałe książki

/Ekipa nakanapie.pl/
# 2010-09-01 17:17
Odpowiedz
@twardzielka
@twardzielka
6 książek 5 postów
2010-09-01 17:18 #
Dzięki kochana Ekipo, dzięki Kanapo!!! Świat jest piękny! Nawet w tym deszczu:)))
# 2010-09-01 17:18
Odpowiedz
@agacia
@agacia
64 książki 958 postów
2010-09-01 17:41 #
:) to my dziękujemy!
# 2010-09-01 17:41
Odpowiedz
2010-09-01 21:58 #
Sto lat, szczęścia, zdrowia, dużo weny i pomysłów bajecznych bez liku! :)
# 2010-09-01 21:58
Odpowiedz
2010-09-01 22:08 #
PS Wywiad świetny, już się nie mogę doczekać jak wpadnie mi kiedyś w ręce książka "Twardzielki" :)
# 2010-09-01 22:08
Odpowiedz
@agacia
@agacia
64 książki 958 postów
2010-09-02 17:09 #
Soulmate - a wywiad z autorka oraz recenzje książki na naszym serwisie już czytałaś?
# 2010-09-02 17:09
Odpowiedz
2010-09-02 18:49 #
no wywiad tak, agata, nie czytasz ze zrozumieniem :P a recenzje nie, wolę najpierw książkę przeczytać :)
# 2010-09-02 18:49
Odpowiedz
@agacia
@agacia
64 książki 958 postów
2010-09-02 20:17 #
Acha to OK :)
# 2010-09-02 20:17
Odpowiedz
@agacia
@agacia
64 książki 958 postów
2010-09-06 17:27 #
Kochani, dziś chciałabym Was zaprosić na urodzinowy wywiad z Anną Klejzerowicz!


Anna Klejzerowicz - Pisarka, publicystka, fotograf, redaktor. Współpraca z wydawnictwami: Bertelsmann, Marquard Media, Axel Springer, Edipresse, Wydawnictwo Dolnośląskie, Oficynka oraz redakcjami m.in. "Spotkania z Zabytkami", "Murator" (lata 90.), "Kocie Sprawy", zbrodniawbibliotece.pl . Przez wiele lat współpracowałam z Teatrem Atelier w Sopocie. Mieszkam wśród lasów, w pięknej dolinie, w starym domu. Tam piszę. Oraz fotografuję. Przyrodę, koty. Mam ich kilka w domu. Dla pozostałych w okolicy, wspólnie z rodziną i sąsiadami, prowadzę kocią stołówkę.







Agata Wiśniewska: Czy lubisz obchodzić swoje urodziny, czy należysz raczej do grona ludzi, którzy wolą nie przyznawać się do tego, że kolejny rok im przybył?

Anna Klejzerowicz: Już dawno przekroczyłam tę niewidzialną granicę wieku, za którą człowiek raczej nie cieszy się z tego, że przybywa mu lat. Chyba tak mniej więcej do dwudziestki życzyłam sobie być starsza, a potem to się zaczęło odwracać... Teraz to najchętniej zapomniałabym o dacie swoich urodzin - niestety, zawsze znajdzie się ktoś, kto o niej przypomni... A tak na serio, w naszej rodzinie tradycyjnie obchodzi się raczej Imieniny niż Urodziny. Urodziny wyprawia się dzieciom - no i, oczywiście, na koniec, obowiązkową "osiemnastkę", która się każdemu raz w życiu należy.

AW: Urodziny to zazwyczaj wyjątkowy dzień. Które ze swoich dotychczasowych imprez urodzinowych pamiętasz najbardziej i chciałabyś nam o nich opowiedzieć?

AK:Pamiętam takie imprezy z dzieciństwa, na które zapraszałam inne dzieci, zakładałam sukienkę, a mama piekła tort i kupowała lody. No i prezenty w kolorowych papierkach, które się rozpakowywało drżącymi z emocji dłońmi. Potem była zabawa na całego, aż lalki i misie fruwały w powietrzu. Zawsze czułam się tego dnia kimś wyjątkowym. No i oczywiście pamiętam tę swoją osiemnastkę. Była dość huczna, jak na nasze ówczesne mieszkanie w bloku. Zaprosiłam mnóstwo gości, a mój tata po raz pierwszy oficjalnie otworzył dla nas szampana. Byłam strasznie dumna z tego, że od tej chwili jestem pełnoletnia.

AW: Który z prezentów czy niespodzianek urodzinowych ucieszył Cię najbardziej ?

AK: Zawsze - od dziecka - książki! Każde urodziny uznałabym za stracone bez nowych książek w prezencie.

AW: Jak spędzała swoje ostatnie urodziny Anna Klejzerowicz ?

AK: Spokojnie, w gronie najbliższych. Ale była uroczysta kolacja, dobre wino i nawet symboliczny torcik. Książki też oczywiście były, bo rodzinka dobrze zna moją słabość.

AW: Czy lubisz dawać prezenty, chodzić po sklepach i wybierać solenizantowi jakiś upominek, czy raczej; sprawia Ci to trudność i nigdy nie wiesz co kupić?

AK: Uwielbiam dawać prezenty. I chyba zazwyczaj trafiam. Mam taką metodę, że jeśli kogoś dobrze znam, to staram się po prostu spełnić jego marzenia, natomiast w innych przypadkach kupuję coś uniwersalnego. Jasne, że najchętniej z dziką przyjemnością obdarowuję ludzi książkami, ale tylko takich, o których wiem, że się z tego ucieszą. W końcu książka - jak każda żywa istota - też musi trafić na właściwą osobę.

AW: Jaki smak powinien mieć tort urodzinowy, by byś chciała go zjeść w całości ?

AK: Cytrynowo-rumowy. Moja mama robi wymarzony.

AW: Serwis nakanpie.pl obchodzi we wrześniu swoje pierwsze urodziny po przemianie, co mogłabyś życzyć ekipie serwisu na najbliższy rok ?

AW: Życzę kolejnych wielu udanych lat - i żeby nigdy nie zabrakło dobrych książek, o których będziemy sobie dyskutować na kanapce.



Dziękujemy bardzo za udzielenie wywiadu. Naszych Moli książkowych zapraszam do zapoznania się z twórczością autorki, na naszym serwisie.

Recenzja do książki " Złodziej dusz - opowieści niesamowite ": http://nakanapie.pl/book/490180/review/1140/z%C5%82odziej-dusz-opowiesci-niesamowite.htm

Recenzja do książki " Sąd ostateczny ": http://nakanapie.pl/book/490837/review/1383/sad-ostateczny.htm

Strona autorki: http://www.annaklejzerowicz.pl/
# 2010-09-06 17:27
Odpowiedz
@ojuciasan
@ojuciasan
4 książki 85 postów
2010-09-06 17:36 #
Jeszcze raz składam najlepsze życzenia urodzinowe Portalowi NaKanapie oraz Agatce, a także wszystkim, którzy właśnie obchodzą/obchodzili/będą obchodzić swoje Urodziny :-)
# 2010-09-06 17:36
Odpowiedz
@agacia
@agacia
64 książki 958 postów
2010-09-06 18:33 #
Agatka i serwis nakanapie.pl bardzo dziękują :)
# 2010-09-06 18:33
Odpowiedz
Odpowiedź
Grupa

Autorzy

Wszystko o autorach
© 2007 - 2024 nakanapie.pl