Temat

Ekranizacje komiksów o superbohaterach

Postów na stronie:
@Maynard
@Maynard
617 książek 745 postów
2011-04-14 07:49 #
Na prośbę @interplaygirl, wprowadzam rozruch do filmowych wątków...

Jako małe pacholę czytywałem wszystko co wpadło mi w ręce, a najczęściej były to wydawane przez firmę TM SEMIC komiksy o amerykańskich superherosach czyli Spidermanie, Batmanie, X-men, Supermanie i innych mścicielach w trykotach.

Ostatnio, jak wiadomo, komputery rządzą kinem, więc mamy prawdziwy wysyp ekranizacji komiksowych, którymi karmi nas zachód. Komiks, jednakże, ma swoje prawa i nie wszystko da się pokazać na ekranie a niektóre produkcje są swoistym policzkiem dla klasyki komiksu i strzałem w kolano dla Fabryki Snów.

Niedługo na ekranach polskich kin pojawią się, niczym lawina,: "Thor", "Kapitan Ameryka:pierwszy Avanger, "X-men:pierwsza klasa" a kreci się m.in "Wolverine Origins 2". Ja, osobiście film "Iron man 2" obejrzałem w trybie FF na pilocie DVD a to o czymś świadczy. Nawet jeśli coś bardzo lubimy od tzw. force feeding'u porzygamy się na bank...

Moja osobista lista ekranizacji udanych kończy się chyba na trylogii X-men, a o klasykach w stylu Batmana Tima Burtona pisać mi w tym wątku nie wypada.

Na zakończanie dodam, iż odgrzewane kotlety w stylu ponownych ekranizacji Batmanów i Spidermana (ten z McGuirem był podobno be...) raczej odstraszą "starych" wyjadaczy ale za to przyciągną do kin całą masę odmóżdżających się konsumentów kina, bo fanami ich raczej nie nazwę.

A wasze typy, odczucia, oczekiwania?
# 2011-04-14 07:49
Odpowiedz
@oisaj
@oisaj
393 książki 327 postów
2011-04-14 07:55 #
Witam
Chyba nie oglądałeś tych odgrzewanych kotletów. To co Nolan zrobił z Batmanem moim zdaniem zdecydowanie nie ustępuje filmom Burtona. A Joker w wykonaniu Heath Ledger'a to mistrzostwo świata.
# 2011-04-14 07:55
Odpowiedz
@Maynard
@Maynard
617 książek 745 postów
2011-04-14 08:04 #
Zdziwię cię - oglądałem.
Batmany Nolany, to niestety nie moja bajka, sorry, choć Ledger wykonał kawał dobrej roboty...pisałem o tym na znanym portalu filmowym i zostałem zakrzyczany, opluty i znieważony, więc zakończmy proszę wątek Nolanowskich Batmanów i opiszmy inne superbohaterskie filmy.

de gustibus non est disputandum
# 2011-04-14 08:04
Odpowiedz
@oisaj
@oisaj
393 książki 327 postów
2011-04-14 08:07 #
:) Joker z wielkim rewolwerem aż tak ci się podobał ? Moim zdaniem znakomity jest Hellboy i Blade
# 2011-04-14 08:07
Odpowiedz
2011-04-14 08:13 #
Komiksy, głównie te zachodnie były dla mnie w dzieciństwie nieosiągalne, więc zbyt dużo się ich nie naczytałem. Trudno mi jest więc je porównywać z ekranizacjami.

Czasami trudno jest porównać ekranizację z komiksem, bo ekranizacja często w dużym stopniu odbiega od oryginału i wybiórczo korzysta z różnych wątków. Co nie oznacza, że jest zła. Kino rządzi się swoimi prawami.

Batman
Przyznam, że bardzo mało Batmanów przeczytałem. Z filmów o Batmanie istnieją dla mnie tylko trzy. Pierwszy i drugi Batman Burtona oraz Batman Nolana (Mrocznego rycerza jeszcze nie oglądałem, więc nie dodaję).

@Maynard - Batmany Nolana są przez niektórych lepiej oceniane jak te Burtona. Na IMDB to one są w TOP250, a nie Burtona. Co nie znaczy, że Tobie mają się podobać ;-)

Spiderman
Tutaj komiksów przeczytałem trochę więcej, ale to było tak dawno temu... Z filmów - Spiderman z McGuirem podobały mi się, przede wszystkim dwójka i jedynka.

SinCity
Czytałem tylko pierwszy tom komiksu. Jak dla mnie komiks i film - BDB.

Watchmen
Nie czytałem komiksu, ale film+muzyka to coś pięknego.

X-men
Spośród trzech, które oglądałem najbardziej podobała mi się jedynka. Komiksów nie czytałem.
# 2011-04-14 08:13
Odpowiedz
@Faledor
@Faledor
539 książek 671 postów
2011-04-14 09:43 #
Ciekawe, kiedy ktoś pokusi się o ekranizację Thorgala. Poszłabym na to "w ciemno" do kina.
Z istniejących ekranizacji podobał mi się X-men. Każdy kolejny trochę mniej.
# 2011-04-14 09:43
Odpowiedz
@Maynard
@Maynard
617 książek 745 postów
2011-04-14 09:50 #
Thorgal na dużym ekranie - marzenie! Tylko zrobiony przez ekipę europejsko-amerykańską, broń Boże NIE przez Polaków!
@Faledor - dla mnie X-men to chyba również personal best.
@Przemku - i komiks i film Watchmen - bardzo wysoki poziom i kawał przesłania, raczej dla dojżalszego widza/czytelnika.
# 2011-04-14 09:50
Odpowiedz
@Faledor
@Faledor
539 książek 671 postów
2011-04-14 10:41 #
Podejrzewam, że żadna Polska ekipa nie pdjęłaby się ekranizacji Thorgala. Po Wiedźminie minie chyba ze sto lat zanim powstanie polska produkcja fantasy - niestety - budżet nie ten :)
No może gdyby kilku takich Bagińskich zasiadło do spółki to może coś by się z tego urodziło... Ale to zupełnie inna bajka :)
# 2011-04-14 10:41
Odpowiedz
@interplaygirl
@interplaygirl
196 książek 3170 postów
2011-04-14 13:18 #
Co do komiksowych ekranizacji, niestety nie jestem fachowcem, wiadomo - dziewczynki się mniej tym interesują;), ale jako, że mam starszego brata to zawsze jednak się miało styczność.

Oglądałam w tym roku jedynie ekranizację polskiego komiksu "Jeż Jerzy", który był imho naprawdę super, niestety słaby film.
Pan Skarżycki się wypalił, a wulgaryzmy śmieszyły tylko pierwsze piętnaście minut.

Chętnie zobaczyłabym ekranizację "WILQ'a", bo Wilq to również moje dzieciństwo.
Ale Polska chyba jeszcze do tego nie dojrzała.

A amerykańskich superbohaterach wiem niewiele:)
# 2011-04-14 13:18
Odpowiedz
@frodo
@frodo
2860 książek 2164 posty
2011-04-16 08:02 #
Powiem tak - wreszcie doczekałem się czasów gdy karty komiksów ożyły na ekranach kinowych. Mimo swojego wieku, albo aż oglądam wszystkie tego typu produkcje. Po prostu dla mnie mają w sobie coś magicznego. Zresztą Marvel dobrze wie na czym polega ta magia. Już sama czoówka gdy kartkowane są strony odpowiedniej serii robi na mnie dobre wrażenie. Po prostu przenosi w to universuum. no i co najważniejsze poziom efektów naszych czasów, każe zapomnieć i spuścić kurtynę milczenia na ekranizację Pająka i Hulka z lat 70 - tych ubiegłego wieku. Po 1989 ruszyła lawina ekranizacji przygód superbohaterów - od Batmana i jego Burtonowskiego debiutu po filmy Nolana (niestety pomiędzy nimi były 2 filmy - które znacznie obniżyły poziom tych filmów, a szkoda ponieważ tzw. Upadek Rycerza, to świetny wątek w jego historii). A Burton i Nolan - pokazują Bruce Wayna, takim jakim ma być - mrocznym, twardym, nieustępliwym. No i potem długo, długo, nic i wystrzeliły dwie produkcje - "Spiderman" i "X-Men". Oj, to był strzał w dziesiątkę. Gamoniowaty Pająk i Toby w jego roli spełniił się doskonale. Ale mutanci to było to - Hugh Jackman w roli Wolverine (zwłaszcza początkowe sceny, w knajpie i snikt jego ostrzy, niezapomniane). Konntynuacje trzymają poziom - zwłaszcza Weapon X (komiks to totalne musisz mieć każdego komiksomaniaka). Jescze dalej robiło się coraz ciekawiej - Fantastic Four, Ghost Rider, Hulk (zwłaszcza ten drugi, z Edwardem Nortonem), Daredevil, Punisher, było co oglądać. A z DC - mieliśmy Supermana (zdecydowanie mógłby być lepszy). I jeszcze z innych stajni - Strażników i Hellboya. Także urodzaj jak w mało którym gatunku filmowym. Dodam jeszcze, że w produkcjach Marvela, palce macza legenda, tego wydywnictwa - Stan Lee - twórca tych wyżej wymienionych herosów komiksowych. A na przyszłość szykuje się tyle ekranizacji, że miłośnicy będą w siódmym niebie. Ja szczególnie czekam na "Zielone latanie" z świata DC. Serdecznie pozdrawiam. Make Mine Marvel.
# 2011-04-16 08:02
Odpowiedz
@quicker
@quicker
30 książek 16 postów
2011-04-26 13:22 #
Powiem krótko: Nolan jest moim bogiem i idolem, a Mrocznego rycerza uwielbiam i czekam na "The dakr knight rises" :)
# 2011-04-26 13:22
Odpowiedz
@saligia79
@saligia79
206 książek 44 posty
2011-05-07 11:43 #
z moich ulubionych to X-men, Batman i Fantastic Four
# 2011-05-07 11:43
Odpowiedz
@Chris
@Chris
2 książki 1 post
2012-01-12 00:50 #
A ja uwielbiam serię Batmana. Zarówno za czasów Burtona, co za czasów Nolana. I te fantastyczne komiksy... Za dzieciaka się czytało. Do dzisiaj zresztą też, ale te bardziej dla dorosłych odbiorców.

X Men preferuję tylko filmy.

Watchmen, film i komiks ubóstwiam. Świetna robota z obu stron.

Za fantastyczną czwórką nigdy nie przepadałem.

Punisher, to tylko pierwszy film o tym tytule mnie porwał.

Sin City, też genialne w swej prostocie.

Spiderman też nie najgorszy, co kto lubi :)

V jak Vendetta, bardzo dobry polityczny komiks. Alan Moore się w tym odnajduje.
# 2012-01-12 00:50
Odpowiedz
@Krasnoludek
@Krasnoludek
236 książek 221 postów
2012-09-25 19:11 #
Komiksów osobiście nie trawię na równi z westernami - po prostu nie mogę czytać tych obrazków i koniec. Odpychają mnie.
Za to filmy na ich podstawie- niektóre to moje perełki;)
Do najlepszych moim zdaniem należą Batman z Chistianem Balem, Iron Men , Hulk zarówno z Edwardem N jak i z Ericiem B, Daredevil, Elektra, nawet Avengers lubię oglądać;) Te filmy mają po prostu jakiś taki swój fajny klimat;)
# 2012-09-25 19:11
Odpowiedz
AN
@anaSowo
8 postów
2013-02-04 15:38 #
Moi faworyci: X-men- bajka i Batman wszystkie filmowe części.
# 2013-02-04 15:38
Odpowiedz
@temptershell
@temptershell
491 książek 20 postów
2018-12-11 17:50 #
Reaktywujemy temat? Zerujemy licznik na grudniu 2018 i co nas czeka w serialach i filmach na podstawie komiksów w najbliższym czasie?
Czekacie na Deadly Class i The Umbrella Academy?
# 2018-12-11 17:50
Odpowiedz
GO
@riviera24
23 książki 2 posty
2018-12-30 22:38 #
Widziałam ostatnio "Aquamena" i muszę przyznać, że bardzo nietypowo dla świata DC szczerze się uśmiałam na filmie. Mnóstwo gagów, humor sytuacyjny, humor słowny, bez przesadnego patosu. Mogłoby się nawet wydawać, że DC w końcu chce nadgonić Marvela z komediowym stylem ukazywania superbohaterów. Podejrzewam też, że niemały wpływ na to miał sam Jason Mamoa, który grał tytułową postać. Podobno w życiu prywatnym to niezły jajcarz i często psoci się swoim kolegom po fachu. Wcale nie zdziwiłabym się, gdy się okazało, że część gagów jest jego autorstwa. Film polecam! Chyba najlepszy do tej pory z całej serii DC.
# 2018-12-30 22:38
Odpowiedz
Odpowiedź
Grupa

Film

"Film to życie, z którego wymazano plamy nudy." Hitchcock
© 2007 - 2024 nakanapie.pl