Wątek: Książki o tematyce postapokaliptycznej

molik14
403 wypowiedzi

Ok,tak jak w temacie jest napisane:Szukam książek o tematyce postapokaliptycznej.
Dobrze by było, żeby była ogólnie dostępna w bibliotekach.

przemekk
5742 wypowiedzi

Cykl "Mroczna wieża" Kinga. "Bastion" tego samego autora. Z Dicka przychodzi mi na myśl: "Deus Irae" i Richard Matheson "Jestem legendą"

frodo
2233 wypowiedzi

Klasyk takiej literatury : Roger Zelazny - "Aleja potępienia", Waltera M. Millera - "Kantyk dla Leibowitza", Cormac McCarthy - "Droga", Doktor Bluthgeld" Phillipa K. Dicka, Dzikokonna i św. Leibowitz" Millera, Waltera jr., "Apokalipsa według Pana Jana" Roberta J. Szmidta, "Świt 2250" Andre Norton, cykl :"Krąg Walki" Anthony'ego Piers'a:, "Dziki Brzeg" K.M.Robinsona, Ja, Gelerth" Władysława Pasikowskiego, "Późne lato" Johna Crowleya, "Sotnie łysego Iwanki" Romana Danaka, "Dzień Tryfidów" Johna Wyndhama. No to tyle na dobry początek. A większośc z nich jest dostępna w bibliotekach publicznych. Pozdrawiam.

przemekk
5742 wypowiedzi

@frodo
Czy Piers, którego wymieniłeś nie pisał czasami książek o wojownikach, którzy walczyli jeden na jednego,a przegrany stawał się niewolnikiem drugiego?

Maynard
843 wypowiedzi

David Brin - "Listonosz"

frodo
2233 wypowiedzi

Chyba tak, czytałem "Krąg walki" dawno temu. I chyba to jest główny motyw tej trylogii.

molik14
403 wypowiedzi

Bardzo mi miło że tak dużo daliście odpowiedzi...
Cormac McCarthy - "Droga" - Czy to nie jest zekranizowane?
Taki film niedawno wyszedł i nawet przyciągnął moją uwagę ale zapomniałem o nim.

frodo
2233 wypowiedzi

W polskich kinach data jest jeszcze nie ustalona, a w Ameryce miał premierę 3 września 2009. I to jest ekranizacja. Pozdrawiam.

chavez80
14 wypowiedzi

Polecam "Świt 2250" Andre Norton.

Uleczka448
224 wypowiedzi

"Samotność anioła zagłady",
"Droga ślepców"

mcmarcus
212 wypowiedzi
Droga autorstwa Cormac McCarthy'ego naprawdę robi wrażenie. zresztą też wbija w fotel.
Widać także sporo odniesień do niej w 3 części gry Fallout - np. klan ludożerców.
Alfaa
2119 wypowiedzi

''GONE'' Michael Grant - obecnie dostępne są 4 części.
''Metro 2034'' Dmitrij Głuchowski
''Apokalipsa'' Dean Koontz

Edytowany przez użytkownika Alfaa 07/05/2011 12:54.
silverraven
11 wypowiedzi

Znalazłam na pewnym forum wątek: Świat postapokaliptyczny w literaturze (http://lastinn.info/systemy-postapokaliptyczne/2371-swiat-postapokaliptyczny-w-literaturze.html) Opisano tam w kilku zdaniach ponad pięćdziesiąt książek o tej tematyce i każdy może sobie z nich wybrać coś dla siebie. Wiele tytułów znaleźć można również na tej stronie:
Mnie z obu tych list najbardziej obok Drogi McCarthy'ego spodobały się Poczwarki Johna Wyndhama.

Kasiasnoopy
1977 wypowiedzi

Nie sprawdzałam wszystkich na tej stronie ale ja znam jeszcze te :
Charlie Higson"Wróg"
"Metro 2033" i "Metro 2034" Dmitrija Głuchowskiego,
"Wojna światów " Wellsa
"Mgła" Kinga (ze "Szkieletowej załogi" :))
"Fermi i mróz" Frederik Pohl (o ile dobrze pamiętam)
:)

Kasiasnoopy
1977 wypowiedzi

O jeszcze fajna lista i książek i filmów jest o dziwo na Wikipedii :D

cassandra9891
615 wypowiedzi

Ja też polecam serię GONE ;)
Do tego są jeszcze powieści antyutopijne, które też opowiadają o świecie po jakiejś większej zagładzie lub z nowymi zasadami - tutaj polecam serię "Igrzyska Śmierci"

Wojtek20091996
19 wypowiedzi

Ja polecam Metro :) obie częsci są bardzo dobre :)

Były kanapowicz
Fragilla
4 wypowiedzi

"Dobrani" Ally Condie

Uleczka448
224 wypowiedzi

"Ostatni świat" - Minard Celine.

cassandra9891
615 wypowiedzi

'Neva" - Sara Grant

coconut
756 wypowiedzi

"Z ciemnością jej do twarzy" Kelly Keaton
Można by też zaliczyć do postapokaliptycznego świat z serii o Kate Daniels (autorka to Ilona Andrews).

Edytowany przez użytkownika coconut 29/06/2011 20:51.
cassandra9891
615 wypowiedzi

"Feral" Kate Wild - troszkę antyutopijna ;)

Były kanapowicz
marian_k
51 wypowiedzi

Głowa kasandry.

emka03
66 wypowiedzi

@molik14, tak "Droga" McCarthy'ego została zekranizowana. Chociaż osobiście najpierw polecałabym Ci książkę. Mój kuzyn, który nie czytał, mówił, że na filmie strasznie się wynudził i właściwie wyłączyłby go w połowie, gdyby nie fakt, że mu polecałam obejrzeć. Książka moim zdaniem tez do najlepszych nie należy, ale faktycznie porusza tematykę, jaka Cię interesuje.

memento_mori
18 wypowiedzi

Neva- Sara Grant

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!