Wątek: Książki o wampirach?

palladini
60 wypowiedzi

Wampiry stały się coraz popularniejsze. To już nie są czasu Wywiadu z wampirem – dziś o tych stworzeniach wiemy praktycznie wszystko. A może tylko tak nam się wydaje?

Cykl książek Akademia wampirów pokazuje je nam od kolejnej – innej strony. To już nie są krwiożercze istoty mające za nic człowieka. To istoty które czują, kochają, boją się jak my.

A jakie jeszcze książki poza oklepanym Zmierzchem?

Lady_Martia
1 wypowiedź

Pamiętniki wampirów
Naznaczona
Świat nocy
Martwy aż do zmroku
Wywiad z wampirem
Pocałunek o północy
Miasto kości
Błękitno krwiści
Mroczny książę
Wampiry w wielkim mieście
Bal maturalny z piekieł
Wieczna noc

karteczka
17 wypowiedzi

ja niewiele w tym temacie, więc nie będę sypać tytułami jak z rękawa. Ale mogę się wypowiedzieć na temat "Akademii wampirów" i niedawno wydanej "w szponach mrozu". To książki, które wpisują się w potrzeby dzisiejszego czytelnika. jest w nich wampirzy temat, jest przyjaźń, uczucie, ale i duzo, dużo dobrej fabuły, akcji...Mimo, że nie ma w tych tytułach typowych wampirów, śpiących w trumnach itd. to wprowadza w taki mroczny, niebezpieczny nastrój, można poczuć więcej niż zwykle adrenaliny.

frodo
2233 wypowiedzi

Ja lubię klasykę: "Drakulę" Bram Stokera, "Miasteczko Salem" Stephena Kinga, i cykl "Nekroskop". I jeszcze komiksowa opowieść "30 Dninocy".

natusia12_1995
4 wypowiedzi

Mogą być też Wampiraci. O Wampirach piratach :)

suzy
3 wypowiedzi

Większość tytułów, które znałam została już wymieniona, ale przychodzi mi do głowy jeszcze 'Jak poślubić wampira milionera'. Polecam.

Azzura
14 wypowiedzi

"Zew księżyca" ;] choć to bardziej o wilkołakach, ale wampiry też się znajdą. Bardzo fajna książka. No i "Miasto poza czasem" - to już dużo cięższa lektura. "Krwiopijcy" też są godni polecenia.

diabolicalady
953 wypowiedzi

Prawdziwe wampiry wymierają... Rodzą się nowe, zniewieściałe, ugrzecznione, metroseksualne czy inne dziwadła. Aż żal się robi...

karteczka
17 wypowiedzi

może ktoś powinien napisać książkę, w której zetkną się ze sobą te stare, klasyczne wampiry i nowe, współczesne? To musiałoby być ciekawe zestawienie.

dark_happy_turtle
38 wypowiedzi

Te nowe, współczesne, grzeczniutkie zaraz by zostały zgładzone przez stare dobre wampiry, ale by to była piękna jatka. :P

frodo
2233 wypowiedzi

No nie Barlow kontra Edward. Na kwiatki? Na szybsze wspinanie po drzewie? Przecież to nie baseball ulubiony sport nowoczesnych wampirów, tylko zdrowa ludzka przegryzka, czyniła z nich "dzieci nocy".

palladini
60 wypowiedzi

diabolicalady - ale przecież już Anna Rice X lat temu pisała o lekko zniewieściałych wampirach. A przynajmniej tak odczytałam Wywiad z wampirem. ;)

deana
150 wypowiedzi

Interesujący jest cykl Magdaleny Kozak o wampirach w ABW: ,,Nocarz" ,,Renegat" ,,Nikt"

Były kanapowicz
wika13
13 wypowiedzi

,,Drugie życie Bree Tanner" książka autorki zmierzchu

Shoo
15 wypowiedzi

Wampirów tyle się teraz namnożyło, że trudno na nie nie natrafić. Ale i tak mam nadzieję, że za jakiś czas przyjdzie okres, w którym to o krwiopijcach zrobi się cicho, by następnie znów powróciły - tym razem z hukiem i klasą! No, ale jeśli o książki z wampirami chodzi - przede wszystkim "Słodka jak krew" oraz seria o detektyw Nelson "Cena krwi", "Ślad krwi" i "Linie krwi".

dzastin
58 wypowiedzi

O widze że nikt nie podał "Historyk" Elizabeth Kostova

dzastin
58 wypowiedzi

Jeśli ktoś bardzo pragnie mogę przepisać listę książek o wampirach :)

diabolicalady
953 wypowiedzi

@Palladini - nie do końca. Lestat był bezwzględny, a Louis był dziwny, jeśli można się tak wyrazić. Przez "wywiad" przebrnęłam, ale przez "Lestata" juz nie dałam rady...

dzastin
58 wypowiedzi

Ja czytałam "Lestata" . Wywiadu nie czytałam ale film widziałam "Lestat" ma faktycznie nudne momenty ale nie które są warte przeczytania

maljanik
8 wypowiedzi

"Lestat" jak najbardziej mi przypadł do gustu. No i "Królowa potępionych"!
Ja właśnie aktualnie brnę przez Panią Meyer. Różnica w wampirach i tu i tu - kolosalna. Dla mnie i to i to - bardzo dobre.
Ze swoim stylem. Ze swoim wydźwiękiem. Poza tym Pani Rice stawiała na coś innego niż Meyer. Dlatego biorę to pod uwagę i nie powiem, by Zmierzch był gorszy :)

palladini
60 wypowiedzi

diabolicalady: Przebrnęłaś czyli nie wart czytania był?

dzastin
58 wypowiedzi

Dokładnie tak samo sądzę maljanik. Zaczełam czytać "królową potępionych ale musiałam przerwać.
Oprócz Sagi uwielbiam "Intruza" :)
Każda osoba pisząc o wampirach zwraca uwagę na co innego

dark_happy_turtle
38 wypowiedzi

palladini: Co do "Lestata" nie podobało mi się to, że główny bohater okazał się jeszcze bardziej uczuciowy i rozmyślający niż Luis w "Wywiadzie", ale jego historia samam w sobie była bardzo wciągająca (może momentami nie tak jak pierwszy tom, gdzie dopiero poznajemy ten niezwykły świat) i ciekawie napisana. Wydaje mi się, że styl opowiadania Lestat'a jest o wiele bardziej interesujący niż Luis'a. osobiście polecam jak najbardziej, choć spojrzenie na pewne rzeczy w "Lestacie" może zburzyć Twoje dotychczasowe wyobrażenie świata wampirów, poznanego w "Wywiadzie". Uważałabym na "Królową potępionych". Moim skromnym zdaniem troche męcząca i nudna, ale w końcu da się przebrnąć :)

palladini
60 wypowiedzi

To Królową zostawię sobie na jesień. W lato się czyta coś przez co nie trzeba brnąć ;)

karteczka
17 wypowiedzi

Powiedzcie mi w takim razie, jaki powinien być według was obraz wampira pokazany w książce? Czym się kierujecie wyobrażając sobie go? Tylko pradawnymi słowiańskimi opowieściami?A może właśnie uznajcie za prawdziwe tylko te, do których przystają postaci z książek Rice? Czy wampiry mogą ewoluować i jednocześnie można uznawać je za prawdziwe? Przecież my się zmieniamy co pokolenie, co stoi na przeszkodzie, żeby taki Drakula był dziś reprezentowany przez Dymitriusza z "akademii wampirów"?

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!