Wątek: Anielska fantastyka

przemekk
5742 wypowiedzi

Pozytywnie zaskoczony twórczością Pani Kossakowskiej, poszukuję innych książek dotykających problematyki stosunków pomiędzy Królestwem a Otchłanią.

Jednym słowem, polećcie inne książki o aniołach i demonach, tylko nie "Anioły i Demony" Dana Browna ;)

molik14
403 wypowiedzi

Władcy Ciemności, świetna jest, jestem w trakcie pisania recenzji,dzięki uprzejmości nakanapie.pl

Maynard
843 wypowiedzi

- Komediowa wersja do tego w polskich realiach czyli "Baśń średniowieczna" Pawła Rochali.
- "Dobry Omen" duetu Gaiman - Pratchett (tez raczej komediowo)
- "Nigdziebądź" - Gaimana. Tylko jeden anioł, ale za to jaki.

silverraven
11 wypowiedzi

W obu tomach antologii "A.D. XIII" można znaleźć anioły i demony. W trochę innym wydaniu anioły występują również w cyklu J. Ćwieka "Kłamca". No i może jeszcze "Rzecz o zbłąkanej duszy" T. 1-2 S. Sadowa (wnioskuję z okładki, dopiero przymierzam się do ich przeczytania)

anek7
857 wypowiedzi

"Tam gdzie spadają anioły" Doroty Terakowskiej.Może to nie jest fantastyka w pełnym znaczeniu tego słowa, ale jest tam konflikt pomiędzy Górą a Dołem, a co więcej przedstawiciele tych "instytucji" Ave i Vea są dla siebie czymś w rodzaju "alter ego".

przemekk
5742 wypowiedzi

No to tworzymy kolekcję Angel Fantasy :)

Dzięki za wszystkie propozycje i czekam na więcej.

@molik14 - chodzi o to: Władcy ciemności, Frank E. Peretti

frodo
2233 wypowiedzi

"Kłamca", "Kłamca 2" Jakub Ćwiek ; Anna Kańtoch - 13 anioł ; Mroczne Materie (Złoty kompas, Magiczny nóż, Bursztynowa lueta) Philipa Pullmana, Jacek Piekara "Sługa Boży" lub ogólniej cykl o inkwizytorze Mordimerze ; "Szlak cudów" Szyda (jest tam cykl 3 opowiadań)

przemekk
5742 wypowiedzi

Dzięki, frodo. Kolekcja uzupełniona ;)

molik14
403 wypowiedzi

Przemekk: Tak Tak,właśnie o to.

przemekk
5742 wypowiedzi

@molik14 - dzięki :)

misha
289 wypowiedzi

Uzupełniam sobie planowane książki za pomocą tej kolekcji. Dzięki!
Mi z anielską fantastyką kojarzy się tylko Siewca Wiatru i Zbieracz Burz t. I i II pani Kossakowskiej :D (którego zresztą w kolekcji jeszcze nie ma)

przemekk
5742 wypowiedzi

@misha - dzięki za informację. Zapomniałem o tych pozycjach, ale już uzupełnione :-)

Były kanapowicz
sonik8202
44 wypowiedzi

"Szeptem" Becca Fitzpatrick

hasita86
8 wypowiedzi

"Diabeł. Autobiografia", ale to raczej proza chrześcijańska niż angel fantasy :)

iziu08
583 wypowiedzi

"Upadli" - Kate Lauren

ShowEmotion
12 wypowiedzi

"Upadek Lucyfera" Wendy Alec, czyli Lucuś w innej odsłonie. Wydaje mi się troszkę zachaczone o "Siewcę". Właśnie zaczynam, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

oga
133 wypowiedzi

"Miasta pod skałą" Huberatha. Mocna rzecz, i na serio.

przemekk
5742 wypowiedzi

@oga - o tak, wspaniała książka. Zresztą Huberath pisze bardzo dobre książki. Mało ale warto czekać.

zafrina
364 wypowiedzi

"Nifilim" Thomas Sniegosky ; "Ostatni Nefilim" Solanin Michał ; "Angelologia" Danielle Trussoni

ZosiaVelZocha
363 wypowiedzi

Jeśli Władcy Ciemności to koniecznie i Synowie Buntu - Frank E. Peretti , jest to kontynuacja Władców Ciemności i myślę, że bardziej ciekawsza.

kej_ti
44 wypowiedzi

@misha - myslałam że tylko ja przez ten temat uzupełniam swoją kolekcję "planowanych";-p
a co do książki, to polecam "Najgłupszy anioł" Christophera Moore'a. W prawdzie anioł jest przedstawiony dość specyficzny, ale i tak się go lubi;) W ogóle cała książka jest w sumie specyficza i dość dziwna, ale taka "pozytywnie zakręcona" ;-)
Ewentualnie książki z serii "Dary anioła" Cassandry Clare, chociaż anioły jako takie się tam nie pojawiaja, ale są nefilimowie, co jednak jest zbliżoną tematyka.

blackmoth
1577 wypowiedzi

To ja dodam jeszcze "Córkę Anioła" - Lynn Sholes i Joe Moore i "Anioł" - Dorotea De Spirito (książka napisana w wieku 17 lat) :)

Były kanapowicz
justilla
140 wypowiedzi

"Kroniki Niebios" Anna Andrew ;)

Kikunia
110 wypowiedzi

"Siewca wiatru"
"Żarna niebios"
"Obrońcy królestwa" - Maia Lidia Kossakowska (wszystkie, które podałam)

Marzen85
1 wypowiedź

ja ostatnio czytałam "Upadli" i druga część "Udręka" Kate Lauren całkiem niezłe :)

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!