Wątek: muzyka i książka

Faledor
747 wypowiedzi

Lubię słuchać muzyki czytając książkę. W związku z tym bywa tak, że konkretna muzyka po czasie jest dla mnie nierozerwalnie związana z treścią książki. Podam przykład: Słuchałam sobie składanki - między innymi była tam piosenka "Ordinary World" Duran Duran czytając "My, dzieci z Dworca Zoo" i tak mi się to do siebie dopasowało, że teraz ( a minęło dobre kilkanaście lat ) jak słyszę tę piosenkę, to od razu w umyśle pojawiają się obrazy z książki. Co ciekawe nie z każdą piosenką i książką dochodzi do takiej symbiozy. Czy też tak macie?

Edytowany przez użytkownika Faledor 23/02/2011 15:08.
Dariaaa
564 wypowiedzi

Zdecydowanie nie :)
Jeśli gdzieś leci muzyka, a ja czytam książkę, kompletnie nie mogę się skupić. Zamiast czytać, zaczynam myśleć o piosence. Jeśli mi się nie podoba, to myślę sobie, że mnie drażni, natomiast, jeśli jest interesująca, zaczynam się w nią wsłuchiwać i 'odpływam'. Trochę dziwne, bo umiem się wyłączyć i czytać, na przykład, kiedy dookoła mnie rozmawia pełno ludzi, albo, gdy włączony jest telewizor. Jednak muzyka działa na mnie nazbyt pobudzająco :)

Tanashi
561 wypowiedzi

A ja jak czytam to nie zwracam na nic uwagi- chociaż z muzyką czasem dochodzi do symbiozy, o jakiej mówiłaś. Rzadko, ale przy czytaniu jakiegoś fragmentu coś tam świta. Ale ogólnie, jak akcja mnie bardzo wciągnie to nawet nie słyszę jak ktoś coś do mnie woła- dlatego tata, jak widzi, że czytam to mi wysyła smsy bo to jedyna rzecz na jaką wówczas reaguję:D

Kasiasnoopy
1977 wypowiedzi

Ja mam tak tylko z jedną książką :) Jest to "Mechanizm Serca" :) A to dlatego że autor jest liderem zespołu i oni nagrali muzykę na podstawie tej książki .A że bardzo mi się spodobała i muzyka i książka to są już dla mnie nie rozłączną jednością :) Pisałam już o tym tu na forum. Jak ktoś ma ochotę posłuchać to proszę :) Bardzo ciekawy pomysł :) Polecam ;) :
http://nakanapie.pl/forum/ksiazki/1328/muzyka-na-podstawie-ksiazki

Faledor
747 wypowiedzi

Ja mieszkałam w internacie, gdzie chwile samotności z książką prawie w ogóle się nie zdarzały. Zawsze ktoś rozmawiał, puszczał muzykę, wpadali jacyś odwiedzający więc zawsze miałam jakieś "tło" do toczącej się akcji w książce :) Chyba dlatego z nadmiaru wrażeń mój umysł wybrał muzykę.
Kasiasnoopy -ciekawa muzyka, nabrałam ochoty na przeczytanie tej książki!

Edytowany przez użytkownika Faledor 24/02/2011 08:49.
Kasiasnoopy
1977 wypowiedzi

Faledor właśnie super jest ta muzyka, może nawet lepsza niż książka :) No ale sam pomysł jest jak dla mnie bardzo ciekawy :) A książkę polecam choć jak mówie albo sie ją pokocha albo się na niej bardzo zawiedzie :)

Dolores777
27 wypowiedzi

Ja uwielbiam czytać ze słuchawkami na uszach ;-) Czytana historia nabiera wtedy takiego.. realizmu jakby. I podobnie jak Faledor mam kilka piosenek które kojarzą mi sięz pewnymi książkami :-)

bogumi.kania
1 wypowiedź

O właśnie ... co polecicie muzycznie na słuchawki do czytania. Chodzi o to że nie mieszkam sam i podobnie jak Faledor mam natłok dźwięków które rozpraszają. Potrzebuje jakiejś muzyki ... najlepiej poważnej bez wysokich dźwięków, która to muzyka mnie zrelaksuje i zabije dźwięki codzienności ? Radio z drugiego pokoju, syrenę pogotowia za oknem, alarm bryki sąsiada. Polecicie coś ?

melve
6 wypowiedzi

Ja mam bardzo różnie. Raz przeszkadza mi muzyka podczas czytania, a raz zupełnie nie. Jeśli już jednak czytam przy muzyce to musi być to coś spokojnego.

zafrina
364 wypowiedzi

Ja lubię czytać przy muzyce a zdarza się że czasem jest to głośna muzyka rockowa.
Ja czytam bardzo wolno (niestety ;) )co powoduje, że zwracam uwagę na szczegóły i bardzo długo zapamiętuje treść książki, którą przeczytam.
Ja osobiście czytam opis z tyłu książki i później dobieram odpowiednią muzykę aby uzyskać lepszy klimat książki. :)

Faledor
747 wypowiedzi

Co jakiś czas jakaś piosenka wpada mi w ucho, wtedy słucham jej na okrągło i pasuje mi do każdej czytanej właśnie książki. Często potem jedno kojarzy mi sie z drugim. Jak gdzieś usłyszę tę muzykę, to w głowie już pojawiają mi się wydarzenia z książki.
Jeśli mogę doradzić, jakiej muzyki słuchać przy czytaniu, to powiem : ulubionej :)

interplaygirl
3414 wypowiedzi

Ja mogę czytać tylko przy ciuchutkiej klasycznej jeśli czytam w domu.
Za to jeśli czytam w tramwaju to mam i tak mp3 na uszach i wtedy mi to nie przeszkadza:)

tmss
24 wypowiedzi

Ja też tak mam... Kiedy czytam książke włączam sobie jakiś jazz czy soul. Swojej ulubionej muzyki słucham zazwyczaj, kiedy nie robię nic innego - w tramwaju, autobusie, metrze itd.

Avenix
247 wypowiedzi

Ja mam tak, że jak jestem w domu to lubię czytać w ciszy całkowitej ale często jak wyjeżdżam autokarem w dość dalekie podróże to czytam i jednocześnie na słuchawkach z telefonu leci mi muzyka i jakoś przestaje ją słyszeć zagłębiając się w lekturze xD

kanapeczkowo
10 wypowiedzi

A ja jak czytam musże mieć spokój mużyka za bardzo mnie rozprasza :)

Były kanapowicz
n4tasha
16 wypowiedzi

Ja mam podobnie jeśli czytam książkę to potrzebuję skupienia :)

Milaa
4 wypowiedzi

Czytać wolę w ciszy, gdy nic mnie nie rozprasza :) Chociaż zauważyłam, że mogę mieć w tle muzykę, byle nie za głośną i nie z polskim tekstem :)

Były kanapowicz
barbieb
30 wypowiedzi

Raczej nie słucham muzyki przy czytaniu - chyba, że są to piosenki zagraniczne, które puszczają w radio (ja raczej słucham tylko polskiej muzyki). Ale polskie mnie za bardzo rozpraszają.

Symk
1 wypowiedź

ja też nie lubię słuchać przy czytaniu, wtedy nie wiem zupełnie co ja czytam

_________
Profesjonalne

halina49
23 wypowiedzi

Ja też nie lubię słuchać muzyki , podczas czytania. Czasem mi się zdarzy słuchać , kiedy czytam i jadę pociągiem, żeby nie słyszeć wszystkich dźwięków w przedziale ;)

Były kanapowicz
Koniu94
5 wypowiedzi

Ja bym tak nie potrafił, czytać i słuchać muzyki, zwłaszcza, że głównie słucham polskiej sceny muzycznej.

Mirona
21 wypowiedzi

ja włączam chillout :) idealnie się nadaje do czytania ;-)

Mirona
21 wypowiedzi

nie umiem czytać w ciszy

2011Essa
2 wypowiedzi

A tu coś bardzo w temacie bo ta książka związana jest z albumem muzycznym - "Trzy sumienia" - Gober, a "Dwa głosy" to album, świetna synergia, polecam !

Edytowany przez użytkownika 2011Essa 27/02/2017 18:24.
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!