Gdański depozyt

Okładka Gdański depozyt
autorzy:
wydawnictwo:
Oficynka
data wydania:
2011
ISBN:
9788362465385

Opis

Pasjonujący kryminał w kolorze sepii, niekiedy z przewagą czerni.
Wielkimi krokami zbliża się druga wojna światowa, a tymczasem w Gdańsku wykluwa się intryga z prawdziwym skarbem w tle. Zmysłowa maszynistka, dwulicowi kochankowie, zagadkowy pośrednik, poczciwi polscy urzędnicy odsłaniający drugą twarz, femme fatale o urodzie damy z Siedmiogrodu oraz wywiady kilku państw - wszyscy są uwikłani w tajemniczą sprawę gdańskiego depozytu. Kto okaże się w tej rywalizacji prawdziwym zwycięzcą? Przedw..ojenny Gdańsk skrywa niejedną tajemnicę.

Piotr Schmandt - z wykształcenia polonista i teolog. Jego hobby to czytanie i podróże samochodowe. Interesuje się także historią średniowiecza i XX wieku, historią zegarmistrzostwa, piłką nożną oraz polityką. Bibliofil zafascynowany przyrodą, zabytkami, a nade wszystko kuchnią krajów byłej monarchii austro-węgierskiej. Autor książek: Koncha i perła, Pruska zagadka oraz Fotografia.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Gdańsk po raz kolejny w swej zagadkowej postaci, która jednak i tym razem zaskakuje. Co takiego skrywa w sobie to miasto, że potrafi stworzyć tak niewyobrażalny klimat, atmosferę idealną dla kryminalnych wydarzeń, najlepsze tło dla wciągających zagadek? Tym razem Gdańsk poprowadzony kolorami sepi... więcej »
Autor: Piotr Schmandt Tytuł: "Gdański depozyt" Wydawnictwo: Oficynka Stron: 310 Wolne Miasto Gdańsk u progu drugiej wojny światowej. To właśnie w tym mieście ma swój początek intryga, w której stawką jest bezcenny skarb. Bezcenny tylko z nazwy, gdyż szybko okazuje się, że nawet tak drog... więcej »
Jakie to szczęście, że jakość współczesnych polskich książek jest o wiele większa niż polskich filmów! Miejsce akcji- Wolne Miasto Gdańsk, czas akcji- ostatnie miesiące przed wybuchem II Wojny Światowej, nastoję panujące wśród ludzki - nie najlepsze. W powietrzu można już wyczuć zagrożenie, ni... więcej »
Co jakiś czas lubię sięgać po kryminały, ale takie, których akcja toczy się w czasach mniej nam współczesnych. Lubię, kiedy zagadki rozwiązuje się za pomocą „głowy”, gdy bohaterowie muszą się wykazać nie tylko sprytem, ale też logicznym rozumowaniem, kiedy liczy się inteligencja a nie siła. Teraz... więcej »
Każdy z nas będąc małym jeszcze dzieckiem uwielbiał zawsze słuchać lub oglądać opowieści o zaginionych skarbach, poszukiwaczach przygód, którzy za wszelką cenę starają się znaleźć upragnione złoto. Również Ja swe dzieciństwo kojarzę z takimi opowieściami, jednak pamiętam, że nigdy w historiach mi... więcej »
Książka jak kawa. Z mlekiem, pianką i łyżeczką cukru. Pachnie równie wyśmienicie jak wygląda. Aromatycznie, intensywnie. Jeden łyk, zamknięte oczy i… Na piaskowym, pożółkłym ze starości papierze pas Wisły. Żuraw po lewej, w tle wysmakowane kamieniczki i przechodnie, każdy spieszący w swoją str... więcej »
Piotr Schmandt – z wykształcenia polonista i teolog. Jego hobby to czytanie i podróże samochodowe. Interesuje się także historią średniowiecza i XX wieku, historią zegarmistrzostwa, piłką nożną oraz polityką. Bibliofil zafascynowany przyrodą, zabytkami, a nade wszystko kuchnią krajów byłej monarc... więcej »
Nigdy nie byłam w Gdańsku - los tak chciał, że moje drogi jeszcze mnie tam nie zaprowadziły, a wielka szkoda. Mimo iż autor pokazuje nam miasto za dawnych czasów, takiego jakiego już nie ma, daje nam także pokusę by jednak zjawić się tam chociaż na chwilę. Motywem głównym książki jest skarb - ... więcej »
Wielkimi krokami zbliża się druga wojna światowa, a tymczasem w Gdańsku wykluwa się intryga z prawdziwym skarbem w tle. Zmysłowa maszynistka, dwulicowi kochankowie, zagadkowy pośrednik, poczciwi polscy urzędnicy odsłaniający drugą twarz, femme fatale o urodzie damy z Siedmiogrodu oraz wywiady kil... więcej »
„Gdański depozyt” to najnowsza książka Piotra Schmandta, autora do tej pory mi nieznanego. Gdy tylko w zapowiedziach zobaczyłam jej okładkę wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Spodziewałam się kryminału w kolorze sepii z ciekawą intrygą i…. nie zawiodłam się. Akcja książki toczy się w okresie XX... więcej »
"Gdański depozyt"
Recenzent: Scorpionica
Sięgnęłam po „Gdański depozyt” Piotra Schmandta z trzech powodów. Po pierwsze lubię polską literaturę, po drugie uwielbiam powieści sensacyjne, kryminalne, szpiegowskie, po trzecie kocham dwudziestolecie międzywojennej. Akcja powieści rozgrywa się pod koniec lat trzydziestych XX wieku, w przed... więcej »
Gdański depozyt to kryminał retro, którego fabuła umiejscowiona została w latach trzydziestych ubiegłego wieku w Wolnym Mieście Gdańsk. Wielkimi krokami zbliża się druga wojna światowa, a tymczasem w Gdańsku wykluwa się intryga z prawdziwym skarbem w tle. Zmysłowa maszynistka, dwulicowi kochan... więcej »
Dodali do kolekcji
toska82
laude
juliaorzech
Stayrude
mpaquerette
molik14
Yo_Anna
Mery111
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!