Gdzie jest Jennifer? Anne Cassidy

Okładka Gdzie jest Jennifer?
autor:
Anne Cassidy
wydawnictwo:
Stentor
data wydania:
2007
ISBN:
9788389315946

Opis

Kolejna książka opublikowana pod znakiem KORY. Dotychczas ukazały się: ?Jabłko Apolejki? Beaty Wróblewskiej, ?Dostaliśmy po dziecku? Ewy Grętkiewicz i ?Pozłacana rybka? Barbary Kosmowskiej. Wkrótce dostępna będzie także trzymająca w napięciu powieść o piratach ?Skarb Kapitana Williama Kidda?.Współczesna powieść, której akcja rozgrywa się w Anglii. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna, po przeżytej tragedii rozpoczynająca pod zmienionym nazwiskiem nowe życie. Nie dają jej jednak spokoju mroczne ..wspomnienia, a także to, że czuje się niezrozumiana przez otoczenie, które nie zna jej prawdziwej tożsamości. Umiejętnie budując napięcie, autorka stopniowo ukazuje tło przerażających wydarzeń sprzed lat. Opowiada o smutnym dzieciństwie Jennifer, zaniedbywanej i porzucanej przez niedojrzałą emocjonalnie matkę. W dramatycznych okolicznościach dochodzi do zbrodni, która kładzie się cieniem na dalszym życiu dziewczyny. Bohaterka jest normalną, wrażliwą nastolatką, przeżywającą rozterki związane z rodzącym się uczuciem, jest odważna i niezależna, a jednocześnie bardzo potrzebuje miłości, wsparcia dorosłych i poczucia bezpieczeństwa. Dzięki bolesnym przeżyciom, jakie ma za sobą, potrafi docenić chwile szczęścia. U boku zakochanego chłopaka oraz opiekunki Rosie uczy się akceptować siebie, a nawet marzyć. Jej plany i relacje z najbliższymi jednak się komplikują, kiedy mediom udaje się wpaść na trop Jennifer... W tle kryminalnej intrygi przewijają się ważne, trudne problemy, z jakimi mierzy się wielu młodych ludzi. W jaki sposób brak miłości i troski może prowadzić do agresji i nienawiści? Czy człowiek może się zmienić i mimo złych wspomnień zacząć nowe życie? Jaki wpływ ma na nas przeszłość, atmosfera domu rodzinnego, a jaki otaczający nas ludzie oraz my sami? Przejmująca opowieść, ciekawa nie tylko dla nastolatek, ale i czytelniczek w różnym wieku. Czy człowiek może się zmienić i mimo złych wspomnień zacząć nowe życie? Jaki wpływ ma na nas przeszłość, atmosfera domu rodzinnego, a jaki otaczający nas ludzie oraz my sami? Przejmująca opowieść, ciekawa nie tylko dla nastolatek, ale i czytelniczek w różnym wieku.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Wszyscy zadają sobie jedno pytanie : "Gdzie teraz jest Jennifer?" Sześć lat wcześniej brytyjskie media mówiły tylko o jednym. Pewne spokojne osiedle otoczone pobliskimi lasami. Trzy najlepsze przyjaciółki wyruszyły razem w ich stronę. Jedna z nich już nigdy nie powróciła. Nie uciekła, nie zaginę... więcej »
Zabicie swojej przyjaciółki, gdy ma się dziesięć lat, późniejsze spędzanie kilku lat w zakładzie i w końcu wolność - zmiana nazwiska, otoczenia i znajomych. Ale po tym co się zrobiło, nigdy nie jest tak, jak by się tego chciało.. Przedstawiam Wam trzecią przeczytaną przeze mnie książkę autorki An... więcej »
Co byście zrobili gdybyście musieli zmienić imię, nazwisko, całą tożsamość, a wszystko przez jeden wielki błąd popełniony sześć lat temu, kiedy byliście dzieckiem. Ale może to nie było spowodowane tylko przez Was, ale także przez rodziców, przez wasze dzieciństwo, bo dzieciństwo pozostawia swoje ... więcej »
Powieść pod tytułem "Gdzie jest Jennifer?" jest historią o młodej szesnastolatce, która w wieku dziesięciu lat zabiła swoją najlepszą przyjaciółkę. Od tamtej pory była w więzieniu dla nieletnich, a od sześciu miesięcy jest na zwolnieniu warunkowym i ukrywa się pod innym nazwiskiem. Czy jej sekret... więcej »
Anne Cassidy jest jedną z moich ulubionych autorek. Mimo że jej książki nie są długie, i mają w sobie mało akcji poruszają mnie i intrygują. Autorka porusza często kontrowersyjne tematy, o których inni nie piszą. Pod tym względem historia „Gdzie jest Jennifer?” nie różni się od innych tej autorki... więcej »
Alice Tully mieszka ze swoją przyjaciółką Rosie, ma chłopaka, którego chyba naprawdę kocha, a jesienią rozpocznie wymarzone studia. Czego chcieć więcej od życia? Jednak jeden błąd sprawia, że wszystko zaczyna się walić i Alice powraca do przeszłości, o której chciała zapomnieć. Jest jedną z niewi... więcej »
Recenzja pochodzi z naszego bloga MyBooks - Nasze recenzje Sięgałam po tą książkę z oporem. Podobał mi się opis i chciałam ją przeczytać, ale żeby zacząć musiałam dużo z sobą powalczyć. Uważam, że warto ją przeczytać. Pokazuje, że człowiek ma humorki, ale potrafi się zmienić, potrafi zrozumieć... więcej »
Dodali do kolekcji
mevile
Nihal
La_Mademoiselle
Chrizzy
SantaFe
Alantoina
Rebellish
Kiniaa
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!