Gone zniknęli faza druga głód Michael Grant

Okładka Gone zniknęli faza druga głód
autor:
Michael Grant
wydawnictwo:
Jaguar
data wydania:
2010
ISBN:
9788376860084

Opis

Drugi z zapowiedzianego na sześć tomów cyklu Michaela Granta, kontynuacja bestsellerowego GONE, odważna wizja świata po (ograniczonej do jednego miasta) Apokalipsie.Po trzech miesiącach sytuacja w ETAPIE wygląda jeszcze gorzej niż na początku. Resztki radości z powodu zniknięcia dorosłych rozwiały się jak dym - absolutna wolność przemieniła się w absolutny koszmar. Wśród zdesperowanych dzieciaków narasta agresja. Silni i słabi. Obdarzeni mocą i ci, którzy pozostali "normalni" - dwa zwalczające si..ę obozy. Dostępny dla wszystkich alkohol nakręca spiralę gniewu i strachu. Kończy się żywność, nawet McDonalds nie ma już zapasów... Nadchodzi pora GŁODU. Ale głód to coś więcej niż potrzeba fizyczna. Istnieją różne rodzaje pragnienia. Sam Temple, opiekun Perdido Beach, któremu udało się nie zniknąć po feralnych urodzinach, musi zmagać się nie tylko z przyziemnymi problemami ciała. Coraz więcej dzieci zyskuje nadnaturalne moce, coraz więcej zwierząt ulega mutacjom… Z dnia na dzień ETAP staje się coraz bardziej nieprzyjaznym miejscem. Coś przejmuje kontrolę nad kolejnymi mieszkańcami strefy, coś pożera ich umysły. Również zamieszkująca kopalnię Ciemność odczuwa rozdzierający głód. I za wszelką cenę pragnie go zaspokoić!

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Życie w ETAP-ie zaczyna się robić coraz trudniejsze. Brakuje jedzenia, a to, co pozostało, nie wystarczy na długo. Biorąc pod uwagę to, że ludzi żyjących w tym świecie jest naprawdę wiele. Tak więc w owej książce ukazany jest kolejny, bardzo duży problem, z którym muszą zmagać się bohaterowie. Ja... więcej »
To już druga część mega przeboju amerykańskiego pisarza Michaela Granta, która trafiła do moich rąk. I taj jak pierwsza część, dwójka ma tyle samo stron, a również kipi z niej akcja wielkimi strumykami. I wielką przyjemnością było czytanie kolejnych przygód Sama, Astrid i innych dzieciaków z Perd... więcej »
Głód
Recenzent: Kala95
Michael Grant to amerykański pisarz urodzony w 1943 roku. Od wielu lat jest szczęśliwym mężem K. A. Applegate wraz z którą stworzył serię o Animorfach. Większość życia spędził "na walizkach". Nawet jako osoba dorosła nigdzie nie zagrzał miejsca dłużej. Po części dlatego właśnie został pisarzem. ... więcej »
Co bym zrobiła gdyby moja miejscowość została otoczona przez tajemniczy krąg ? A wszyscy dorośli w dziwnych okolicznościach zniknęli ? W pierwszym odruchu rzuiłabym się na zapas czekolady. Ale co bym zrobiła gdyby zaczęło brakować jedzenia ? Jedno jest pewne. Nie byłoby dobrze. Sam musi ra... więcej »
Gone.
Recenzent: pynia04
„Gone. Zniknęli. Faza druga: głód” to druga część bestsellerowej serii dla młodzieży autorstwa Michaela Granta. Po przeczytaniu pierwszej części od razu wiedziałam,że muszę zapoznać się z kolejnymi przygodami Sama i jego przyjaciół. ETAP trwa już trzy miesiące. W Perdido Beach zaczyna brakowa... więcej »
Od brawurowego zwycięstwa Sama nad Caine'm i Drake'm minęły trzy długie miesiące. Nad Perdido Beach zawisły ciemne chmury - miasteczko opanowała fala głodu, zapasy jedzenia skurczyły się niemal do zera, a na dodatek na polach kapusty i melonów - jedynego źródła, z którego mieszkańcy ETAP-u mogą... więcej »
Po pierwszej, średnio udanej części postanowiłem, że po jednej książce nie będę się zrażał i dam tej serii szansę. Miałem nadzieję, że rzeczy, które mnie denerwowały choć trochę zmaleją, fabuła będzie trochę ciekawsza a styl pozostanie na tym samym, dobrym poziomie. Niestety. Nie można mieć wsz... więcej »
Minęły trzy miesiące od nastania ETAP-u, z każdym kolejnym dniem, ba, z każdą kolejną godziną jest coraz gorzej. Wszyscy się boją, brakuje jedzenia, umiera coraz więcej dzieci. A Wy, co byście zrobili w takiej sytuacji? Ja raczej nie dałabym sobie rady, raczej na pewno. Wydawa... więcej »
Po trzech miesiącach sytuacja w ETAP-ie wygląda jeszcze gorzej niż na początku. Resztki radości z powodu zniknięcia dorosłych rozwiały się jak dym – absolutna wolność przemieniła się w absolutny koszmar. Wśród zdesperowanych dzieciaków narasta agresja. Silni i słabi. Obdarzeni mocą i ci, którzy p... więcej »
"Jest głodny. [...] Głodny w ciemności" GONE: Głód to druga część sześciotomowego cyklu dla młodzieży - GONE: Zniknęli. Seria ta szybko podbiła listy bestsellerów: zachwycała nie tylko młodzież, ale i dorosłych swoim fantastycznym klimatem. Pierwszą część, Niepokój, opublikowano w 2009 roku.... więcej »
Gone Zniknęli faza druga: Głód to druga część sześciotomowego cyklu Gone Michaela Granta. Sięgnęłam po tą część bez większego entuzjazmu, gdyż oczekiwałam czegoś innego po tej serii (nie mówię, że jest zła, ale inaczej wyobrażałam sobie tą opowieść). Po Fazie: Głód zmieniłam nastawienie. Na lepsz... więcej »
Uwaga! Mogą pojawić się spoilery do poprzedniej części. Akcja drugiego tomu serii „Gone: Zniknęli” rozpoczyna się trzy miesiące po zakończeniu pierwszego i powstaniu ETAP-u. Książka nie bez powodu ma w tytule słowo „głód”. Chociaż ta specyficzna społeczność ma wiele problemów, których ilość ci... więcej »
Dodali do kolekcji
Cropka
Ireth
xczarnykotekx
WhiteOleander
deliratio
cassandra9891
natkawes
Chrizzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!