Avatar @goniaaa

Goska

@goniaaa
5 obserwujących. 5 obserwowanych.
Kanapowicz od 12 lat.
{} Napisz wiadomość
5 obserwujących.
5 obserwowanych.
Kanapowicz od 12 lat.
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
18.08.2014
po przeczytaniu paru stron, styl autora jakoś tak skojarzył mi się z Gombrowiczem i tak pozostało już do końca. Twardoch naprawdę dobrze operuje słowem pisanym, tworząc zawiłości, niedopowiedzenia. Książka dobra, wielki plus właśnie za język i całą stylistkę, natomiast ogólne wrażenie to trochę przerost formy nad treścią.
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
18.08.2014
pozycja genialna na lekturę! Jednak paradoksalnie, byłaby to jednocześnie najgorsza rzecz, jaka mogłaby się tej książce przytrafić :) tak czy inaczej, nie przepadam za historią, a zwłaszcza jej zawiłymi meandrami,a 700 stron Korony "pochłonęłam" w tydzień. Po lekturze potrafiłabym bez zająknięcia opowiedzieć każdemu o dynastii Piastów, a o to chyba...
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
15.04.2014
książka, tak samo jak jej pierwsza częśc nie porywa, zarówno stylem, jak i treścią. Jedyne, co urzeka to wilki.
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
20.10.2013
książka wybitna, nie będę się na jej temat rozpisywać, ponieważ cokolwiek powiedziałabym o Kapuścińskim i jego twórczości, byłoby tylko pustym frazesem. Dodam tylko tyle: przeciętny człowiek nie ma pojęcia jak złożony jest problem tego kontynentu, który boryka się co dzień z wrogiem, którym jest drugi człowiek.
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
9.09.2013
jedna z dziwniejszych książek, które czytałam, niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu. Nie przemawia do mnie taki styl pisania i taki obraz religii.
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
30.05.2013
zwieńczenie mojego uwielbienia dla Wallandera i Mankella. Jedna z książek, których reklamować i polecać nie trzeba. A zatem do książek wszyscy wielbiciele komisarza Kurta:)!
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
30.05.2013
książka napisana dosadnym językiem, traktująca o innych problemach, ludziach niż HP. Jednak coś łączy te dwie pozycje: od "Trafnego znaku" również nie mogłam się oderwać!
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
18.02.2013
po tej książce przekonałam się, że wszystkie "rozlewiska" nie przypadłyby mi do gustu- autorka moim zdaniem pisze językiem zbyt prostym, podwórkowym, ale na duży plus wspomnienia polskiej wsi, bardzo barwnie opisane.
12.09.2012
Czytanie książki zaczęłam od tylnej okładki, a na niej pełno komentarzy jaka to jest piękna, wzruszająca, och i ach, super książka dla młodzieży. Czytam: 50 strona nic, nie potrzebuję paczki chusteczek, w sumie ani jednej, 100, nadal nic, ot zwykła historia dramatu rodzinno-siostrzanego.150,200,250...ostatecznie dotarłam do ostatniej strony bez jed...
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
5.09.2012
nie tyle wspomniany niżej geniusz pana Deavera mnie poraził i wykreowane przez niego postacie, co sam poruszony problem danych. Przeciętnemu obywatelowi w głowie się nie mieści jak może być zmanipulowany i zapędzony w kozi róg przez aparat władzy. W dzisiejszych czasach informacja to potęga.
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
30.07.2012
Troszkę już się naczytałam książek o podłożu kryminalnym, byłam pewna,że potrafię odgadnąć, kto jest mordercą, obstawiałam 2 bohaterów mogących popełnić zbrodnię, jednak pomyliłam się. Bardzo dobrze skonstruowana opowieść, a motyw odniesienia się do przeszłości i chorych sytuacji rodzinnych- ciarki przechodziły po plecach...
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
19.07.2012
William Wharton w ciepłej, pełnej uczuć i refleksji książce niemal bez przekleństw i seksu? To się nie sprawdzi... A jednak.
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
16.04.2012
Oooo tak!!! Kolejna z wielu skrzętnie skrywanych przez Kościół prawd o jego historii. Historyczna książka opowiedziana z pasją, doskonały obraz wczesnych chrześcijan, gdzie Bóg nie był dla nawracanych wyborem,a koniecznością. "Świętość na siłę", a zarazem brak świętości u osób, u których się jej wymaga. Bardzo złożona i niejednoznaczna historia Koś...
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
4.04.2012
Miało być dobrze, a wyszło tak jak zwykle. Książka o miłości napisana banalnie, wszystko do przewidzenia. Początek owszem wciągający, jednak im dalej,tym gorzej. Jedna z pozycji "kupisz, przeczytasz, zapomnisz". A szkoda, bo historia sama w sobie była interesująca.
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
23.01.2012
Największą zaletą drugiej części jest uczynienie z Lisbeth Salander głównej bohaterki. To czyni książkę, mroczną wciągającą i nieprzewidywalną. Stała się jedną z moich ulubionych bohaterek książkowych.
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
23.01.2012
książka nudna, przegadana, o wszystkim i o niczym, opis na okładce sugeruje sensacyjną fabułę, może taki był zamysł autora,ale ja się sensacji nie doszukałam...
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
26.09.2011
nie ma w tej książce niestety nic godnego polecnia. Nudna i przewidywalna. Spodziewałam się czegoś innego po pozycji opisującej życie, obyczaje i strukturę mafii, które wcale nudne i przewidywalne nie są. rozczarowałam się.
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
12.09.2011
nie jestem pewnie jedyną osobą, która sięgnęła po sagę dopiero po obejrzeniu serialu w HBO. Zaryzykowałam i kupiłam od razu wszystkie 6 książek. Kunszt pisarski godny pozazdroszczenia! Do tego stopnia zafascynowała mnie proza Martina, że wątpię czy zdolna byłabym czekać na kolejne tomy. Aktualnie bardzo ciekawi mnie realizacja serialu.
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
31.07.2011
Przed przeczytaniem książki spodziewałam się sagi rodzinnej podobnej do "Domu nad rozlewiskiem". Na szczęście się bardzo myliłam. O Cukierni pod Amorem można powiedzieć śmiało,że to książka grubą kreską rysująca portrety Polaków, wzruszająca, zabawna, a przede wszystkim wciągająca!
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
18.07.2011
czytając książkę, cały czas wyobrażałam sobie jak wyglądałaby jej ekranizacja. pozycja dobra, mroczna, z nutką tajemnicy, ale jednak nie powaliła mnie. Taka mocna czwórka.
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
13.04.2011
opowiesc o rodzie Blackwood jest moim zdaniem na tyle wciagajaca i mroczna,ze po dotarciu do koncowego watku "wampirzego" wydaje sie on byc calkowicie zbedny...
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
4.04.2011
tego mi bylo trzeba!!! tak trafnie skomentowana sytuacja w Polsce i nie tylko-postawy spoleczne, przesady i uprzedzenia- przesympatyczna lektura :) a do tego pomysl handlu czasem...
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
9.03.2011
szczytem umiejętności autorki nie jest, ale jak zwykle opowiada niebanalną historię we właściwy dla siebie sposób- przejmująco i pięknie
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
1.01.2011
po przeczytaniu można stwierdzić: autor starał się, ale mu nie wyszło... wprawny czytelnik od razu domyśli się, kto stoi za wszystkimi morderstwami,dwutorowo prowadzona narracja nie tylko nie urozmaica książki, ale wprowadza chaos i nudę. Jedyny plus to kilka razy ujawnione poczucie humoru autora.
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
15.09.2010
Popieram w całości poprzedniczke. Ksiazka napisana triche jakby "na sile" zadnych wrazen po przeczytaniu
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe