Gra Geralda Stephen King

Okładka Gra Geralda
autor:
Stephen King
wydawnictwo:
Albatros
data wydania:
2010
ISBN:
9788376590899

Opis

Mistrzowsko napisany horror psychologiczny, ukazujący kobietę w sytuacji ekstremalnej. Chcąc ratować życie, musi pokonać strach i wznieść się na szczyty swojej odwagi. To, co wydarzyło się 30 lat wcześniej nad jeziorem Dark Score, podczas całkowitego zaćmienia Słońca, rzuca posępny cień na życie Jessie, przykutej kajdankami do łóżka w domku letniskowym, z trupem męża po przeciwnej stronie sypialni. Perwersyjna gra erotyczna Geralda zmienia sie w dwudziestoośmiogodzinny horror, a półnaga Jessie zo..staje sama z tym, co czai się w mroku - w mroku lasu za oknem, mroku zaćmienia, mroku jej samej. Zobaczy tam coś, od czego mało nie postrada zmysłów.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Psychologiczna
  Tematyka » Sensacja Thriller
  Fantastyka » Beletrystyka » Horror, literatura grozy
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Ta powieść Stephena Kinga pretenduje do miana niby-horrorów. Wprowadzając w gęstą atmosferę strachu pisarz, dla odmiany, nie epatuje nadprzyrodzonymi pierwiastkami. Tu wszystko, co rozgrywa się w (niemal) opuszczonym letnim domku, rozgrywać się mogło naprawdę. To zaś, co przydarzyło się Jessie... więcej »
  Zabierając się za pisanie recenzji tej książki myślałam, że wszystko pójdzie mi jak po maśle, bo mam wyrobione zdanie o niej. Kiedy przyszło co do czego naszła mnie pewna blokada, więc może zacznę skąd wziął się pomysł na jej przeczytanie. Otóż w bibliotece zawsze wybierałam po pięć książek, aby ... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Immora_Fray
  izabela4000
  katarinalukasiak
  lily10
  banan
  konwallia
  shamrok
  sonia90
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!