Gra o tron George R. R. Martin

Okładka Gra o tron
autorzy:
George R. R. Martin, George R.R. Martin
wydawnictwo:
ZYSK I S-KA
ISBN:
9788372983701

Opis

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy oraz starzy bogowie. Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena, zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain, ale tyranowi udało się zbiec, śmierć dosięgła go z ręki gwardzisty. Niestety, obalony władca pozostawił potomstwo, równie n..ieobliczalne jak ON sam... Opuszczony tron objął Robert - najznamienitszy z buntowników. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Pierwszy - dość późny - kontakt z cyklem Martina i od razu szok. Niezmiernie pozytywny. Dawno nie czytałem czegoś równie wciągającego. Jeśli nudzą Cię papierowe postaci, zasypiasz nad sztampową fabułą i rwiesz włosy z głowy nad nieporadnością językową większości wydawanych obecnie "dziełek" fanta... więcej »
Gra o tron
Recenzent: Maks
Jeśli miałbym przyjąć jaka książka jest kwintesencją fantastyki, tak by w pewien sposób mieć jakikolwiek punkt odniesienia w stosunku do innych powieści, to byłaby nią niewątpliwie „Gra o tron” George’a Martina. Po pierwsze, nie oceniaj książki po okładce. W ostatnich czasach Fabryka Słów rozp... więcej »
Do całej serii zabrałam się, kiedy w Polsce wydane zostało 6 tomów. Wcześniej - przyznam - trzymałam w ręku "Grę o tron" ale zrezygnowałam z jej zakupu, z tego co pamiętam, wydała mi się kosmicznie wielka objętościowo. Wiele lat później, los przyniósł mi cały pakiet, a ja mogłam się przekonać, cz... więcej »
George Raymond Richard Martin to amerykański pisarz, twórca science fiction i fantasy, zarówno opowiadań jak i powieści. Autor wielokrotnie otrzymał nagrody Nebula i Hugo oraz wiele innych (np. World Fantasy Award, Bram Stoker Award, Locus Award). Początkowo publikował pod nazwiskiem pozbawionym ... więcej »
"W grze o tron zwycięża się albo umiera. Nie ma ziemi niczyjej."** Powiem szczerze, że nie wiem jak ubrać w słowa to, co chcę wyrazić. Bardzo długo zwlekałam z przeczytaniem "Gry o tron". Właściwie rzecz biorąc, zrobiłam to, ponieważ wiele moich znajomych wychwalało serial, a gdy chodzi o ekra... więcej »
Starkowie z Winterfell na północy wyczuwają, że nadchodzi zima. Słowa te stanowią dewizę ich rodu, a wszystko wskazuje na to, że tym razem muszą się sprawdzić. Pradawne siły i nieludzkie istoty zza muru zdają się powracać, by pochłaniać kolejnych śmiałków, próbujących stawić im czoła. W lasach, g... więcej »
* walka dobra ze złem *
Recenzent: nysia
Jak usłyszałam, że książka, która jest na szczycie list bestselerów literackich to pozycja zaliczana to literatura fantasy, to pomyślałam sobie, że to jednak książka nie dla mnie. Jednak wszystkie recenzje, które przeczytałam na temat "Gry o tron" były nad wyraz pozytywne i zachęcające. Kiedy wr... więcej »
Gra o tron
Recenzent: nenya89
W literaturze bardzo często dochodzi do zjawiska drugiego życia. Najczęściej przyczynia się do tego świat kina, serwując czytelnikom obrazową wersję ich ulubionych (bądź nie) dzieł. Gra o tron znalazła się w tym gronie. Ponad dziesięć lat po premierze pierwszej części Sagi Lodu i Ognia, stacja HB... więcej »
Nigdy nie przepadałem za audiobookami. Zawsze wolałem czytać niż słuchać. "Grę o Tron" także miałem nabyć w wersji papierowej. Nie spodziewałem się, że przeglądając recenzję natrafię na tekst dotyczący czytanej wersji bestsellera. decydowałem się sięgnąć po audiobooka. I nie zawiodłem się. Ale o ... więcej »
Prawdziwy fan fantastyki nie może przejść obojętnie obok cyklu „Gra o tron”. Ta niezwykła seria bije rekordy popularności nie tylko w wersji pisanej czy filmowej, dużą sławą cieszy się też gra komputerowa bazująca na fabule, przedstawionej w książce. Nie da się ukryć, że ogarnęła nas swojego rodz... więcej »
Kto nie słyszał o legendarnej już serii George R.R. Martina "Pieśń lodu i ognia"? Zapewne każdy. Moje podejście do "Gry o tron" było typowo sceptyczne. Dlaczego? Nigdy nie lubiłam gatunku, do jakiego należy seria Martina. Po drugie te wszystkie wojny, miecze, szable i te sprawy... To wszystko mni... więcej »
Trudno mi opisać swoje uczucia, bo towarzyszyły mi niemal wszystkie - wściekałam się, byłam bliska płaczu, radowałam i były to momenty, w których lektura była prawdziwą przyjemnością. Tak było na początku, a im dalej brnęłam, im więcej stron przerzuciłam, czułam ogarniającą mnie nudę. Jakoś nieda... więcej »
„Gra o tron” to pierwszy tom bijącej rekordy popularności sagi fantasy„Pieść Lodu i Ognia” napisanej przez George’a R. R Martina. Cykl powieści napisanych przez amerykańskiego pisarza zyskał sobie ogromne rzesze fanów na całym świecie. Do wzrostu popularności sagi przyczynił się niewątpliwie ser... więcej »
Gra o tron
Recenzent: alison2
Fantastyka nigdy nie należała do moich ulubionych gatunków. Traktowałam ją bardziej w kategoriach dobrej rozrywki, choć niekoniecznie czegoś, co mogłoby chwycić czytelnika za serce. Być może dlatego spektakularny sukces G. R. R. Martina bardzo długo nie robił na mnie jakiegokolwiek wrażenia. Pomi... więcej »
Mało jest osób czytających książki, którzy nie słyszeliby o sławnym cyklu George’a R.R. Martina. Dzięki serialowi powstającemu na jego podstawie, seria bardzo szybko zaczęła wspinać się na szczyty drabiny popularności. Książki pana Martina można znaleźć niemal w każdej księgarni, za to w bibliote... więcej »
W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie. Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smocze... więcej »
To będzie opowieść o tym, jak to się stało, że najpierw widziałam serial a dopiero potem przeczytałam książkę. Każdy zna lub chociaż kojarzy ten serial… Jaki serial?! Śmiecie jeszcze pytać? Mówię oczywiście o „Grze o tron”! Jeżeli ktoś Wam o nim nie wspominał, nie zachwycał się nim przy Was, t... więcej »
Rewelacyjna wielowątkowa powieść gatunku fantasy pokazuje bohaterów, których charaktery, wygląd opisane są z mistrzowską dokładnością, nie ma tu jednego głównego bohatera, każdy cechował się zarówno specyficznym zachowaniem jak i poglądem na świat oraz sposobem mówienia, co ciekawe w wielu przypa... więcej »
Gra o Tron
Recenzent: FiolkaK
Historia, którą obecnie zaczytują się i młodzi i starzy - "Gra o tron" - rozpoczyna się w Winterfell. Lordem tego wspaniałego miejsca jest Eddard Stark. Ma piękną żonę, wspaniałe dzieci. Rysą na szkle ideału jest bękart Jon Snow. Po za tym, Nedd jest mężem sprawiedliwym i oddanym, cenionym w krai... więcej »
Dodali do kolekcji
arwena
szoszor
gosiaw
nutkab
calmcore
hotaru
szumo
oll
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!