Temat:

W mrok, Andriej Diakow - patronat nakanapie.pl

2012-10-24 18:26 #
Zbliża się premiera powieści „W mrok”, drugiej po „Do światła” książki Andrieja Diakowa w ramach Uniwersum Metro 2033, wyczekiwanej nie tylko przez fanów literatury postapokaliptycznej, ale wszystkich wielbicieli dobrej literatury przygodowej. Tę prawdziwie mroczną opowieść będzie można kupić od 7 listopada.

Już dziś zapraszamy do zapoznania się z jej pierwszym fragmentem. Można go przeczytać samemu lub wysłuchać w niezapomnianej interpretacji Krzysztofa Gosztyły. Rozsmakujcie się w początkowych zdaniach i dajcie się uwieść tajemnicom petersburskiego metra.Wydawca zapowiada liczne konkursy, które będą towarzyszyły każdemu publikowanemu fragmentowi. Jak zwykle postarał się o atrakcyjne nagrody: tym razem są to wyjątkowe zapalniczki benzynowe z nadrukowanym logiem serii Uniwersum Metro 2033. Ci z Was, którzy czytali „Do światła” znają wartość tego, zdawałoby się, niepozornego przedmiotu. A znalazł on też swoje miejsce w nowej książce Diakowa.

Ale to nie wszystko… Wydawca ma jeszcze jedną niespodziankę: Z autorem przygód Tarana, Gleba, Giennadija i innych będzie można się spotkać w Lublinie w trakcie festiwalu Falkon 2012. Zaproszony przez wydawnictwo Insignis Andriej Diakow będzie gościem Falconu w dniu 24 listopada.
# 2012-10-24 18:26
{}
Odpowiedz
2012-10-31 13:28 #
Jak co roku wysłannicy wydawnictwa Insignis spotkali się z Dmitrijem Glukhovskym na targach książki we Frankfurcie. Dmitrij wyraził wdzięczność polskim czytelnikom za tak ciepłe przyjęcie jego projektu Uniwersum Metro 2033 i przekazał garść informacji na temat jego dalszego rozwoju. Okazuje się, że przyszłość Uniwersum maluje się bardzo optymistycznie. Jaki związek z Metrem 2033 ma Doktor Żywago i Lolita? Czego można spodziewać się w ramach projektu w najbliższym czasie? O tym wszystkim w krótkim materiale filmowym, nakręconym przez wydawnictwo Insignis.
Tym wszystkim, którzy czekają na W mrok Andrieja Diakowa, nową książkę w ramach Uniwersum, której premiera już 9 listopada, proponujemy drugi fragment powieści: Sceną jest pływająca platforma wiertnicza Babel. Marynarze prowadzą nieśpieszne rozmowy. Wtem coś zakłóca niemal idylliczny spokój.

Fragment również do posłuchania w mistrzowskiej interpretacji Krzysztofa Gosztyły.
# 2012-10-31 13:28
{}
Odpowiedz
2012-11-08 09:28 #
Premiera książki Andrieja Diakowa W mrok, najnowszego tomu w ramach projektu Dmitrija Glukhovsky’ego Uniwersum Metro 2033.

Od dziś w księgarniach do nabycia książka Andrieja Diakowa W mrok, wydana przez wydawnictwo Insignis Media w ramach projektu Uniwersum Metro 2033. W nowej książce Diakowa – drugim tomie trylogii rozpoczętej bardzo dobrze przyjętą powieścią Do światła – spotkacie znanych już Gleba, Tarana, Giennadija… oraz plejadę nowych, równie barwnych postaci.

Moszczny, niewielkiej wyspa w Zatoce Fińskiej, która niemal cudem przetrwała Katastrofę, teraz ginie w ogniu atomowego rozbłysku. Ktoś zdetonował ładunek, unicestwiając pokojową społeczność wyspy oraz nadzieje mieszkańców petersburskiego metra, by zamieszkać na powierzchni, w bezpiecznym od śmiercionośnej radiacji miejscu. Zagładę obserwuje załoga pływającej platformy wiertniczej, która – po pierwszym szoku – postanawia odnaleźć sprawców. Podejrzenie pada na mieszkańców metra, którzy otrzymują ultimatum: w ciągu tygodnia odnajdą i wydadzą sprawców zbrodni, albo sami podzielą los mieszkańców Moszcznego. Śledztwo zostaje powierzone stalkerowi Taranowi. Sytuację komplikuje zniknięcie Gleba, jego przybranego syna. Mnożą się pytania… Droga do prawdy jest trudna, odpowiedzi są bowiem ukryte w mroku – na samym dnie ludzkiej duszy.

Zapraszamy w mroki Uniwersum Metro 2033!

Uwaga! Wydawnictwo Insignis zaprasza fanów Andrieja Diakowa i Uniwersum Metro 2033 do Lublina na festiwal Falcon 2012. Po raz pierwszy Uniwersum będzie miało tam swoją reprezentację. W dniu 24 listopada w postapokliptycznym barze przy herbacie z samowara będzie można porozmawiać z Andriejem Diakowem, przymierzyć strój stalkera i uwiecznić się na fotografii.

Serdecznie zapraszamy!

Informacja nadesłana przez Wydawcę książki

Zapraszamy również do odsłuchania kolejnego fragmentu książki w radiu nakanapie.fm - po prawej stronie ;-)
# 2012-11-08 09:28
{}
Odpowiedz
2012-12-08 07:43 #
Ostatni fragment książki „W mrok” Andrieja Diakowa. Nowa powieść w ramach projektu Uniwersum Metro 2033. Zapowiedź już w przyszłym tygodniu.

Upłynął miesiąc od premiery książki „W mrok” i najwyższy czas na publikację ostatniego fragmentu książki w niezapomnianej interpretacji Krzysztofa Gosztyły. Zachęcamy wszystkich do przeczytania i wysłuchania tego fragmentu, szczególnie zaś tych, którzy jeszcze nie znają mrocznych tajemnic petersburskiego metra, gdzie schroniła się ludzka społeczność po końcu świata.Przypominamy, że książki Andrieja Diakowa „W mrok” i „Do światła” ukazały się w ramach projektu Uniwersum Metro 2033, zapoczątkowanym przez wielki międzynarodowy bestseller Dmitrija Glukhovsky’ego. „Metro 2033”, wydane w Polsce po raz pierwszy w roku 2007, doczekało się już nakładu przekraczającego 70 000 egzemplarzy. W związku z tym Wydawnictwo Insignis 28 listopada wydało specjalną wersję książki w limitowanej liczbie 3000 egz. w oprawie twardej. Wspaniały pomysł na prezent gwiazdkowy dla tych, których chcielibyście wtajemniczyć w mroczny świat Uniwersum Metra 2033.

Przez ostatni miesiąc wiele się działo w polskim Uniwersum Metro 2033. Gościliśmy w Polsce Andrieja Diakowa, autora trylogii: „Do światła”, „W mrok” i niewydanej jeszcze w Polsce książki, który jeden dzień spędził w Warszawie, udzielając licznych wywiadów dla prasy, radia i telewizji, a kolejny w Lublinie – na festiwalu Falkon 2012. Na Falkonie po raz pierwszy polskie Uniwersum Metro 2033 przeniosło się z wirtualnego świata w rzeczywisty i w zaaranżowanej w stylu postapoakliptycznym kawiarence czytelnicy mogli spotać się z autorem najnowszej książki oraz z ekipą wydawnictwa, która przygotowuje Uniwersum Metro 2033.

To nie koniec niespodzianek…

Już w przyszłym tygodniu, w środę, zapowiemy kolejny tytuł, który ukaże się w Polsce w ramach projektu Dmitrija Glukhovsky’ego już w roku 2013.

Od 7 grudnia od godz. 15.00 na stronie www.metro2033.pl wystartuje konkurs. Będzie można wygrać wiele nagród. Zabawa potrwa do poniedziałku 10 grudnia . Zapraszamy i życzymy powodzenia.

Informacja nadesłana przez wydawcę.
# 2012-12-08 07:43
{}
Odpowiedz
Grupa

Książki

Wszystko o książkach
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe
{}