Temat

XX Targi Książki Historycznej w Warszawie

Postów na stronie:
2011-11-09 12:51 #
W dniach 24-27.11.2011 listopada odbędą się XX Targi Książki Historycznej. Nakanapie.pl ma przyjemność bycia jednym z patronów medialnych targów.

Targi Książki Historycznej to impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym, cyklicznym (odbywa się co roku) i niekomercyjnym (wstęp na targi jest bezpłatny). Towarzyszą jej liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych
i dokumentalnych.

Dzięki bogatemu programowi imprez towarzyszących cieszy się ona dużym zainteresowaniem wśród osób, pasjonujących się historią, a tym samym spełniony zostaje głównym cel jej istnienia jakim jest popularyzacja literatury historycznej.

Każdego roku Targi są nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także miejscem spotkań
z wydawcami, wymiany doświadczeń i korzystnych zakupów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wydawców oraz odwiedzających rozszerzyliśmy formułę targową o imprezy organizowane poza główną siedzibą targów – między innymi w Domu Spotkań z Historią. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Chcąc wyróżnić wkład polskich autorów w popularyzację historii oraz docenić wydawców literatury historycznej, niezależne Jury co roku w czasie Targów przyznaje Nagrodę KLIO
w czterech kategoriach:
- autorskiej (indywidualny wkład autora w popularyzację historii),
- edytorskiej (dla wydawcy za wydawanie interesujących serii, cykli, itp.),
- monografii naukowej (merytoryczny wkład w poznawanie historii),
- innej, według uznania Jury lub sugestii sponsorów (np. varsaviana).

W skład Jury wchodzą wybitni historycy i osoby popularyzujące historię w mediach:

prof. dr hab. Tomasz Kizwalter, prof. dr hab. Jan Kieniewicz, prof. dr hab. Henryk Samsonowicz, prof. dr hab. Tomasz Szarota, prof. dr hab. Janusz Tazbir, red. Marian Turski („Polityka”), red. Tomasz Łubieński („Nowe Książki”).

Każdego roku na terenie sal targowych rozprowadzany jest Katalog Miłośników Książki Historycznej – podstawowe źródło wiedzy o nowościach i wyjątkowych tytułach z obszaru historii.

Targi organizowane są przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Fundację Historia i Kultura i stanowią jeden z głównych celów statutowych obu tych podmiotów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Targów Książki Historycznej

Zapraszamy!
# 2011-11-09 12:51
{}
Odpowiedz
@Artemizja
@Artemizja
296 książek 1200 postów
2011-11-09 13:56 #
Nareszcie coś w Wwie :) I rzut beretem od mojego miejsca pracy :D
# 2011-11-09 13:56
{}
Odpowiedz
2011-11-11 12:12 #
Mamy dla Was garść informacji od organizatorów.

Miło mi poinformować, że tegoroczne targi są objęte honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego oraz Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Targom jak zawsze towarzyszyć będą liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów dokumentalnych. Będą one znakomitą okazją do zapoznania się z ofertą prawie dwustu wydawców z całej Polski. W tym roku, po raz drugi zostanie zrealizowany Salon Książki Muzealnej, na którym swoją ofertę zaprezentuje kilkadziesiąt wydawnictw Muzealnych. Po raz pierwszy będzie można się zapoznać z wydawnictwami bibliotecznymi na I Salonie Bibliotek. Wstęp na TKH i wszystkie imprezy jest bezpłatny.

W programie XX TKH między innymi:

- spotkania ze znanymi historykami i autorami (m.in. Wladimir Bieszanow i Marek Sołonin)
- tramwaj historyczny, kursujący w weekend targowy (26–27 listopada) dowożący odwiedzających na Targi,
w którym przewodnicy opowiadać będą ciekawe historie o zamku i mieście
- spacery historyczne poprowadzone przez Sławomira Kopra i Katarzynę Chudzyńską
- projekcje filmów dokumentalnych
- pokazy grup rekonstrukcyjnych, turniej rycerski, turniej łuczniczy dla publiczności
- wystawa zabawek historycznych
- koncerty i prezentacje zespołu Percival, grającego muzykę Słowian i Wikingów
- konkurs historyczny wiedzy o wojskowości XVII wieku
- pokazy gier planszowych o tematyce historycznej i militarnej
- gry i atrakcje dla najmłodszych
- lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży
Jak co roku targom towarzyszyć będzie ogłoszenie wyników konkursu o Nagrodę KLIO i wręczenie nagród. Jury obradowało w następującym składzie – profesorowie: Tomasz Szarota, Jan Kieniewicz, Tomasz Kizwalter, Henryk Samsonowicz, Janusz Tazbir oraz redaktorzy: Marian Turski i Tomasz Łubieński.

Wstępne wyniki zostaną ogłoszone na konferencji prasowej, która odbędzie się 21 listopada (poniedziałek) o godz. 13.00, w Sali Kinowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Ogłoszenie ostatecznych wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas otwarcia XX Targów Książki Historycznej, 24 listopada 2011 roku o godzinie 12.00 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Informacje o TKH dostępne równieź na stronie www.pwkh.pl

Serdecznie zapraszamy.
# 2011-11-11 12:12
{}
Odpowiedz
Odpowiedź
Grupa

Książki

Wszystko o książkach
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe