Temat:

Renowacja kanapy cz. 2

@kazal_ka
@kazal_ka
Admin 29 książek 553 posty
2019-02-02 12:04 #
Kanapowicze to wyjątkowo wymagający użytkownicy. Ciągle tylko chcą coś zmieniać, zgłaszają uwagi, to każą poprawić, tamto przesunąć. A my… my to UWIELBIAMY! Tak, nie przesłyszeliście się (czy powinno się napisać „nie przeczytaliście się”?). Ten serwis nie jest dla nas, jest dla Was! Dlatego lubimy, chcemy i będziemy Was słuchać. I ulepszać i wprowadzać i zmieniać, na ile tylko nam technikalia pozwolą. I z tej oto wspaniałej współpracy przez ostatnie ponad dwa tygodnie znów trochę się zadziało. Podsumujmy sobie zatem te mniejsze i większe zmiany.
 
Pełniejsze informacje o książce na liście aktywności
 
Do tej pory widzieliście jedynie, że została dodana jakaś opinia o książce, bądź obserwowana przez Was osoba oznaczyła, że jakiś tytuł chce przeczytać. Suchy komunikat, prawda? Trochę to urozmaiciliśmy i teraz poza aktywnością dotyczącą danej książki, możecie od razu zobaczyć jej okładkę i skrócony opis. 
 
Cykl i seria wydawnicza
 
Cykle i serie wydawnicze to ciekawy twór. Wydawnictwa dobierają i wydają książki pod kątem ich tematyki, a dla nas czytelników to duże ułatwienie i możliwość poznania nowych tytułów. Nie mogło tego zabraknąć i u nas. Teraz ta sama książka może się znaleźć w wielu cyklach i seriach.
 
Wasze statystyki
 
Krok po kroku rozwijamy również statystyki, które podsumowują Wasz książkoholizm. Na wykresie możecie teraz zobaczyć swoje „wyniki” z ostatnich 6 miesięcy i z ostatnich lat. Pracujemy nad tym, aby pokazać Wam coraz więcej ciekawych wniosków i zależności.
 
Skrócenie opinii (zmiana zaproponowana przez @Booka)
 
Aby łatwiej było się odnaleźć w gąszczu opinii, które dodajecie, skróciliśmy wizualnie te najdłuższe, dodając opcję „czytaj dalej”. Teraz wystarczy rzut oka i sami możecie podjąć decyzję czy początek zaciekawił Was na tyle, że chcecie rozwinąć pełną opinię i doczytać ją do końca (a wtedy koniecznie doceńcie autora polubieniem, o ile Wam się oczywiście podobała).

Lepsza widoczność opcji edycji książki i autora (zmiana zaproponowana przez @Booka)
 
Teraz już nie umknie Wam możliwość edycji książki czy autora. Możecie aktualizować, uzupełniać lub poprawiać informacje poprzez przycisk „Popraw tę książkę” lub „Popraw tę stronę”. Kiedyś ukryty gdzieś na dole, aktualnie świeci pełnym blaskiem tuż pod głównym opisem książki i autora.
 
Zmiana skali ocen z 5 na 10 gwiazdek (zmiana proponowana przez wielu Kanapowiczów)
 
Zmiana, za którą zebraliśmy od Was najwięcej „braw”. Wbrew pozorom nie była taka łatwa. Zamiana skali wymagała od nas długiej debaty nad arcyważnym zagadnieniem: „Czy „3” z 5-punktowej skali to „5” czy „6” na skali 10-punktowej?”. Nie było lekko, ale mamy nadzieję, że żadna książka nie czuje się pokrzywdzona ewentualnym lekkim spadkiem popularności. 😀
 
Poszerzony formularz dodawania książki
 
Każda książka to nie tylko autor święcący dumnie nazwiskiem z okładki. To również mnóstwo osób skromnie ukrywających się na którejś z kolejnych stron, niemal niewidocznym druczkiem, bez których często książka nie miałaby takiej formy, jaką ostatecznie przyjęła. Tłumacze, redaktorzy, korektorzy, ilustratorzy, konsultanci merytoryczni i wielu innych dokładali małe cegiełki do sukcesu każdego wydania. Dlatego im właśnie postanowiliśmy poświęcić miejsce w formularzu. Wy również doceńcie ich starania i nie zapomnijcie uzupełnić tych ról nazwiskami podczas dodawania kolejnej książki.
 
Ankiety
 
Tak, to kolejna przydatna nowość w naszym edytorze. Teraz dodając wpis na bloga czy zakładając nowy temat na grupie możecie zadać użytkownikom dowolne pytanie w formie ankiety. Czy podobała im się jakaś książka? Jaką książkę przeczytać kolejną? Którą z wymienionych kupić na prezent dla nastolatka? Co dziś zjeść na śniadanie? Tylko Wasza wyobraźnia Was ogranicza. Nasza wyobraźnia zdecydowanie potrzebuje ograniczenia, bo już wpadliśmy na pomysł pierwszego naszego pytania do Was:
 
Którą z poniższych zmian powinniśmy wziąć na tapetę w pierwszej kolejności? 
Mamy nadzieję, że czujecie, że serwis jest coraz bardziej Wasz, że każda kolejna zmiana zbliża go do Waszego ideału. Mamy też nadzieję, że staje się coraz bardziej funkcjonalny i każdy z Was znajdzie w nim to, czego szuka. Jeśli tego jeszcze nie znaleźliście, piszcie śmiało w komentarzach. Stwórzmy razem naprawdę wartościowe miejsce 😀
 
No i tradycyjnie, chętnie weźmiemy na klatę również pochwały 😉


 
# 2019-02-02 12:04
{}
Odpowiedz
@KIRIKIJO
@KIRIKIJO
116 książek 6 postów
2019-02-04 20:34 #
Jednym słowem: "super" :) 
# 2019-02-04 20:34
{}
Odpowiedz
@timido2
@timido2
590 książek 234 posty
2019-02-05 10:29 #
Moim skromnym zdaniem najważniejszą kwestią jest uporządkowanie kategorii, bo obecnie są one bardzo dziwne i trudno się nimi posługiwać. Mi osobiście bardzo brakuje takiego prostego kategoryzowania - na literaturę obyczajową, kryminalną, dziecięcą (zwłaszcza tą), a już w ramach np. literatury dziecięcej wprowadzić podkategorie, np. nauka mówienia/czytania/liczenia, książki na dobranoc, książki o tym, o tamtym... Chyba, że coś takiego jest, a ja tego nie widzę.

A zmiana skali na 10-punktową to świetne rozwiązanie :) Za to duży plus!
# 2019-02-05 10:29
{}
Odpowiedz
@andziaczyta
@andziaczyta
166 książek 23 posty
2019-02-05 13:55 #
Popieram. Przede wszystkim kategorie. Reszta to "kosmetyka" :)
# 2019-02-05 13:55
{}
Odpowiedz
@herbatazimbirem
@herbatazimbirem
248 książek 14 postów
2019-02-05 19:10 #
Mam wreszcie chwilkę czasu, więc mogę wylać na Was te wszystkie wiadra... Wdzięczności, podziękowań i zachwytów, jakie przez ten czas od dodania drugiej części kanapowych renowacji udało mi się nazbierać. Bo, powtórzę to, co pisałam w poprzednim temacie, należą Wam się za cały wkład w ulepszanie strony przeogromne podziękowania. Z każdym dniem Kanapa wygląda fantastyczniej! ❤ Świetnie wyglądają teraz pola do wpisywania cyklu i serii wydawniczej. Zastanawiam się natomiast, czy może z boku/obok nazwy nie zrobić pokazującego się wyjaśnienia, co czym jest i o co chodzi? Bo osobiście, mimo że mniej więcej wiem, które to które, to mam obawy, że przy dodawaniu książki mogłabym się machnąć (ale może to po prostu ja jestem taką tępą lamą ;-; )
Natomiast co do Waszego ankietowego zapytania (w ogóle, wow, ankiety!), przede wszystkim ulepszenie kategorii i tagów to priorytet (ale nie tylko przy książkach), ale że już w poprzednim temacie przebąkiwałam o cytatach, to wybór padł na nie. Niemniej, niedocenione w tym wszystkim prywatne listy książek to też byłby sztos! Bardzo mi czegoś takiego brakuje i jeśli w przyszłości się pojawią, będę wniebowzięta!
# 2019-02-05 19:10
{}
Odpowiedz
@herbatazimbirem
@herbatazimbirem
248 książek 14 postów
2019-02-07 06:21 #
Przepraszam za post pod postem, ale nie chcę, żeby ta koncepcja gdzieś się zagubiła ._. Bo do głowy wpadło mi jeszcze (skoro mamy już tu tak świetnie rozpisane książkowe miejsca, jak biblioteki, antykwariaty i księgarnie), żeby stworzyć jakąś taką ładną mapę targów książek? Albo po prostu miejsce z informacjami o książkowych wydarzeniach? Na przykład w kwietniu we Wrocławiu odbędzie się akcja Upoluj swoją książkę, a w pozostałych miejscowościach na pewno też organizowane są różnego rodzaju ciekawe przedsięwzięcia, o których koniecznie trzeba informować świat ^^
# 2019-02-07 06:21
{}
Odpowiedz
@mrbiggles
@mrbiggles
Admin 47 książek 243 posty
2019-02-07 14:00 #
@herbatazimbirem  - Wydarzenia to dobry pomysł. Będziemy o tym pamiętać. Cały formularz książki się zmieni, mamy w planach nową wersje która tak jak sugerujesz będzie opisana co i jak wypełniać - bo sami w zespole czasami źle wypełniamy :D 
# 2019-02-07 14:00
{}
Odpowiedz
@herbatazimbirem
@herbatazimbirem
248 książek 14 postów
2019-02-09 21:54 #
Fantastycznie to czytać! (tzn. nie, że czasem nawet Wy źle wypełniacie - zdarza się najlepszym! - ale, że szykują się takie zmiany)
W głowie siedziała mi jeszcze myśl, też wiązana z formularzem, a która uciekła gdzieś w tych porannych przygotowaniach, by wraz z wypisywanym tytułem podrzucać podpowiedzi książek, jakie już w serwisie widnieją, by nie było tak, że przypadkiem ktoś zdubluje daną pozycję?
Ponadto, co rzuciło mi się w oczy już jakiś czas temu, ale też zapominałam o tym napisać: w ostatnich opiniach o książce pokazuje się tylko fragment opinii. I to nie jest wielki problem, by przejść do danej książki i przeczytać resztę, jeśli nie ma pod nią zbyt wielu komentarzy. Gorzej, jeśli to jedna z popularniejszych pozycji i dogrzebanie się do tego konkretnego komentarza zajmuje dużo więcej czasu. Może więc w ostatnich opiniach zrobić coś podobnego, jak przy tych na stronach książek, z możliwością czytania dalej? I serduszkowania? Albo jakiś odsyłacz do tej opinii, która nas interesuje, jak to jest przy okazji powiadomień?
# 2019-02-09 21:54
{}
Odpowiedz
@Gabriela_Deda
@Gabriela_Deda
354 książki 17 postów
2019-02-10 15:16 #
Ja mam jeszcze jedną propozycję - świetnie by było, gdyby na stronie głównej wyświetlały się główne informacje o tym, co nowego pojawiło się w serwisie. :) Ostatnio na przykład pojawił się nowy wywiad i nowy konkurs i nikt się o tym nie dowie, dopóki nie wejdzie w konkretne zakładki. :)
# 2019-02-10 15:16
{}
Odpowiedz
@kazal_ka
@kazal_ka
Admin 29 książek 553 posty
2019-02-10 21:55 #
@herbatazimbirem @Gabriela_Deda słuszne uwagi. Z pewnością do szybkiego wprowadzenia :)
# 2019-02-10 21:55
{}
Odpowiedz
@timido2
@timido2
590 książek 234 posty
2019-02-11 09:21 #
To może jeszcze ja z kilkoma sugestiami:
1) rekomendacje w przypadku mojego profilu zupełnie nie działają. Ciągle wyświetlają mi się te same pozycje, uwzględniając nawet te, które mam oznaczone, jako przeczytane. W przypadku rekomendacji brakuje mi możliwości wpływania na nie przez użytkownika, czyli np. możliwości oznaczenia, że dana pozycja mnie nie interesuje. Obecnie mam taką sytuację, że od tygodni pojawiają mi się te same pozycje, które mnie zupełnie nie interesują. Ponieważ nie mam możliwości oznaczenia ich, jako nieinteresujących to nie pojawiają mi się nowe rekomendacje. Ogólnie opcja rekomendacji jest świetna, tylko trzeba nad nią trochę popracować, żeby dostatecznie spełniała swoją rolę. 
Obecnie, mimo że dodałam wiele opinii i ocen książek bardzo różnych, wciąż mam w rekomendacjach te same pozycje. Tak, jakby to co obecnie czytam nie miało na nie wpływu. 

2) w poprzednim wątku dotyczącym renowacji Kanapy był już poruszany ten temat - różne wydania jednej książki. Rozumiem założenie, że oceniamy treść, więc jest jedna pozycja w bazie (to bardzo też uporządkowało serwis), ale warto rozważyć możliwość zamieszczania, np. przy książce informacji o różnych wydaniach, które również można by było oceniać. Dla mnie jest to istotne głównie w przypadku książek ilustrowanych, gdzie szata graficzna ma naprawdę duże znaczenie dla odbioru całej książki. Chciałabym mieć możliwość zapisania tego, że czytałam to konkretne wydanie z ilustracjami tej konkretnej osoby. 

3) pytałam już o to, ale mimo twierdzącej odpowiedzi ciągle mam wrażenie, że punkty za dodanie recenzji się nie naliczają. W wykazie za co można dostać i ile punktów można dostać nie ma też informacji o punktacji za recenzje. 
# 2019-02-11 09:21
{}
Odpowiedz
@kazal_ka
@kazal_ka
Admin 29 książek 553 posty
2019-02-11 23:27 #
@timido, już odpisuję co i jak :)
1) Rekomendacje ciągle są u nas na tapecie i pracujemy nad nimi intensywnie. Będzie również opcja zaznaczenia, że dana rekomendacja jest nietrafiona. Pod tym względem trzeba się jeszcze uzbroić w cierpliwość.
2) To dobry pomysł, chcemy dodać do opinii informację, które wydanie było ocenione. Co do oznaczenia, która książka została przeczytana, to już teraz powinno się pojawić na liście książek przeczytanych dokładnie to wydanie, przy którym oznacza się "przeczytane".
3) Punkty za recenzję faktycznie się nie dodawały :/ Już wszystko zostało naprawione i zaległe punkty naliczone!
# 2019-02-11 23:27
{}
Odpowiedz
@KIRIKIJO
@KIRIKIJO
116 książek 6 postów
2019-02-12 00:27 #
trudno mi prześledzić fakt zaległych punktów... nie zauważyłam, by do mnie dotarły :(
# 2019-02-12 00:27
{}
Odpowiedz
@KIRIKIJO
@KIRIKIJO
116 książek 6 postów
2019-02-12 00:29 #
A poza tym wszelkie poprawy są jak najbardziej na TAK :)
Do ogarnięcia wszystkich obietnic daleka droga, jednak warto czekać :) 

# 2019-02-12 00:29
{}
Odpowiedz
@timido2
@timido2
590 książek 234 posty
2019-02-12 08:26 #
 @kazal_ka doliczenie punktów za recenzję od razu rzuciło mi się w oczy :) Na resztę zmian będę niecierpliwie czekała. Wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku. Trzymam kciuki!
# 2019-02-12 08:26
{}
Odpowiedz
@jbutton
@jbutton
Admin 44 książki 985 postów
2019-02-12 09:15 #
@KIRIKIJO sprawdziłem i doliczyło Ci  60 zaległych pkt. za dwie recenzje. Jest szansa, że wpis za punkty o ostatniej recenzji będzie jeszcze widoczny na stronie https://nakanapie.pl/punkty/moje 
# 2019-02-12 09:15
{}
Odpowiedz
@KIRIKIJO
@KIRIKIJO
116 książek 6 postów
2019-02-12 11:15 #
ok dziękuję  :)
# 2019-02-12 11:15
{}
Odpowiedz
@Booka
@Booka
Bibliotekarz 272 książki 53 posty
2019-02-14 22:40 #
Pierwsza rzecz:
Czy można zrobić tak żeby cykle, serie, numery tomów były widoczne w profilach książki?
Przykładowo dajmy na to nie znam "Gry o tron", nie wiem, że jest częścią jakiegoś tam cyklu (jasne, wiem ale załóżmy, że jestem zielona w temacie). Wchodzę poczytać opis książki - nie mam nic o tym że to część cyklu ani nazwa cyklu ani numer tomu itd. To mogłoby ułatwiać sporo. A po drugie: niby można to wpisać w formularzu ale właściwie po grzyba skoro i tak nigdzie tego nie ma, no nie? Sama natknęłam się przy wprowadzaniu książek, które w swym życiu przeczytałam, że gro tytułów nie ma nazw serii, cyklu, numerów tomu, że o liczbie stron nie wspomnę. Wiadomo czemu. Komu się chce to uzupełniać... No, ja pouzupełniałam, tam gdzie widziałam, ale...
Myślę, ze to rzecz warta przyjrzenia się ;)
Fakt, można wpisać nazwę "Pieśń lodu i ognia" i wyskakuje lista ksiażek (ha, niepełna):
https://nakanapie.pl/szukaj/ksiazki?utf8=%E2%9C%93&q=pie%C5%9B%C5%84+lodu+i+ognia

Nie ma się co dziwić, zapewne wiele tytułów może nie mieć wprowadzonych tych nazw.

Fajnie byłoby zajrzeć na stronę książki gdy się jej nie zna, zobaczyć że jest częścią cyklu i od razu wejść w tę nazwę (bo mogłaby być klikalnym linkiem), żeby mogła się nam wyświetlić pełna lista  tytułów danego cyklu (no, pod warunkiem, że dodający ją użytkownicy będą uzupełniali te informacje.

Druga rzecz:
Dobrze byłoby dodać pewne usprawnienie w formularzu dodawania książek. O co chodzi? Kilka razy mi się zdarzyło (a już nie chciałam usuwać książki i kolejny raz wszystkiego wypełniać), że nie zaznaczyłam opcji iż książka jest wydaniem. Owszem, moje niedopatrzenie. Książka dodaje się jako osobna. Ale po wejściu w edycję już nie mam możliwości ponownego zaznaczenia że to jest wydanie. Czy można zrobić tak, żeby w przypadku takiego błędu (wynikającego z niedopatrzenia czy pośpiesznego kliknięcia "zapisz") można było ponownie zaznaczyć i oznaczyć wydanie książki. i ją przypisać jako wydanie? Także gdy szukałam tytułów tych ksiażek które oceniałam, zauważyłam, ze nie tylko mnie tak się zdarzyło. Jest sporo dublujących się tytułów, nie można tego wyedytować bo po zapisaniu książki opcja z przypisaniem wydania do książki głównej jest niedostępna.
 
 
# 2019-02-14 22:40
{}
Odpowiedz
@jbutton
@jbutton
Admin 44 książki 985 postów
2019-02-15 09:28 #
@Booka
Serie i cykle na stronie książki oraz w wynikach wyszukiwania - jest to kolejny etap tego tematu do zrobienia,  niedawno  poprawiliśmy edycje i zarządzanie  seriami i cyklami, aby przynajmniej dać możliwość poprawnego skatalogowania książki. Następnym krokiem będzie uporządkowanie  tych danych i ich prezentacja.

Dodawanie kolejnych wydań danej książki - nie poprawiamy tego na razie, ponieważ mamy zaplanowany nowy formularz książki który w przypadku wprowadzania kolejnego wydania książki sam ją zaproponuje, a w przypadku wyboru istniejącej książki sam wypełni pola które najprawdopodobniej będą miały takie same informacje. Możesz nie przejmować się tym polem i dodawać książki jako osobne wydania, kliknąć "zgłoś błąd" i  zostawić tam wiadomość nawet bez treści. Wtedy znajdziemy i połączymy te wydania w jedno. To takie chwilowe rozwiązanie.

# 2019-02-15 09:28
{}
Odpowiedz
@Booka
@Booka
Bibliotekarz 272 książki 53 posty
2019-02-15 12:40 #
@jbutton
Ok ;)
Jedno pytanie w sprawie formularzy dodawania książek: czy zamierzacie wprowadzić też możliwość wpisania numeru ISSN w przypadku czasopism? :)

I druga (mała propozycja) - w profilu ksiażki przy tej sekcji "inne tego autora" brakuje mi podpowiedzi z tytułem do kolejnych książek. To byłoby ułatwienie bo jak ktoś po okładkach nie zna innych książek danego autora to trzeba klikać i otwierać albo otwierać każdą ksiązkę w  nowej karcie. Fajnie by było gdyby pojawiało się takie żółte pole z tytułem danej pozycji :)
# 2019-02-15 12:40
{}
Odpowiedz
@KIRIKIJO
@KIRIKIJO
116 książek 6 postów
2019-02-15 17:45 #
Gratuluję obecnych poprawek. Miłe zaskoczenie w "kanapowaniu" :p 

# 2019-02-15 17:45
{}
Odpowiedz
@Puella13
@Puella13
381 książek 10 postów
2019-02-15 21:20 #
Brakuje mi wyszukiwania po ISBN, ponieważ co raz, jak chcę wprowadzić nową książkę (która jest starsza, ale nie ma jej na serwerze), to mi wyskakuje, że taki ISBN już istnieje, a nie mogę sprawdzić jaka książka już go ma.
# 2019-02-15 21:20
{}
Odpowiedz
@jbutton
@jbutton
Admin 44 książki 985 postów
2019-02-15 21:39 #
@Puella13 nasza wyszukiwarka obsługuje wyszukiwanie po ISBN (być może powinniśmy wyświetlać je w wynikach wyszukiwania)
# 2019-02-15 21:39
{}
Odpowiedz
@Booka
@Booka
Bibliotekarz 272 książki 53 posty
2019-02-18 01:17 #
Bardzo fajna opcja z możliwością opcjonalnego wpisywania notatek i numeru strony, na której skończyło się czytać :) widoczne w profilach książek! I statusy czytelnicze. Pochwalić, pochwalić... Przywodzi na myśl goodreads. Bardzo brakuje takiej opcji na polskich stronach książkowych. To coś, czego nie można się doprosić u Waszej konkurencji (od lat !), a tak potrzebne i ułatwiające życie. Brawo 👏👏👏
# 2019-02-18 01:17
{}
Odpowiedz
@jbutton
@jbutton
Admin 44 książki 985 postów
2019-02-18 08:12 #
@Booka dziękujemy! Opiszemy to dokładnie w następnym poście, ponieważ te statusy pozwalają  też na ponowne oznaczanie książki jako przeczytaną. Nie jest to w tym momencie najwygodniej rozwiązane, ale już jest taka możliwość, że ponownie przeczytane książki pojawiają się na liście "Przeczytane" i uwzględniają się w wyzwaniu czytelniczym. 

Nie miałem czasu na sprawdzenie ISSN, później do tego wrócę.
# 2019-02-18 08:12
{}
Odpowiedz
@Booka
@Booka
Bibliotekarz 272 książki 53 posty
2019-02-18 09:54 #
@jbutton Super :) Bardzo się cieszę, że weszła ta zmiana. Na pewno będę korzystać.
A takie pytanie: jeszcze nie próbowałam wpisywać tych numerów stron: stąd pytam, czy za każdym wpisaniem strony w tej sekcji "status" w profilu książki będzie widoczna każda zmiana numeru strony? Tak jak ma to miejsce na goodreads? 
# 2019-02-18 09:54
{}
Odpowiedz
@jbutton
@jbutton
Admin 44 książki 985 postów
2019-02-18 10:06 #
@Booka ok to tak przedpremierowo, ponieważ  wszystko na ten temat dokładnie opiszemy w następnym poście.

Tak, możesz sobie to przetestować, ponieważ wszystkie statusy można usuwać krzyżykiem.
# 2019-02-18 10:06
{}
Odpowiedz
@Booka
@Booka
Bibliotekarz 272 książki 53 posty
2019-02-18 21:25 #
@jbutton


Ok, Dzięki :)
# 2019-02-18 21:25
{}
Odpowiedz
@Gabriela_Deda
@Gabriela_Deda
354 książki 17 postów
2019-02-18 22:07 #
Ja mam jeszcze jedną małą uwagę - kiedy dodaję znak " w opinii o książce, w skrótowym opisie na moim profilu nie wyświetla się on poprawnie, coś tam chyba nie zadziałało z kodowaniem znaków. :)
I druga rzecz - na stronie głównej pasek postępu w Wyzwaniu czasami jest kolorowy, a czasami nie, nie mam pojęcia, od czego to zależy. :)

# 2019-02-18 22:07
{}
Odpowiedz
@jbutton
@jbutton
Admin 44 książki 985 postów
2019-02-18 23:18 #
@Gabriela_Deda właśnie wgrałem działające cytaty w podglądzie.  A ze znikającym paskiem postępu w wyzwaniach jeszcze powalczymy, musimy najpierw go złapać na gorącym uczynku.
# 2019-02-18 23:18
{}
Odpowiedz
Grupa

nakanapie.pl

O tym co nowego w serwisie, o Waszych pomysłach i o nas
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe