Hexa Wojciech Pietrzak

Okładka Hexa
autor:
Wojciech Pietrzak
wydawnictwo:
Psychoskok
data wydania:
2012
ISBN:
9788363548216

Opis

„Hexa” przeznaczona jest dla czytelników lubiących zagadki, tajemnice i zaskakujące wydarzenia. Jest to powieść kryminalna, w której  przeplatają się wątki o różnej tematyce.Rok 1987. W Krakowie powieszony zostaje Michał Karpiński, młody  żołnierz oskarżony o zamordowanie rok wcześniej w Nowej Rudzie 20-letniej Cyntii Łuskowskiej. Czy słusznie?Niemal ćwierć wieku później Andrzej Karpiński, ojciec Michała, wygrywa znaczną sumę na loterii i postanawia wynająć detektywa, który oczyści  .. pamięć jego syna. Dardiusz Wicher początkowo wcale nie chce podjąć się tego zadania. Zmienia jednak zdanie i próbuje poskładać w całość strzępy informacji. Musi zmierzyć się nie tylko z fatalnie napisanym artykułem prasowym i jeszcze gorszym listem miłosnym, ale także z córką i matką zamordowanej, dwiema kobietami o niesłychanie silnej osobowości. Patriarchalny konserwatyzm Dardiusza zostaje wystawiony na bolesną  próbę, a Andrzej Karpiński domaga się wyników, podważając przy tym zasadność kary śmierci, której Wicher usiłuje bronić.Oprócz tego Czytelnik jest świadkiem politycznego sporu wolnorynkowca  Wichra z socjalistą Karpińskim, enigmatycznych rozmów telefonicznych dwóch tajemniczych mężczyzn, a także wątku romantycznego, którego zakończenie okazuje się równie zaskakujące, co rozwiązanie zagadki kryminalnej.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Hexa
Recenzent: awiola
"Strata bliskich to tragedia. W pewnym sensie porażka. A rozpamiętywanie porażek nie przynosi niczego dobrego. Nigdy." W powieściach kryminalnych większość czytelników najbardziej ceni sobie zakończenie, które winno wprawiać w niemałe osłupienie i konsternację. Jeśli szukacie powieści pod... więcej »
Dodali do kolekcji
awiola
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
"– Funkcję państwa definiuję następująco: dziedzina jest minimalna, a prawica reprezentuje zbiór wartości. Niech pan sobie to poukłada w pańskich matematycznych szufladkach…"

Dodane przez pietshaq

Książka w kolekcjachKolekcje
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!