Historia Lisey Stephen King

Okładka Historia Lisey
autor:
Stephen King
wydawnictwo:
PRÓSZYŃSKI i S-KA
data wydania:
2010
ISBN:
9788376481609

Opis

Minęły dwa lata od śmierci Scotta, męża Lisey Debusher Landon. Spędzili razem 25 lat we wspaniałym związku, który spajało głębokie, chwilami wręcz przerażająco intymne uczucie. Scott był sławnym, nagradzanym pisarzem, autorem bestsellerów, ale i bardzo skomplikowanym człowiekiem. Zanim się pobrali, Lisey dowiedziała się od ukochanego o krwawych źródłach jego twórczości... Później zrozumiała, że było takie miejsce, do którego Scott zawsze wracał - miejsce przerażające i zarazem kojące, które mogło.. pochłonąć go żywcem lub obdarować pomysłami i myślami, po to, by miał siłę dalej żyć. Teraz nadszedł czas, by Lisey stawiła czoło demonom Scotta, czas by udała się do Boo'ya Moon. To, co wydaje się początkowo tylko porządkowaniem dokumentów po zmarłym mężu przez wdowę, staje się podróżą w głąb mroku, w którym przebywał za życia Scott Landon.
"Historia Lisey" jest bez wątpienia najbardziej osobistą i szczerą powieścią Stephena Kinga. Sam autor mówi o książce: "jest o miłości, małżeństwie, więzach krwi i szaleństwie".

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Proszę Państwa, przed Wami nowy - stary Stephen King. Nowy, poszukujący nowego natchnienia, stary z doskonałym warsztatem i do cna przerażający. Mistrz po raz kolejny postanawia udowodnić nam tezę, że człowiek aby się bać nie potrzebuje niczego i nikogo, oprócz własnego ego. Zwłaszcza gdy jest... więcej »
Lisey Langdon już od dwóch lat żyje w rozpaczy i nie może się pozbierać po stracie męża. Scott był sławnym pisarzem i posiadał rzesze fanów, którzy od jego śmierci aż do dzisiaj, nękają ją co do ostatnich zapisków męża. Z pomocą ruszają jej siostry, które starają się postawić ją na nogi. Zaczynaj... więcej »
Zaleganie komuś w myślach może być męczące, obojętnie, czy to my jesteśmy takim prześladowaniem, czy to nas ktoś prześladuje w ten sposób - poprzez własne, natrętne myśli. Po śmierci męża Lisey, to on ciągle siedzi w głowie. A czytelnik "Historii Lisey" siedzi w myślach Lisey. Lisey jest wdową... więcej »
Dodali do kolekcji
hyazinth
Quietlystorm
Divano
heroina
spring
Weta
Liliowa
zosiapw
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!