Historyk Elizabeth Kostova

Okładka Historyk
autor:
Elizabeth Kostova
wydawnictwo:
Świat Książki
data wydania:
2006
ISBN:
9788373918788

Opis

Kiedy młoda Amerykanka żyjąca w Europie znajduje średniowieczną książkę i plik listów złowrogo zaadresowanych do "Mojego Drogiego i Nieszczęsnego Następcy", jej życie odmienia się na zawsze. Ruszającśladami najsłynniejszego demona w historii - Draculi, odbywa podróż, która doprowadza ją do odkrycia wstrząsającej prawdy o jej ojcu, zaginionej matce i dziadku, przepadłym bez wieści. Tajemnice kryjące się w bibliotekach, archiwach i monasterach, od Stambułu po południe Francji, wiodą ją w sam środek.. niewyobrażalnego zła ukrytego w czeluściach historii. By je pokonać, całe generacje naukowców traciły reputację, zdrowie psychiczne, a nawet życie... Zbrodnie, spisek, wielka przygoda i nieprzewidywalne zakończenie w jednej z najbardziej niezwykłych powieści ostatnich lat, brawurowo łączącej współczesność, przeszłość i fantazję.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Historyk
Recenzent: horror.com.pl
„Historyk” Elizabeth Kostova jest kolejną pozycją, czerpiącą inspirację z mitu Draculi. W przeciwieństwie do wielu książek o Władcy Wołoszczyzny, ta została ogłoszona bestsellerem. Nie wzbudziła tak ogromnych owacji jak „Kod Leonarda Da Vinci”, jednak jest z nią utożsamiana, gdyż łączy histo... więcej »
Historyk
Recenzent: Shaska
Nigdy wcześniej nie miałam okazji zapoznać się z twórczością Elizabeth Kostovej, więc zupełnie nie wiedziałam, co mnie czeka, gdy sięgałam po wydanego nakładem Świata Książki "Historyka". Jednak już po przeczytaniu zamieszczonego na tylnej okładce krótkiego zarysu fabuły zorientowałam się, że będ... więcej »
Historyk
Recenzent: AdamV
"Historyk" Elizabeth Kostovy jest klasycznym przykładem tego, że celny marketing potrafi czynić cuda, jak również, że niektórzy nie powinni zabierać się za pisanie beletrystyki, zwłaszcza w tak odległym od swoich zainteresowań gatunku. Pani Kostova, jeśli wierzyć informacjom zebranym na ostatniej... więcej »
Dracula
Recenzent: Izabella3
Z wielka chęcią zabrałam się za czytanie tej powieści, spodobał mi się tytuł. Książka jest dziwna, ale wywarła na mnie wrażenie. Gdybym miała książkę określić w jednym zdaniu, to powiedziała bym, że jest bardzo tajemnicza, zawiera wiele osobliwych i zaskakujących sytuacji, mrocznych legend. Przes... więcej »
Dodali do kolekcji
arwena
BP
narsila
Nocena
romeo
don_Francesco
mar_ta
rissy
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!