Hyperversum Randall Cecilia

Okładka Hyperversum
autor:
Randall Cecilia
wydawnictwo:
Esprit
data wydania:
2011
ISBN:
9788361989561

Opis

Rodzice ostrzegali cię przed spędzaniem całego wolnego czasu w wirtualnym świecie gier komputerowych? Mieli rację...
Sześcioro przyjaciół: Ian, Daniel, Jodie, Martin, Donna i Carl, wskutek tajemniczej burzy przenosi się poprzez zaawansowaną technologicznie grę RPG do XIII-wiecznej Francji. Droga powrotna wydaje się zamknięta na zawsze, zatem muszą szybko nauczyć się, jak przetrwać w średniowiecznym świecie. Tymczasem udaje im się przede wszystkim zyskać nowych wrogów - już drugiego dnia traf..iają do więzienia, schwytani przez znanego z okrucieństwa angielskiego szeryfa Jerome'a Derangale'a znanego jako Sans-pitié... A to dopiero początek przygody. Ian, najstarszy z całej grupy, musi przyjąć na siebie rolę opiekuna swoich towarzyszy. Czy jednak uda mu się ustrzec przyjaciół przed niebezpieczeństwami, które na nich czyhają, skoro sam wplątał się w intrygę na najwyższym szczeblu?
Oszałamiający świat średniowiecznych turniejów, pościgi i pojedynki na miecze, polowania, dworski przepych, spisek zdrajców korony i niemożliwa miłość... teraz możesz przeżyć to naprawdę.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Pierwsza część serii pt. Hyperversum autorstwa włoskiej pisarki Cecilli Randal. Szóstka Amerykanów, fanów popularnej, nowoczesnej gry komputerowej Hyperversum podczas jednej z rozgrywek w tajemniczy sposób przenosi się do XIII wiecznej Francji. Początkowo wydaje im się, że to j... więcej »
Właśnie skończyłam swoją długą przygodę z "Hyperversum". Jestem pod wrażeniem tego, co stworzyła Cecilia Randall. Jest to książka, która pozostanie w mojej pamięci na długi czas. Śmiało mogę stwierdzić, że jest to jedna z lepszych, którą przeczytałam. Cecilia to autorka książek dla młodzieży. ... więcej »
Zapoznaliście się kiedyś z wirtualnym światem gier komputerowych? Jeżeli wasza odpowiedź brzmi tak, to już wiecie o co w nich chodzi, jeżeli jednak nie mieliście okazji się w to bawić lub po prostu nie gustujecie w takich rozrywkach, to jako maniak wirtualnych światów gier komputerowych, wyjaśnię... więcej »
Z biegiem lat technologia przekracza niewiarygodne granice. Ludzie tworzą coś, o czym kilkadziesiąt lat temu nasi przodkowie nawet nie marzyli. Stworzyli internet, telewizor, małe telefony komórkowe, komputery... i co za tym idzie gry komputerowe. Każdy z Nas z pewnością przeżyła nie raz przygodę... więcej »
W dzisiejszych czasach nauka rozwija się bardzo szybko. Przykładem tego mogą być coraz to nowe gadżety, których używamy. Komórki, pady, laptopy. A co z grami komputerowymi? Do czego może doprowadzić nas rozwój technologii? Przedstawił nam to Steven Lisberger w filmie ,,Tron” jak i włoska autorka ... więcej »
Pewnie niejeden rodzic usłyszał z ust swojej latorośli pytanie: Jak wyście żyli, kiedy nie było komputerów?. Nic dziwnego, że dla osób wychowanych w erze gier komputerowych, może się to wydawać niewyobrażalne. Tytułowe Hyperversum to gra RPG, która zafascynowała i wciągnęła – w sensie przenośn... więcej »
W XXI wieku trudno jest nam żyć bez takich ulepszeń dnia codziennego jak komputer. Młodzież i dzieci, oprócz pomocy naukowej, odnalazły w nim przednią rozrywkę w postaci gier RPG. Sama miałam z nimi styczność, jednak nie potrafiłam i nie chciałam zastąpić nimi rzeczywistości. Nie pociągało mnie b... więcej »
Z biegiem lat technologia przekracza niewiarygodne granice. Ludzie tworzą coś, o czym kilkadziesiąt lat temu nasi przodkowie nawet nie marzyli. Stworzyli internet, telewizor, małe telefony komórkowe, komputery... i co za tym idzie gry komputerowe. Każdy z Nas z pewnością przeżyła nie raz przygodę... więcej »
„Ten, kto ma odwagę walczyć w imię tego, co uważa za słuszne, zostaje naznaczony – powiedział nagle Daniel ze swojej pryczy. – To znak, który zostaje wypalony w tobie na zewnątrz i w środku i który zmienia cię na zawsze. Niełatwo przeżyć, gdy się go otrzyma… Zaczynam rozumieć, że potrzeba znaczn... więcej »
Cecilia Randall jest autorką bestsellerowych powieści dla młodzieży, która urodziła się w Modenie. Ukończyła studia na wydziale Języków i Literatur Obcych, a także studia w dziedzinie Komunikacji i Technologii Informacyjnych na Uniwersytecie w Bolonii. Potem zaczęła pracować jako graficzka, proje... więcej »
Hyperversum
Recenzent: Katee
Czy będąc dziećmi marzyliście o tym by stać się bohaterem swojej ulubionej kreskówki lub gry komputerowej? Czy chcieliście wraz z resztą bohaterów przeżywać niebezpieczne, zapierające dech w piersiach przygody? A może chcieliście podróżować w czasie? Przenieść się do ery dinozaurów lub na własne... więcej »
Kiedy otwarłam książkę spodziewałam się niezwykłej przygody , niesamowitego klimatu i akcji , która porwie mnie bez reszty . Dostałam wszystko czego się spodziewałam , a nawet jeszcze więcej. Otrzymałam wspaniały fragment historii Francji , który przyswoiłam sobie jakby mimochodem podczas lektury... więcej »
''Hyperversum'' autorstwa Cecilii Randall jest powieścią fantastyczną, mimo, że w książce są zawarte prawdziwe postacie, wydarzenia. Cecilia Randall to autorka bestsellerowych powieści dla młodzieży. Ukończyła studia na wydziale Języków i Literatur Obcych, a także studia w dziedzinie Komunikacji... więcej »
Długo zastanawiałam się co mogę powiedzieć o tej powieści, która wyjątkowo zapadła mi w serce. Nie da się ukryć, że zakochałam się w niej już od pierwszego wejrzenia, gdy tylko zobaczyłam ją na półce księgarni i przeczytałam opis. Jednak dopiero gdy zaczęłam czytać przekonałam się o wartości tej ... więcej »
Nie bardzo wiedziałam, czego mogę spodziewać się po książce „Hyperversum” Cecilii Randall. Jedno, co było dla mnie pewne, to fakt, iż autorka książki jest osobą piszącą bestsellery dla młodzieży, a „Hyperversum”, to jej literacki debiut przypadający we Włoszech na 2006 rok. Debiut, natychmiast do... więcej »
Gdy czytałam liczne recenzje tej książki na blogach, nie byłam całkowicie przekonania co do jej wartości. Bałam się, że historia w niej zawarta mnie przerośnie, a fabuła okaże się nudna i wtórna. Szczególnie, że ten tom jest niesamowicie gruby - liczy sobie 750 stron. Jednak, gdy wydawnictwo Espr... więcej »
Książka jest niesamowita - pochłonęłam ją w weekend, a było co czytać, bo powieść ma ponad 800 stron. "Hyperversum" to książka napisana dla młodzieży, jednak jest tak ciekawie napisana, że ja przeczytałam ją z wielką przyjemnością. Połączenie wszechotaczającego nas świata gier komputerowych i ... więcej »
''Hyperversum'' to powieść fantastyczna napisana przez autorkę bestsellerów dla młodzieży. Cecilia Randall ukończyła studia na wydziale Języków i Literatur Obcych, a także studia w dziedzinie Komunikacji i Technologii Informatycznych. Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się marzyć o tym, by znaleźć s... więcej »
Hyperversum
Recenzent: nenya89
Któż z nas nie grał w gry komputerowe? Któż z nas nie spędzał godzin przed monitorem aby tylko przejść na kolejny poziom? Wszyscy traktowaliśmy nasze zadania poważnie, tak jakby fikcja była rzeczywistością. Co stanie się jednak, gdy ta fikcja naprawdę będzie realna? Cecilia Randall to pisarka ki... więcej »
A miała to być zwykła gra z przyjaciółmi w grę RPG... A skończyło cofnięciem się się w czasie i przestrzeni, nagle znajdują się w średniowieczu, a wszystko przez awarię systemu. Muszą nauczyć się żyć na nowych warunkach w innych czasach. A mieli normalne życie Daniel - młody student fizyki, J... więcej »
Hyperversum to opowieść o grupce przyjaciół- zapalonych graczy. Uwielbiają przebywać w cyberprzestrzeni odtwarzającej średniowieczne realia. Podczas rozgrywki zdarza się wypadek, a przyjaciele zostają uwięzieni w średniowiecznym świecie. Okazuje się, że jest to prawdziwy, XIIIwieczny świat, a do ... więcej »
Zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdybyście zostali zmuszeni do porzucenia swojego obecnego życia i egzystowania w świecie, którego nie znacie? Świecie odległego o kilkaset lat? Świecie, który przeraża i był dla was jedynie historią, której uczyliście się w szkole? Bohaterowie książki „Hyp... więcej »
Hyperversum
Recenzent: Angiee
Często grywamy w gry komputerowe. Dużą popularnością cieszą się tak zwane RPG, czyli gry fabularne, w których gracze wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem jest na ogół rozegranie gry według planowa... więcej »
"- Wojna? Chcesz mi powiedzieć, że weźmiesz udział w prawdziwej wojnie? - A słyszałeś o jakiejś udawanej, średniowiecznej wojnie?" Gry RPG są dla mnie najciekawszym rodzajem. Polegają na wcieleniu się przez gracza w fikcyjną postać, która w świecie gry musi rozegrać ustalony scenariusz. Przy... więcej »
"Przyszłość jest mglista, póki nie staje się teraźniejszością. Jedynie przeszłość jest pewna i znana."* Cecilia Randall - urodziła się w Modenie, ukończyła studia na wydziale Języków i Literatur Obcych, a także studia w dziedzinie Komunikacji i Technologii Informacyjnych na Uniwersytecie w Bol... więcej »
OSTRZEGALI CIĘ PRZED SPĘDZANIEM CAŁEGO WOLNEGO CZASU W WIRTUALNYM ŚWIECIE GIER KOMPUTEROWYCH? MIELI RACJĘ… Wyobraź sobie komputerową grę RPG, która pozwala nie tylko śledzić losy bohaterów, ale wejść w ich skórę. Która zaciera granicę pomiędzy rzeczywistością, a światem wirtualnym. Taka gr... więcej »
"Hyperversum"
Recenzent: Mery111
Każdy z nas chociaż raz w życiu zamarzył, by znaleźć się w innym świecie, w innej epoce. Mimo, że kochamy współczesne czasy: Internet, możliwości jakie daje nam dzisiejsze prawo, to na pewno choć raz w naszej głowie pojawiła się myśl, jak to by było, gdybyśmy żyli w wiktoriańskiej Anglii, czy na... więcej »
Książka opowiada o szóstce przyjaciół- Danielu, Jodi, Ianie, Martinie, Donnie i Carlu, który grając w grę RPG "Hyperversum" przenoszą się do XIII-wiecznej Francji i zostają w niej uwięzieni. Nie dość, że przez sztorm na morzu zostają rozdzieleni to jeszcze czwórka z nich już drugiego dnia zostaje... więcej »
Był moment, w którym na blogach pojawiał się przesyt recenzji "Hyperversum", ale potem nagle wszystko ucichło. To ja zadam pytanie: dlaczego? Dlaczego najczęściej dodawane recenzje to te z najnowszymi pozycjami, dlaczego tak niewiele osób sięga po te wydane parę miesięcy temu? Takie książki jak ... więcej »
Hyperversum
Recenzent: pynia04
Powieść „Hyperversum” autorstwa Cecili Randall opowiada o szóstce przyjaciół, którzy podczas grania w grę RPG przenoszą się do czasów średniowiecznej Francji. Podczas grania w grę, w wyniku niespodziewanej awarii Ian,Daniel,Jodi,Martin,Carl i Donna przenoszą się o 800 lat w przeszłość. W tym mom... więcej »
Mieliście może okazje poznać czar gier RPG? Możliwość wcielenia się w całkowicie inną postać? Rozwijania jej umiejętności i podejmowania decyzji jakich nie moglibyście podjąć w prawdziwym życiu? A jesteście w stanie wyobrazić sobie, że zostajecie wciągnięci do świata gry? Nie? Ja też tego nie pot... więcej »
Wyobraź sobie grę komputerową RPG tak realistyczną, że prawie czujesz pod stopami miękką trawę, nad sobą widzisz chmurne niebo, a w oddali mury średniowiecznego miasta dokąd zmierzają wozy z towarami na handel i wracają rycerze po wyczerpujących bitwach. A Ty możesz być którymś z nich! Taką właś... więcej »
Jest to wspaniała powieść, której akcja rozgrywa się w trzynastowiecznej Francji. Szóstka przyjaciół rozpoczyna grę w Hyperversum. Jest to gra interaktywna w technologii 3D, gdzie jej uczestnicy z pomocą specjalnych okularów i rękawic mogą niemal wejść w wykreowany przez komputer świat do cza... więcej »
Gry RPG z uwagi na swoją specyfikę często nazywane są grą wyobraźni. Możliwość wcielenia się w dowolną, wykreowaną przez siebie postać podbija serca coraz większych rzeszy wielbicieli na całym świecie. Role-playing game znane są z tego, że wciągają graczy … i to bardzo. Czy jest tak rzeczywiście... więcej »
Cecilia Randall autorka powieści młodzieżowych. Pierwszy raz zadebiutowała wydając „Hyperversum”. Powieść w szybkim czasie stała się światowym bestsellerem. Autorka stworzyła cudowną historie łącząc ze sobą świat fikcji oraz elementy historyczne, które zostały odpowiednio zmodyfikowane na potrze... więcej »
HYPERVERSUM
Recenzent: darooo
Zdarzyło Wam się kiedykolwiek zafascynować czymś tak bardzo, że straciliście poczucie czasu i przestrzeni? Założę się, że wielu czytelników w odpowiedzi na moje pytanie przywoła z pamięci jakąś książkę. A czy potrafilibyście sobie przypomnieć tak angażującą grę komputerową? Nawet jeśli nie to ... więcej »
Wyobrażasz sobie, że miałbyś porzucić wszystko i przenieść się osiemset lat wstecz do średniowiecza? Poradziłbyś sobie bez wszystkich udogodnień, jakie przyniosła nam współczesność? Mi wyjątkowo trudno byłoby się zaaklimatyzować w nowym, tak odmiennym środowisku. Nie potrafię nawet myśleć o życiu... więcej »
"Wszystko sprowadzało się do tego strasznego słowa, które zdawało się materializować nad ich głowami: przeznaczenie." Gdybyś mógł podróżować w czasie, w jakim momencie historycznym byś chciał się znaleźć? A jakby to nie było zależne od ciebie i obudziłbyś się nagle w X wieku, gdzie nie mógłbyś... więcej »
Co byś zrobił, gdyby okazało się, że gdy grasz w swoją ulubioną grę z przyjaciółmi, przeniesie cię ona do jej wnętrza ? A tak na prawdę do przeszłości, która istniała na prawdę, a nie jest to wymysł komputera? I okazało by się, że jesteś ważną osobą, która stworzyła historię ? Szósta przyj... więcej »
Zachęcona pozytywnymi recenzjami na blogach i ja postanowiłam zmierzyć się z "Hyperversum". Kiedy tylko paczka do mnie dotarła, przeżegnałam się ręką. Pierwsza myśl: cegła, tomiszcze, biblia tysiąclecia - wniosek - chyba nigdy tego nie przeczytam. Ale spokojnie, z ogromnym kubkiem kawy mrożonej i... więcej »
"Wyobraź sobie komputerową grę RPG, która pozwala nie tylko śledzić losy bohaterów, ale wejść w ich skórę. Która zaciera granice pomiędzy rzeczywistością a światem wirtualnym. Taka gra nazywa się Hyperversum." Cecilia Randall urodziła się w Modenie i, jak sama mówi o sobie, wyrosła na "chlebie... więcej »
Hyperversum
Recenzent: daniello99
Wyobraź sobie komputerową grę RPG, która pozwala nie tylko śledzić losy bohaterów, ale wejść w ich skórę. Która zaciera granicę pomiędzy rzeczywistością a światem wirtualnym. Ile razy marzyłem sobie by wraz z hobbitem podróżować po Gondorze. Ile razy chciałem polatać z Harrym Potterem na miotl... więcej »
Hyperversum
Recenzent: DanielP
Wirtualne gry opanowały już świat. Wyobraź sobie, że za pomocą komputera możesz przenieść się w wybrany przez siebie okres w dziejach świata i robić z czasem co tylko się Tobie spodoba. Taką właśnie grą jest Hyperversum. Lecz co się stanie jeśli gra dosłownie Cię wciągnie? Ian, Daniel, Jodie,... więcej »
Cecilia Randall to włoska autorka bestsellerowych powieści dla młodzieży. Jedną z nich jest "Hyperversum". Skuszona pozytywnymi recenzjami przystąpiłam do czytania. Czy i również mnie oczarowała ta historia? Daniel Freeland, jeden z głównych bohaterów jest pasjonatem gier RPG, szczególnie tej ... więcej »
"Hyperversum to akronim hyper universum - hiperwszechświata. Był to najlepszy dostępny na rynku produkt rozrywkowy, doceniony przez miliony graczy na całym świecie." W ten sposób zostaje wyjaśniony tytuł książki. Jest to dość logiczna droga na wytłumaczenie czytelnikowi z czym spotka się na ko... więcej »
"Hyperversum to akronim hyper universum - hiperwszechświata. Był to najlepszy dostępny na rynku produkt rozrywkowy, doceniony przez miliony graczy na całym świecie." W ten sposób zostaje wyjaśniony tytuł książki. Jest to dość logiczna droga na wytłumaczenie czytelnikowi z czym spotka się na ko... więcej »
Dodali do kolekcji
Fashionpart
jantarek
Lunatyczka
martagieks
iziu08
Kobaltowa
Sihhinne
natkawes
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Ten kto ma odwagę walczyć w imię tego, co uważa za słuszne, zostaje naznaczony- To znak, który zostaje wypalony w tobie na zewnątrz i w środku, który zmienia Cię na zawsze…

Dodane przez Fashionpart

Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!