I była miłość w getcie Marek Edelman

Okładka I była miłość w getcie
autor:
Marek Edelman
wydawnictwo:
ŚWIAT KSIĄŻKI
data wydania:
2009
ISBN:
9788324714162

Opis

Bezcenne, bardzo osobiste w tonie, wspomnienia z życia w getcie warszawskim ostatniego żyjącego przywódcy słynnego powstania. Marek Edelman w krótkich ?migawkach? przywołuje straszne, ale i wzruszające wydarzenia, które go najbardziej poruszyły. ?To wszystko, co mi zostało, takie strzępki pamięci. Ludzie, którym to opowiadałem, pytali, czy to wszystko jest prawda. Tak, prawda. Toczka w toczkę. Koniec, kropka. Więcej już nic.? ? mówi autor.

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Pamiętniki Wspomnienia
  Biografie » Literatura faktu » Pamiętniki. Wspomnienia
  Historia. Archeologia » Nauki społeczne, humanistyczne, ekonomiczne » Historia Żydów
  Historia wojskowości. Wojskowi, dowódcy » Wojskowość. Wojny. Militaria » II Wojna Światowa
  Historia. Archeologia » Nauki społeczne, humanistyczne, ekonomiczne » Historia Polski 1939-1945
  Zabierając się za jakąkolwiek książkę opisującą czasy II wojny światowej nigdy nie ma się wrażenia: „Oho, przecież to już było!” Z tymi książkami właśnie tak jest, zadziwiają za każdym razem, podczas gdy my usilnie staramy się zrozumieć, jak coś takiego mogło mieć miejsce? Dlaczego? Czym ci ludzi... więcej »
  "I była miłość w getcie" to wspomnienia Marka Edelmana z życia w warszawskim getcie. Życia codziennego, próby wplecenia "normalności" w świadomość, że zaraz można zginąć, stracić bliskich lub zostać wywiezionym do obozu pracy. O tym się na ulicach getta nie zapominało. Ale była taka miłość, ona d... więcej »
  Czytałam tę pozycję już jakiś czas temu, ale teraz postanowiłam przypomnieć ją sobie, a przy okazji przedstawić także Wam. Uwielbiam czytać o okresie II wojny światowej, dowiadywać się jak najwięcej na ten temat. Ta książka ma piękny tytuł, a opowiada o tym, że pomimo strasznych, okropnych przeży... więcej »
  Dodali do kolekcji
  beatta
  hyazinth
  kultur-alnie
  notoco
  ibzik
  Karmel
  zDEPPtana
  Mahi
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!