Idź za głosem serca Susanna Tamaro

Okładka Idź za głosem serca
autorzy:
Susanna Tamaro, Joanna Wajs
wydawnictwo:
Bela Med
data wydania:
2010
ISBN:
9788360022023

Opis

Idź za głosem serca to najgłośniejsza książka Susanny Tamaro i największy sukces wydawniczy dwudziestego stulecia we Włoszech.

Przetłumaczona na czterdzieści dwa języki, sprzedała się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Spotkała się z uznaniem Czytelników w różnym wieku, pomaga bowiem zrozumieć siebie.

Idź za głosem serca - tak nazwała Susanna Tamaro swoją najważniejszą i najgłośniejszą książkę - to rada, jakiej udziela swojej pozbawionej matki i zbuntowanej wnuczce.. schodząca już ze sceny życia babcia. Dramatyzm przeżyć trzech kobiet, tylko z pozoru związanych hierarchią pokoleniową i materialną, odnajduje swój wyraz w uczuciach najstarszej z nich.
Racje wyborów dokonywanych w obliczu okrucieństwa współczesnego świata nie wiodą do prawdy, umierają jak drzewo o potężnej koronie i słabych korzeniach. "A kiedy później" - mówi do nas w swej książce autorka -"otworzy się przed tobą wiele dróg i nie będziesz wiedziała, którą pójść, nie wstępuj na pierwszą z brzegu, lecz usiądź i zaczekaj. (...) Siedź nieporuszona, w milczeniu, i słuchaj swojego serca. A gdy do ciebie przemówi, wstań i idź za jego głosem".

Idź za głosem serca to niesentymentalny głos za powrotem do uczuć, za ponownym odkryciem serca.
"Frankfurter Rundschau"

Książka Idź za głosem serca dotarta do milionów rąk, do ludzi, którzy otworzyli ją i czytali, choć nie byli przyzwyczajeni do tego. Uczynili tak bez przymusu reklamowego, czytali, bo chcieli.
Luca Doninelli, "II Giornale"

Susanna Tamaro - włoska pisarka - urodziła się w Trieście w 1957 roku. Debiutowała powieścią La fesfa fra le nuvole (1989), w roku 1991 ukazał się jej zbiór opowiadań Per voce sola, bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. Największy sukces przyniosła jej opublikowana w 1994 roku książka Va' dove ti porta it cuore (Idź za głosem serca), wielokrotnie wznawiana i przetłumaczona na 42 języki. Trafiła ona na listy bestsellerów nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie; do dziś rozeszła się w nakładzie 13 milionów egzemplarzy. W 1995 roku powstała adaptacja filmowa Idź za głosem serca w reżyserii Cristiny Comencini. W 1997 roku ukazała się głośna powieść Tamaro Anima Mundi (wydanie polskie: 1998), cztery lata później Rispondimi, w 2002 roku Piu fuoco, piu vento, a w 2003 Fuori; jej najnowsza książka to Ogni parola e un seme (2005).
Susanna Tamaro mieszka pod Onvieto, pasjonuje się astronomią i biologią; jest także autorką książek dla dzieci.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Beletrystyka » Psychologiczna
  Tematyka » Literatura piękna
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Opowiadanie zagraniczne
  Ta książka nie ma jeszcze recenzji.
  Dodali do kolekcji
  Wikcia
  Książka w kolekcjachKolekcje
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!