Igrzyska Śmierci Suzanne Collins

Okładka Igrzyska Śmierci
autor:
Suzanne Collins
wydawnictwo:
Media Rodzina
data wydania:
2009
ISBN:
9788372783578

Opis

Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Igrzyskach śmierci, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję. Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Ev..erdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny ? musi troszczyć się o młodszą siostrę i chorą matkę, a jest prawdziwa walka o przetrwanie... Uznana pisarka Suzanne Collins jest mistrzynią w konstruowaniu zaskakujących zwrotów akcji, doskonale łączy refleksję z przygodą i romansem w swojej nowej, świetnej powieści o przyszłości, która niepokojąco przypomina teraźniejszość. Jest to pierwszy tom trzyczęściowego cyklu

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura młodzieżowa
  Fantastyka » Beletrystyka » Science-fiction
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla młodzieży zagraniczna
  Ostatnio z lekkim dystansem podchodzę do książek, które (zazwyczaj na okładce) są straszliwie wychwalane i komplementowane, jakie to one są niezwykłe. "Igrzyska śmierci" również należą do tego zbioru, ponieważ pare zn... więcej »
  O „Igrzyskach śmierci” słyszałam wiele pochlebnych ocen. Nie tylko w szkole, ale także na różnych portalach i blogach. Aż wreszcie miałam sposobność posmakować tej lektury. Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozci... więcej »
  "Igrzyska Śmierci" trafiły w moje ręce właściwie przez przypadek już prawie rok temu i od samego początku zgodziłam się ze zdaniem, że "ta książka uzależnia". Szesnastoletnia Katniss Everdeen mieszka z matką i młods... więcej »
  Tydzień temu, zaraz po wyjściu z kina, naszła mnie strraszna ochota na tą książkę, po prostu musiałam ją mieć, a jeszcze jakiś czas temu dałabym sobie rękę uciąć, że tak szybko się z panią Suzanne Collins nie spotkamy... więcej »
  Igrzyska śmierci
  Recenzent: nieznana
  Suzanne Collins zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych cyklem kronik o podziemnym świecie i Gregorze, jednak to trylogia Igrzyska śmierci przyniosły jej popularność nie tylko wśród Amerykanów, ale także i nas, polskich... więcej »
  „Igrzyska Śmierci” są pierwszym tomem trylogii napisanej przez Suzanne Collins. Książka przez wiele tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów „The New York Times”. Słyszałam o niej bardzo dużo pozytywnych opinii ... więcej »
  Tak długo 'Igrzyska śmierci' spędzały mi sen z powiek, że w końcu postanowiłam je kupić, przeczytać i mieć święty spokój. A wszystko to przez ogrom pozytywnych recenzji na temat dzieła Suzanne Collins, które jest pier... więcej »
  Świat książki jest bezlitosny i tylko czasami dla głównych bohaterów rozpościera się uśmiech losu, który czasem ratuje im życie, lub powoduje uśmiech na twarzach. W powieści zdecydowanie nie brakuje napięcia, wzruszeń... więcej »
  Wizja przyszłości? Każdy ma inną. Większość ludzi sądzi, (może poza tymi, którzy wierzą w koniec świata w 2012 ;) że będzie lepiej, że rozwój techniki przyniesie same dobre rzeczy. Ale nikt nie powiedział, że na pewno... więcej »
  Tytuł/Cykl: "Igrzyska Śmierci" Autor: Suzanne Collins Tom: 1 Wydawnictwo: Media Rodzina Rok wydania: 2009-05-06 "Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczony... więcej »
  Wolność jest jedną z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka. Ludzie od wieków oddawali za nią swoje życie i najczęściej ich poświecenie nie szło na marne. W dzisiejszych czasach, możemy w Polsce cieszyć si... więcej »
  Igrzyska śmierci to jedna z najbardziej polecanych książek w ciągu ostatniego roku. Większość ludzi w Polsce, zakochanych w czytaniu i lubiących opowieści antyutopijne, na pewno się z tą książką zapoznało, jednak ja m... więcej »
  Igrzyska Śmierc-recenzja
  Recenzent: adeleide1697
  Książka Suzanne Collins Igrzyska śmierci opowiada o okrutnym państwie na ruinach Ameryki Północnej podzielonym na 12 dystryktów. Każdego roku po dwie osoby(dziewczyna ,chłopak) startują w tzw. Głodowych Igrzyskach org... więcej »
  Zazwyczaj unikam antyutopii jak ognia, twierdząc, że mnie znudzą. Najczęściej odkładam podobne pozycje na półkę, szybko o nich zapominając. Uprzedzenie te dość długo powstrzymywało mnie przed zakupieniem "Igrzysk śmie... więcej »
  Szokująca, niesamowita, niewyobrażalnie doskonała, ciekawa, a do tego z przesłaniem. To tylko kilka słów, którymi można określić tą książkę. Wciąga niemiłosiernie, przedstawia okrutny świat, w którym nikt z nas nie ch... więcej »
  Recenzja
  Recenzent: sewia
  Najpierw co nieco o fabule. Akcja dzieje się w przyszłości, na pozostałościach Ameryki Północnej. Zostało utworzone na nich państwo zwane Panem ze stolicą w Kapitolu, niegdyś podzielone na 13 dystryktów. Pewnego dnia ... więcej »
  "Igrzyska Śmierci" czytałam zaraz po jej premierze w Polsce. Szczerze mówiąc pamiętam, że nie wiązałam z nią wielkich nadziei. Okładka nie obiecywała za wiele, a antyutopie były dla mnie zupełną nowością. Teraz ta nie... więcej »
  Jak będzie wyglądał świat za pięćdziesiąt, sto lat? W jakiem kierunku podąży technika, jaka mentalność będzie cechowała ludzi? Wielu zadaje sobie to pytanie. Niektórzy widzą świetlaną przyszłość. Jednak jest i druga s... więcej »
  Gdy przeczytałem komentarz z pisma Chicago Sun, gdzie napisano, że cykl „Igrzysk Śmierci” może ubiegać się o koronę po „Harrym Potterze”, nieco się przestraszyłem. Przebrnąłem przez cztery tomy Harry’ego i żaden mi si... więcej »
  W dwunastu dystryktach należących do państwa Panem, powstałego na ruinach dawnej Ameryki Północnej, nic nie budzi większego lęku niż Głodowe Igrzyska. Bo co musi czuć osoba, której dziecko, siostra, brat, chłopak albo... więcej »
  Suzanne Collins swoją karierę z pisarstwem zaczęła od tworzenia telewizyjnych programów przeznaczonych dla dzieci.Nieco poźniej zasłynęła z pięcioczęściowego cyklu o Gregorze,który odkrywa nieznane nikomu innemu obs... więcej »
  Zanim recenzja to powiem wam szczerze, że nie wiem co mam napisać. Z jednej strony boje się, że nie „oddam” w pełni wspaniałości tej książki, a z drugiej, że przesłodzę, albo źle coś ujmę. Recenzja zaczyna się niet... więcej »
  „Chwytam jego rękę i ściskam ją mocno, przygotowując się na spotkanie z kamerami. Boję się chwili, w której będę musiała ją puścić...” Żałuję. Strasznie żałuję, że dopiero teraz przeczytałam tę wspaniałą książkę... więcej »
  „...publiczność okazuje największe nieposłuszeństwo, na jakie jest w stanie się zdobyć. Milczy. W ten sposób mówimy, że nie ma zgody. Nie ma aprobaty. Wszystko jest nie tak.” Przyznam się szczerze i bez bicia, iż... więcej »
  Książkami dominującymi na rynku młodzieżowym są powieści o wampirach i wilkołakach oraz ich miłości do śmiertelniczki. Czasem zdarza się trójkąt miłosny, lecz dziewczyna zawsze wybiera tego pierwszego, ładniejszego i ... więcej »
  W losy świata zostały wpisane już na zawsze wszelkie wojny, walki, pojedynki, gdzie człowiek zabija drugiego człowieka z zimną krwią. Walczy o przeżycie kosztem swojego brata, przyjaciela, znajomego. Dlaczego o tym ws... więcej »
  Sięgnęłam po tę książkę dopiero po obejrzeniu zwiastuna filmu. Bardzo żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej. Jestem na siebie zła, że żeby ją przeczytać, musiałam usłyszeć o niej w telewizji. Tak czy siak cieszę s... więcej »
  „The Hunger Games” to pierwsza część dramatycznej serii science-fiction napisanej przez Suzanne Collins. Amerykańska autorka urodziła się w 1963 roku w mieście Connecticut w USA. Zadebiutowała ona pięcioczę... więcej »
  Pamiętam ten szał na informacje o ekranizacji „Igrzysk śmierci”. W wielu miejscach się o tym rozpisywano. Wiele miesięcy przed tym przysięgłam sobie, że przed jej premierą koniecznie muszę przeczytać, chociaż pierwszą... więcej »
  "Igrzyska śmierci" to naprawdę wciągająca książka. Myślę, że warto. Przerażająca i ponura wizja przyszłości w państwie Panem, rządzącego się okrutnymi zasadami walki dzieci na śmierć i życie, dla rozrywki widzów (!). ... więcej »
  Pamiętam, kiedy pierwszy raz obiły mi się o uszy dwa słowa "The Hunger Games". Było to jakiś miesiąc, czy dwa temu, kiedy na jednym z komercyjnych kanałów stacji muzycznej natrafiłam na teledysk Taylor Swift ft. The C... więcej »
  Igrzyska kojarzą nam się z ważnym, międzynarodowym wydarzeniem sportowym. Zawodnik z każdego państwa staje do walki o złoty medal czy miejsce na podium. Kiedyś był to pomnik oraz liść laurowy, ale z czasem zasady oraz... więcej »
  Przyznaję, że po "Igrzyska Śmierci" sięgnęłam z powodu pochlebnych komentarzy na temat trylogii Suzanne Collins oraz sukcesu filmu na podstawie pierwszego tomu. Przyznaję również, że przestraszyłam się, kiedy przeczyt... więcej »
  Znacie to uczucie, gdy czekacie na książkę, która wydaje się wam genialna i wspaniała, a okazuje się, że to gniot. Na szczęście „Igrzyska Śmierci” nie pozwoliły mi na tak negatywne emocje. Za to zostałam wciągnięta w ... więcej »
  Niektórzy z nas oglądając programy typu reality show, chcieliby znaleźć się na miejscu ich uczestników. Przeprowadzić się do domu pełnego kamer, pewien czas spędzić z innymi ludźmi, zyskać popularność i wrócić do domu... więcej »
  Warto.
  Recenzent: Alessa
  Trylogia Suzanne Collins sprawiła, że wśród miłośników książek zapanował lekki chaos. Towarzystwo podzieliło się na kilka grup- tych, którzy lekturę mają już od dawna za sobą i są zachwyceni, następnych, którzy po prz... więcej »
  Naczytałam się na różnych blogach tyle pozytywnych opinii, że postanowiłam sama sprawdzić, co tak wszystkich zachwyca. Teraz sama mogę dołączyć do piania peanów na cześć Suzanne Collins. Książka jest niesamowita ! ... więcej »
  „-Panie i panowie, Siedemdziesiąte Czwarte Głodowe Igrzyska uważam za otwarte!” (str. 142) Na ruinach Ameryki Północnej powstało państwo Panem. Krajem rządzi bogaty Kapitol, otoczony dwunastoma dystryktami. Każdego... więcej »
  Wyobraźcie sobie oglądanie na wielkich ekranach cierpień ludzi, których dobrze znacie, a także tych, z którymi nie mieliście żadnego do czynienia. Transmisję na żywo, obserwowanie głodowania, polowania, poszukiwania w... więcej »
  Strasznie nie lubię oceniać książek przez pryzmat tego, co myślą na ich temat inni czytelnicy. Bardzo często bywa bowiem tak, że wymagam od nich zbyt wiele i nie jestem w stanie cieszyć się światem przedstawionym w ut... więcej »
  Z książką miałam styczność kilka razy. Niestety jednak każdorazowe wzięcie jej do ręki odrzucało. Nie wiem czemu i nie wiem jak to się działo, ale jednak. Nie miałam ochoty jej czytać, otwierałam ją i zamykałam po kil... więcej »
  Igrzyska Śmierci. Od jakiegoś czasu jest o nich głośno. O autorce, książkach w chodzących w skład trylogii i oczywiście o niedawno będącym w kinach filmie. Prawie każdy chce zarówno je obejrzeć jak i przeczytać. Częst... więcej »
  Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w r... więcej »
  Igrzyska śmieci na swoją chwilę sławy czekały aż cztery lata. Napisane przez amerykańską pisarkę w 2008 roku, popularność na świecie zyskały dopiero po ekranizacji dzieła przez Gary'ego Rossa. Hollywoodzki przebój roz... więcej »
  "Traktat o Zdradzie zapewnił nam nowe prawa, gwarantujące pokój, a co rok, dla przypomnienia, że Mroczne Dni nie mogą się powtórzyć, rozgrywamy Głodowe Igrzyska" Po wielkiej wojnie z gruzów Ameryki Północnej powsta... więcej »
  Igrzyska Śmierci. Od jakiegoś czasu jest o nich głośno. O autorce, książkach w chodzących w skład trylogii i oczywiście o niedawno będącym w kinach filmie. Prawie każdy chce zarówno je obejrzeć jak i przeczytać. Częst... więcej »
  "Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz ... więcej »
  "- Chcę dowieść, że jestem kimś więcej niż zaledwie pionkiem w ich igrzyskach - Ale nie jesteś kimś więcej. Nikt z nas nie jest. Na tym polegają igrzyska." Okrucieństwo zawsze było elementem naszej historii. Nie z... więcej »
  Wyobrażaliście sobie kiedykolwiek jak może wyglądać przyszłość ? Suzanne Collins ukazała przyszłość w zupełnie inny sposób - sposób jakiego sobie nie wyobrażaliście. Książki typu science-fiction mają to do siebie, że ... więcej »
  Któż z nas nie słyszał o słynnej trylogii Suzanne Collins? Od jakiegoś czasu zewsząd bombardują mnie informacje na jej temat. Książka miała świetną promocję i przyznam, że nie spotkałam się ze złą opinią dotyczącą tej... więcej »
  Jeśli wierzyć informacjom z okładki, od tej książki nie mógł oderwać się nawet sam S. King, a S. Meyer nie mogła spać po nocach. Zarówno książka jak i film na jej podstawie stały się kasowymi hitami. O co tyle zamiesz... więcej »
  Dzisiejszą recenzję zacznę trochę nietypowo, bo i książka również nietypowa. Kilka miesięcy temu spotkałam się z wielkim poruszeniem na temat trylogii „Igrzyska śmierci”. Nie miałam okazji wcześniej jej czytać, film... więcej »
  „Chwytam jego rękę i ściskam ją mocno, przygotowując się na spotkanie z kamerami. Boję się chwili, w której będę musiała ją puścić...” Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym K... więcej »
  O istnieniu książki, pt. „Igrzyska śmierci” dowiedziałam się na długo przed premierą jej filmowej adaptacji. Opis nie wydał mi się zbyt zachęcający, zatem zapamiętałam tylko, że taka powieść faktycznie została wydana ... więcej »
  Wiele osób już na pewno czytało książkę, ale mimo wszystko napisze kilka zdań o fabule. W okrutnym państwie Panem każdego roku odbywają się Głodowe Igrzyska. Bierze w nich udział dwójka nastolatków z każdego Dystryktu... więcej »
  O książce napisano już wiele i do tego samych dobrych, powiedziałabym najlepszych słowach. Dlatego kiedy otrzymałam swój egzemplarz "Igrzysk śmierci" chciałam od razu zagłębić się w lekturze, niestety do głosu doszedł... więcej »
  Na miejscu Ameryki Północnej powstało państwo Panem. Składa się z dwunastu, niegdyś trzynastu dystryktów otaczających Kapitol. Wiele lat temu wybuchło powstanie, dystrykty chciały walczyć z władzami. Jednak skutki oka... więcej »
  Na książkę trafiłam zupełnie przez przypadek. Podczas przechadzki po księgarni wpadł mi ręce jeden egzemplarz, który był usytuowany na półce z napisem : ,, Polecane''. Tak więc nie wahając się ani chwili chwyciłam ją... więcej »
  Zabierając się za „Igrzyska śmierci”, znałam już historię z filmu z niesamowitą Jennifer Lawrence, która swoją grą aktorską sprawiła, że Katniss nie można było nie pokochać. Znałam też Peetę, Gale’a, Haymitcha, Cinnę,... więcej »
  74 GŁODOWE IGRZYSKA ROZPOCZĘTE Z 12 Dystryktów, na Głodowe Igrzyska wybierają losowo po dwie osoby. W ostatnim Dystrykcie wylosowana jest młoda dziewczyna Prim. Jednak jej starsza siostra Katniss zgłasza się za ni... więcej »
  Suzanne Collins swoją pisarską karierę rozpoczęła w 1991 roku jako twórczyni telewizyjnych programów dla dzieci. Zanim stworzyła Igrzyska śmierci napisała kilka bajek i opowiadań, a w końcu zasłynęła pięcioczęściowym ... więcej »
  Strange things did happen here No stranger would it be If we met up at midnight in the hanging tree. Wielki "bum" na Głodowe Igrzyska być może już minął. To jednak nie sprawiło, że przestały być popularne. Świa... więcej »
  Fenomen „Igrzysk śmierci” od samego początku mnie intrygował. Wielokrotnie zastanawiałam się co takiego napisała ta Collins, że zjednała sobie miliony ludzi na całym świecie, mimo to nie sięgałam po tę słynną trylogię... więcej »
  Chyba trudno byłoby znaleźć kogoś, kto o "Igrzyskach śmierci" nie ma chociażby bladego pojęcia, jednak mimo to pasowałoby coś na ten temat napisać... W Panem co roku wybiera się dwoje przedstawicieli z każdego z dwuna... więcej »
  W niektórych miejscach na ziemi panuje głód. Zawsze tak było, teraz jest i czy tak będzie, nikt do końca nie umie powiedzieć. Katniss mieszka w jednym z 12 dystryktów, które razem tworzą państwo Panem. Co roku odbywaj... więcej »
  Myślałam, byłam pewna, że gdy tylko zacznę pisać recenzję słowa same przyjdą mi do głowy. W końcu przeczytałam tę książkę po raz drugi, w czym więc problem? Nie wiem... Nie mam słów by to opisać. Po raz pierwszy mi ic... więcej »
  Zacznę od tego, że uważam, iż "Igrzyska Śmierci" to książka, którą powinien przeczytać każdy, choćby po to aby przekonać , co się o niej sądzi. Bez względu na płeć, wiek i preferencje książkowe. Ja zabierałam się za n... więcej »
  Szum medialny wokół ekranizacji "Igrzysk śmierci" sprawił że pierwszy raz usłyszałam o tej książce. Podchodziłam do niej jednak z pewną rezerwą. Często bowiem to co wychwalane jest przez masy wcale nie jest tym czego ... więcej »
  Igrzyska
  Recenzent: karka0912
  A oto recenzja jednej z moich ulubionych książek. Katniss jest główną bohaterką, a zarazem narratorką książki. Po śmierci ojca, którego bardzo kochała sama musi upolować jedzenie dla swojej matki i siostry. Towarzy... więcej »
  Tytuł: Igrzyska śmierci Autor: Suzanne Collins Tytuł oryginalny: The Hunger Games Data wydania polskiego: 21.03.2012 Ilość stron: 352 Część: 1 (trylogia "Igrzyska Śmierci) Wydawnictwo: Media Rodzina Ocena: 6/6 ... więcej »
  Książkę widzimy oczami głównej bohaterki - Katniss Everdeen - jest to szesnastoletnia dziewczyna pochodząca ze Złożyska. W igrzyskach bierze udział dobrowolnie, zgłasza się na ochotnika i zastępuje miejsce swojej dwun... więcej »
  Katniss Everdeen. To imię i nazwisko zna chyba każdy czy to z książki czy też jej ekranizacji. Film obejrzałem zaraz po polskiej premierze i byłem zachwycony, świetna fabuła, wartka akcja, ciekawy świat no i oczywiśc... więcej »
  Miłość. Przyjaźń. Nienawiść. Złość. Rozpacz. Zwątpienie. Przetrwanie. Silna wola. Wytrwałość. Walka. Głód. Śmierć. Witamy na 74. Głodowych Igrzyskach! Panem jest podzielone na dwanaście dystryktów. Każdy dystryk... więcej »
  Trylogia Suzanne Collins sprawiła, że wśród miłośników książek zapanował lekki chaos. Towarzystwo podzieliło się na kilka grup- tych, którzy lekturę mają już od dawna za sobą i są zachwyceni, następnych, którzy po prz... więcej »
  Ameryka Północna, którą znamy z lekcji historii nie istnieje. Na jej ruinach powstaje nowe państwo Panem, trzymające twardą ręką trzynaście dystryktów odpowiedzialnych za zaopatrzenie i wszelkiego rodzaju dobra. Od wę... więcej »
  Sięgając po tę książkę miałam co do niej mieszane uczucia. O „Igrzyskach śmierci” słyszałam wiele pozytywnych opinii, przez co zaczęłam pokładać w nich duże czytelnicze nadzieje. Jak zwykle w takich przypadkach bywa, ... więcej »
  Trylogię tą pochłonęłam w kilka nocy.... gorąco polecam więcej »
  Dawna Ameryka Północna to jedynie wspomnienie. Na jej ruinach powstało państwo Panem, w centrum którego stoi niewyobrażalnie bogaty i imponujący swoją architekturą Kapitol otoczony przez podporządkowane mu dwanaście d... więcej »
  Długo wzbraniałam się przed sięgnięciem po Igrzyska Śmierci. Bałam się rozczarowania, odrzucał mnie wszechogarniający szał na tę serię, dlatego też wolałam nieco poczekać nim ostatecznie się skuszę i ulegnę. Dopiero t... więcej »
  Mam pewien problem z ulubionymi książkami, ale takimi naprawdę ulubionymi, takimi które kocham. Zawsze mam trudność w mówieniu o danej powieści, a już w ogóle w pisaniu jej rekomendacji. Sytuacja staje się jeszcze gor... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Carlotta
  Betsy93
  Cropka
  Rebellish
  Immora_Fray
  xNiedostepnax
  Yoggobela
  Courage
  Cytaty z książki+ Dodaj cytat
  "Ginąc, chcę pozostać sobą..."

  Dodane przez LailaWinter

  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!