Inferno Dan Brown

Okładka Inferno
autor:
Dan Brown
wydawnictwo:
Sonia Draga
data wydania:
2013
ISBN:
9788375087123

Opis

Światowej sławy specjalista od symboli, Robert Langdon budzi się na szpitalnym łóżku w zupełnie obcym miejscu. Nie pamięta, jak i dlaczego znalazł się w szpitalu. Nie potrafi też wyjaśnić, w jaki sposób wszedł w posiadanie tajemniczego przedmiotu, który znajduje we własnej marynarce. Czasu na rozmyślania nie ma niestety zbyt wiele. Ledwie na dobre odzyskuje przytomność, ktoś próbuje go zabić. W towarzystwie młodej lekarki Sienny Brooks Langdon opuszcza w pośpiechu szpital. Ścigany przez nieznanyc..h wrogów przemierza uliczki Florencji, próbując odkryć powody niespodziewanego pościgu. Podąża śladem tajemniczych wskazówek ukrytych w słynnym poemacie Dantego… Czy jego wiedza o tajemnych sekretach, które skrywa historyczna fasada miasta wystarczy, by umknąć nieznanym oprawcom? Czy zdoła rozszyfrować zagadkę i uratować świat przed śmiertelnym zagrożeniem?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Dan Brown to człowiek, którego chyba żadnemu wielbicielowi literatury przedstawiać nie trzeba. Autor światowych bestsellerów, na czele z legendarnym już „Kodem Leonarda da Vinci”. Refleksje po lekturze „Inferno” trudno mi będzie zamknąć w ramach klasycznej recenzji książkowej. Bo, to co przeczyta... więcej »
Robert Langdon powrócił. Dan Brown raz jeszcze uczynił go bohaterem swojej książki i jak to bywa w przypadku Browna, uwikłał, wszystkowiedzącego profesora Uniwersytetu Harvarda, w kolejny międzynarodowy bałagan. Nasza cywilizacja jest zagrożona, świat, jaki znamy jest na skraju wielkiej zmiany, m... więcej »
W najnowszej odsłonie opowieści o profesorze Robercie Langdonie, bohater przeżywa jeszcze bardziej niesamowite przygody. Jeszcze bardziej?! Tak, jeszcze bardziej! Tym razem budzi się ranny we włoskim szpitalu, nie wie jak się tam znalazł, ani jak spędził kilka minionych dób. Nieoczekiwanie (si... więcej »
Najnowsze 'Inferno' Dana Browna było pozycją najbardziej przeze mnie oczekiwaną w zeszłym roku. To już szósta powieść spod pióra tegoż autora, jednakże czwarta, którego głównym bohaterem jest historyk [dobrze, że nie histeryk :P] sztuki - Robert Langdon. Jestem jego zagorzałą fanką od gimna... więcej »
Kim jest Dan Brown? To twórca amerykańskich powieści sensacyjnych. Nakłady jego powieści sięgają powyżej 200 mln egzemplarzy. To co mnie najbardziej kręci w jego opowieściach to fakt, że Dan Brown łączy w swoich książkach historię sztuki i religię. Mimo tego, że zarzuca mu się nieprawdę, sprzeczn... więcej »
Kolejny trafiony prezent, a więc "Inferno" na mojej półce za sprawą rodziców. Wiele osób, krytykuje Dan'a Brown'a za jego schemat. Robert Langdon jest postacią literacką, która doczekała się swojego własnego hasła na wikipedii : Robert Langdon (ur. 22 czerwca 1969 w Exeter) – postać fikcyjna... więcej »
Po dostaniu się w moje ręce "Aniołów i demonów" oraz "Kodu Leonarda Da Vinci", nie mogłam przejść obojętnie obok kolejnej powieści autorstwa niesamowitego Dana Browna. Z góry zakładałam, że "Inferno" zajmie specjalne miejsce w mojej biblioteczce, jako że wyszedł spod ręki mistrza intrygi i kreato... więcej »
Po przeczytaniu "Kodu Leonardo da Vinci", "Aniołów i demonów" oraz "Zaginionego symbolu" postanowiłem przeczytać "Inferno" Dana Browna. Jest to jak na razie ostatnia część serii z Robertem Langdonem w roli głównej. Muszę przyznać, że Brown potrafi wciągnąć czytelnika. Do tego chęć przeczytania ks... więcej »
Dodali do kolekcji
Martynka86
Castiel
Fiolusia
EmilyStrange
basiaa
Sun.shine
pauliniunia89
wasilka
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!