Invocato Tomaszewska Agnieszka

Okładka Invocato
autor:
Tomaszewska Agnieszka
wydawnictwo:
Bullet Books
data wydania:
2010
ISBN:
9788362382040

Opis

SPRZEDAŻ OD 10-12-2010! Jeśli myślałeś kiedyś o założeniu sobie stryczka, strzeleniu w skroń bądź zanurzeniu się w gorącej kąpieli z brzytwą - zastanów się jeszcze... bo Oni mogą nie zdążyć. Jeśli jednak twoja desperacja zwycięży i wypchniesz krzesło spod nóg, nie zdziw się, jeśli przywitają cię strzały i wstęgi żarzących się liter Inwokacji. Wtedy możesz zacząć się bać, bo oto przybyli ci od Samobójców, a im jest wszystko jedno, czy przeżyjesz. Istnieje bowiem pozazmysłowa rzeczywistość, dzika i.. nieustannie głodna, a ty, Samobójco, jesteś w tym świecie astralnym mięsem. Tu nie ma bohaterów - są kule kontra kły i pazury. Tu liczy się spryt, siła i doświadczenie. Nikt nie pochyli czoła nad twoim marnym losem, nikt nie uroni łzy, bo jesteś jednym z tysięcy. Więc skoro stryczek zacisnął się wystarczająco mocno i trafiłeś już do Miasta Samobójców, pamiętaj o dwóch rzeczach. Pierwsza - nie traktuj lekko żadnej modlitwy, bo ma wielką moc sprawczą. Druga - śmierć dotyka również nieśmiertelnych. Inne prawa obowiązujące po tamtej stronie znajdziesz na kartach tej historii. Przeczytaj, zanim postawisz krzesło.  

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Miasto samobójców. Co to takiego? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, gdzie trafiają dusze po opuszczeniu tego padołu, zwłaszcza te, które nie zostały wezwane z zaświatów, lecz które same zdecydowały o przejściu na drugą stronę? Wraz z kresem ludzkiego żywota zostawiamy za sobą bagaż dośw... więcej »
Invocato.
Recenzent: iziu08
Samobójcy idą do piekła – tak twierdzą wszyscy. Jednak Agnieszka Tomaszewska do ‘wszystkich’ nie należy i w swojej książce (debiutanckiej zresztą) pokazuje nam coś całkiem innego. „Kiedy człowiek umiera, po pierwsze traci życie…” pisał Terry Pratchett. Ale czy aby na pewno? Co tak naprawdę dzi... więcej »
Powiem od razu wprost, co sądzę o tej książce, a potem postaram się wyjaśnić powody. Otóż jest to najgorsza rzecz, jaką kiedykolwiek czytałam. Gdyby w świecie wydawniczym żywe były jeszcze choć resztki przyzwoitości, to dzieło nigdy nie trafiłoby do drukarni. Bo nigdy nie powinno! Być może do wyr... więcej »
INVOCATO można zaliczyć do jednego z najlepszych debiutów autorskich ostatnich czasów wśród polskich autorów. W swoim opowiadaniu Agnieszka Tomaszewska w sposób barwny i ciekawy przedstawia nam co może czekać samobójcę po tamtej stronie. Bohaterowie ciekawie przedstawieni w miarę czytania poznaje... więcej »
Tematyka samobójców, nie przewija się za często w książkach. „Invocato” zaczęła mnie powoli kusić, bo z tym się jeszcze nie spotkałam. Temat ciężki, i co za tym idzie traktowany z pewną rezerwą. Natomiast tutaj cała książka ma być poświęcona właśnie temu zagadnieniu. Nie mogłam uwierzyć. Sama ksi... więcej »
Rewelacja
Recenzent: topek
Przeczytałem i z niecierpliwoscia czekam na nastepną czesc. Jesli szukasz drogi czytelniku prawd objawionych, chcesz rozwiklac zagadke niesmiertelnosci lub wydrzec Panu Bogu tajemnice tajemnic. To nie siegaj po tę powiesc - Lepiej idż do psychologa. Lecz jesli szukasz swietnej rozrywki, lektury ... więcej »
Do zakupu tej książki skusił mnie opis, który mimo że obszerny, jednak nie zdradza zbyt wiele co do fabuły. Okazuje się, że książka opowiada o przygodach młodej dziewczyny – Burej – która trafia do rzeczywistości łowców demonów. Nie tego się spodziewałam, ale nie powiem, żebym była rozczarowana. ... więcej »
Invocato
Recenzent: Natula
„Invocato” to debiut powieściowy Agnieszki Tomaszewskiej. Autorka mieszka na Mazurach skąd czerpie inspirację do tworzenia kolejnych książek. Bliski kontakt z naturą prawdopodobnie sprzyja wenie, gdyż już niedługo ukarze się „Insomnia” - fani za pewne zacierają ręce, nie będę owijać w bawełnę, ż... więcej »
Zwykle do debiutów podchodzę dość sceptycznie, ale ta książka pochłonęła mnie od pierwszej strony tak, że jeżeli nawet miałam jakiekolwiek wątpliwości zapomniałam o nich w momencie kiedy nasza bohaterka stworzyła swoją pierwszą inwokację. "Invocato" zagościło od razu na półce z moimi ulubionymi p... więcej »
Invocato
Recenzent: Cassiel96
„(...) Koshe: Bo jesteś tylko człowiekiem. Bura: A ty jedynie namiastką śmierci. Los okrutnie obszedł się z nami obojgiem, bo jedno nie może istnieć bez drugiego.” ,,Invocato'' autorstwa Agnieszki Tomaszewskiej, która mieszka na Mazurach, jest jej debiutancką książką. Przed jej przeczytaniem p... więcej »
Miasto Samobójców to miejsce, gdzie trafiają dusze osób, które targnęły się na własne życie. W Mieście żyje się w tak, jak w wielu ziemskich miastach. Ludzie pracują, rodzą się dzieci, toczy się zwykła życie. Miasto będące kiedyś całością, podzieliło się na trzy jednostki. Unoszą się one nasz n... więcej »
Tym razem książka. Choć to blog filmowy to pozwalam sobie na zamieszczanie co ciekawszych ich recenzji. Invocato rekomendował mi znajomy. Mówił, że to pozycja, którą czyta kilka razy w roku :P i nigdy go nie nudzi. Tak więc skusiłam się :D Do tej pory nie spotkałam się z taką historią i takim... więcej »
Dodali do kolekcji
independent
Idyliczna
Albatros22
Allan
Micki
Futility
iziu08
Lukaszeq
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
- Jakaś bura cizia. - Bura? - spytał Klecha, machając petem w zębach. - Kolor włosów... jakiś taki, chujowaty. Młoda. Cycek prawie zero.

Dodane przez Atlanta

Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!