Isola Isabel Abedi

Okładka Isola
autor:
Isabel Abedi
wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
data wydania:
2008
ISBN:
9788310114976

Opis

Zajmująca historia miłosna, zapierający dech w piersiach thriller i psychologiczny majstersztyk. Dwanaścioro młodych ludzi. Bezludna wyspa. Trzy rzeczy, które mogą na nią zabrać. I niezliczone kamery, które ich obserwują... Co kryje melancholijny Solo, który w tak niesamowity sposób działa na uczucia Very? Kim są śliczna Moon, łagodna Pearl, prowokujący wszystkich Joker? Każde z nich zbliża się o krok do prawdy, kiedy ekscentryczny reżyser zaskakuje uczestników niezwykłego projektu grą, na którą ..nikt nie jest przygotowany. Grą, która przemieni rajską idyllę w pełne zagadek więzienie. "Mogłam uciec. Jeszcze dziś ta myśl często kołacze się w mojej głowie. Mogłam potajemnie oddalić się od grupy, było ku temu dość okazji: w Rio na lotnisku, w drodze do samochodów, które miały nas zawieźć do Angra dos Reis, albo w porcie, zanim jeszcze wsiedliśmy na łódź i popłynęliśmy na wyspę. Cóż by to jednak zmieniło? Czy Tempelhoff kazałby mnie szukać i projekt zostałby przerwany? Może nie polałaby się krew? Zadawanie sobie tych pytań nie ma sensu, mój rozum to wie. Ale pytania nie wiedzą. Przychodzą ? bez pukania i dowiadywania się, czy mi to akurat odpowiada."Isabel Abedi, rocznik 1967, przez 13 lat pracowała jako copywriter. Obecnie jest jedną z najpopularniejszych autorek powieści dla dzieci i młodzieży w Niemczech. Jej bestseller ?Whisper. Nawiedzony dom? został w 2006 roku nominowany do niemieckiej nagrody literatury młodzieżowej. ?Isola? jest trzecią powieścią młodzieżową Abedi. Autorka mieszka z rodziną w Hamburgu.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Isola
Recenzent: Rebellish
Patrzyłam na tę książkę wzrokiem dosyć podejrzliwym, bo moje pierwsze podejście do twórczości tej autorki zakończyło się negatywnie. Jej pierwszą książką, którą przeczytałam, a raczej - która próbowałam przeczytać, był "Zakazany świat". Lektura ta z żadnej strony mnie nie wciągnęła, dlatego po pe... więcej »
12 uczestników 6 chłopców 6 dziewczyn 1 wyspa Zapewnione warunki bytowe. Brak kontaktu ze światem zewnętrznym. Wszędzie zamontowane wszystkowidzące kamery. Tak z założenia miał wyglądać projekt sławnego reżysera Tempelhoff’a. Przynajmniej tyle powiedziano uczestnikom. Jednak w trakcie okaz... więcej »
Dodali do kolekcji
Carlotta
Chikuma
xczarnykotekx
Patrycja0110
Milsio
sociopatic_social_climber
Kiniaa
nici
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!