Ja, Klaudiusz Robert Graves

Okładka Ja, Klaudiusz
autor:
Robert Graves
wydawnictwo:
KSIĄŻNICA
data wydania:
2005
ISBN:
9788371327094

Opis

Matka nazywała go monstrum zaczętym, lecz nie dokończonym przez naturę. Babka, Liwia, odnosiła się doń z pogardą. August wolał nie pokazywać go publicznie, choć dostrzegał pewne jego zalety. Przez pół wieku Klaudiusz, kulawy jąkała uważany za półgłówka, ale człowiek uczciwy, prawy i lojalny, pozostawał w cieniu, aż przypadek zarządził, że został cesarzem - albowiem tylko on przetrwał wszystkie burze, intrygi i zbrodnie, które kolejno zabierały członków jego rodziny.

Słowa kluczowe

Robert Graves – wybitny historyk – napisał powieść pt. Ja, Klaudiusz, na podstawie której powstał film (1976) o tym samym tytule w reżyserii Herberta Wisa. Zarówno powieść jak i film powstały w oparciu o źródła historyczne (Kasjusz Dion, Swetoniusz, Józef Flawiusz). Jednak w filmie znajdziemy kil... więcej »
Wszystko zaczyna się jeszcze, kiedy Tyberiusza Klaudiusza Duzusa Nerona Germanika nie ma na świecie, czyli w 41r. p. n. e. Narratorem w książce jest wyżej wymieniony mężczyzna, który ze swojego punktu widzenia opowiada o losach swojego rodu Klaudiuszów. W tej biografii, napisanej, jakby była fakt... więcej »
,,Ja, Tyberiusz Klaudiusz Druzus Neron Germanik, i tak dalej, który tak niedawno znany byłem przyjaciołom, krewnym znajomym jako Klaudiusz Idiota, Klaudiusz Jąkała, Klau-Klau-Klaudiusz, a w najlepszym razie jako » biedny stryjaszek Klodzio «, przystępuję do spisania dziwnej historii mojego życia”... więcej »
Dodali do kolekcji
arwena
sowkachoinowka
olka76
gosiaw
mysior
eliot
nutkab
mary_stuart
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!