Ja, Ozzy Osbourne Ozzy

Okładka Ja, Ozzy
autor:
Osbourne Ozzy
wydawnictwo:
TELBIT
data wydania:
2010
ISBN:
9788362252176

Opis

Rockowa jazda obowiązkowa! Autobiografia Ozzy'ego Osbourne'a ? ikony i legendy rocka, wokalisty Black Sabbath, jednej z najpopularniejszych na świecie grup hardrockowych. Polskie wydanie w znakomitym przekładzie Dariusza Kopocińskiego. Długo wyczekiwana przez fanów rocka książka "I am Ozzy" ukazała się w Wielkiej Brytanii niecały rok temu i została entuzjastycznie przyjęta ? także przez krytyków. Niemal natychmiast po premierze w USA znalazła się na 2. miejscu listy bestsellerów literat..ury faktu "The New York Times" i trafiła do czołówek rankingów najpopularniejszych książek w Stanach. Ozzy bez cenzury opowiada o dorastaniu w ubogiej rodzinie z Birmingham, o muzycznych początkach, o Black Sabbath, kilkunastoletniej karierze solowej, wreszcie o żonach, dzieciach, telewizyjnym show i ciężkich nałogach. Historia jest bogata w szczegóły i anegdoty, które muzyk przytacza z charakterystyczną dla siebie dosadnością i rozbrajającym poczuciem humoru. Książka zawiera unikatowe zdjęcia z prywatnych zbiorów oraz mnóstwo nieupublicznianych dotąd faktów (!), które bawią, gorszą lub szokują, ale na pewno nie pozostawiają czytelnika obojętnym. Autobiografia muzyka powstała we współpracy z cenionym dziennikarzem londyńskiego "The Times" - Chrisem Ayresem, czemu zawdzięcza niepowtarzalny styl oscylujący pomiędzy językiem potocznym rockmana a barwnym, literackim opisem. Od momentu premiery autobiografia Osbourne'a jest stale obecna w światowych mediach ? od portali internetowych, przez prasę, po stacje radiowe i telewizyjne, nie tylko te o profilu muzycznym. Ozzy z powodzeniem promuje ją przy okazji trwającej właśnie dwuletniej trasy koncertowej związanej z jego najnowszą płytą Scream. W Polsce krążek uzyskał już status Złotej Płyty. Kwestią czasu jest powstanie filmu na podstawie biografii muzyka. Więcej informacji i fragmenty książki publikowane są na stronie http://www.ozzy.net.pl

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Ja, Ozzy
Recenzent: xVariax
Ozzy Osbourne, a w zasadzie John Osbourne. Wokalista Black Sabbath i solista. Postać nietuzinkowa i ekscentryczna, o której z pewnością każdy zdążył już usłyszeć niejedno. Swoją biografię również zaczyna nietypowo i z charakterystycznym tylko jemu poczuciem humoru: „Mówili, że nigdy nie ... więcej »
Ja, Ozzy
Recenzent: finkaa
Już wiem, że trudno mi będzie napisać dobrą recenzję tej książki. Przyczyna? Rzadko co robi na mnie tak potężne wrażenie, że nie potrafię tego opisać. Ozzy namieszał mi w głowie swoją szczerością, dobrocią i totalną prostotą. Ale od początku… Samego Ozzy’iego Osbourne’a nie trzeba nikomu przed... więcej »
Autobiografia Księcia Ciemności
Recenzent: TheDogsBone
Ozzy Osbourne, a właściwie John Michael Osbourne to jeden z najpopularniejszych muzyków Wielkiej Brytanii, który swą sławę zawdzięcza karierze solowej i członkostwu w zespole Black Sabbath, w którym niegdyś był wokalistą. Sławę zyskał również dzięki udziale w amerykańskim reality show Rodzina Osb... więcej »
Ozzy Osbourne. Czy jest ktoś kto nie słyszał o tym panu? Jeśli tak, to pewnie nieliczne jednostki. Jeśli nie jest on komuś znany dzięki swoim muzycznym dokonaniom, to będzie znany dzięki programowi MTV „The Osbournes”, czy choćby tylko z tego, że odgryzł głowę nietoperzowi. Człowiek legenda, przy... więcej »
Dodali do kolekcji
xVariax
Idyliczna
weera
Alassea
Moira
shark19
finkaa
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!