Jedenaście minut Paulo Coelho

Okładka Jedenaście minut
autor:
Paulo Coelho
wydawnictwo:
Drzewo Babel
data wydania:
2011
ISBN:
9788389933072

Opis

Maria, młoda dziewczyna z brazylijskiej prowincji, wyrusza w daleką podróż. Jednak świat jest inny, niż sobie wyobrażała. Gorzkie doświadczenia sprawiają, że zostaje prostytutką. Decyduje się na życie bez miłości i wpada w pułapkę, z której wybawić ją może jedynie miłość... Jedenaście minutto współczesna baśń dla dorosłych, przypowieść o seksie i miłości, a także o przeznaczeniu, które sprawia, że kręte ścieżki naszego losu mogą nieoczekiwanie poprowadzić nas ku szczęściu, choć dawno przestaliśmy.. w nie wierzyć. Jedenaście minut to zarazem głębokie studium o naszej seksualności, o jej sacrum i profanum, o jednej z najważniejszych i zarazem najbardziej zakłamanych sfer naszego życia. To powieść, która nie pozwala na obojętność i budzi nadzieję, że spotkanie z drugim człowiekiem może być najważniejszym doświadczeniem naszego życia.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Beletrystyka » Psychologiczna
  Beletrystyka » Filozoficzna
  Tematyka » Literatura piękna
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Być może ja naprawdę siedzę jak zaczarowana, czuje się jak dziecko, któremu ktoś pokazał tajemnicę, jak dotrzeć do własnej duszy. Być może odkryje tajemnicę miłości i być może odkryje tajemnicę własnej duszy? Wiem jedno, z pewnością będę wielbiać tę książkę, za to co mi uzmysłowiła. "Tylko ten... więcej »
  Paula Coelho zna chyba każdy na świecie. Jego największą powieścią był "Alchemik", który pomógł mu się wznieść na szczyt. W jego książkach można znaleźć ukryte piękno i prawdę, która powoduje, że zaczynamy marzyć. W tej szarej rzeczywistości Paulo Coelho tworzy coś, dzięki czemu ludzie, który st... więcej »
  Książkę 'Jedenaście minut' poleciła mi przyjaciółka. Powiedziała mi mniej więcej o czym jest i szczerze powiedziawszy, nie bardzo tym zachęciła. Kilka dni później, poszłyśmy razem do biblioteki i nie miałam pomysłu na książkę, więc koleżanka podsunęła mi właśnie 'Jedenaście minut'. Uznałam, że si... więcej »
  'Miłość nie kryje się w drugiej osobie. Ona jest głębi naszej duszy. jednak do tego, aby ją w nas rozbudzić, potrzebny jest drugi człowiek.' O Paulo Coelho słyszał chyba każdy czytelnik. Ja usłyszałam o nim kiedy na ekrany kin wchodziła ekranizacja jego książki pt.: 'Weronika postanawia umrz... więcej »
  To moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Nie wiem czy dobrze wybrałam książkę. Możliwe że Paulo Coelho ma w swoim dorobku lepsze. Niestety już w trakcie czytania 'Jedenaście minut' pojawił się niesmak. Maria niemiłosiernie mnie drażniła a sama książka nie zachwycała. Trudny temat. Bo co ja tak n... więcej »
  Jedenaście minut opowiada o dziewczynie Marii, która przeżywawszy swoją pierwszą nieudaną miłość - postanawia nigdy się nie zakochać, oraz podejmuje ryzykowną decyzję. Emigruje do Szwajcarii w celu znalezienia lepszej pracy i zostaje tam... prostytutką. Maria jednak jako młoda, ambitna dziewczyna... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Selia
  JoeBlack
  catrin
  dzusta_85
  Inqba
  figa
  Fantazja
  kathij
  Cytaty z książki+ Dodaj cytat
  Odkryłam coś, o czym ie miałam pojęcia, a czego teraz chcę nauczyć ciebie: Trzeba dać prezent, coś od siebie, zanim poprosisz o coś więcej.

  Dodane przez dona35

  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!