Jedyne dziecko Jack Ketchum

Okładka Jedyne dziecko
autor:
Jack Ketchum
wydawnictwo:
PAPIEROWY KSIĘŻYC
data wydania:
2011
ISBN:
9788361386070

Opis

?Jedyne dziecko? to kolejna na polskim rynku i długo wyczekiwana powieść Jacka Ketchuma, autora słynnej ?Dziewczyny z sąsiedztwa? oraz ?Poza sezonem? i ?Straconych?. Amerykański pisarz przeprowadza wstrząsające studium psychologiczne mężczyzny dopuszczającego się przemocy domowej i molestowania seksualnego, a także jego ofiar. Kolejna wstrząsająca powieść mistrza bezkompromisowej grozy, która odsłania najciemniejszą część ludzkiej natury. ?Jedyne dziecko? to książka obok której nie można przejść ..obojętnie.
Arthur Danse stąpa po ziemi z konkretnego powodu ? by uświadomić ludziom, że ten świat jest mrocznym miejscem. Arthur nie uznaje odpowiedzi odmownej ? karze za nią strachem i bólem bez względu na to, kim jesteś. Żoną. Kochanką. Przechodniem. Jego ośmioletnim synem...
Lydia McCloud miała nadzieję, że małżeństwo z Arthurem okaże się rekompensatą jej wcześniejszych złych wyborów. Że spotkała człowieka, który będzie ją chronił przez złem tego świata. Myliła się bardziej, niż mogła przypuszczać. Prawdziwe zło odnajduje bowiem tuż obok siebie, kiedy Arthur pokazuje swoje skrywane wcześniej oblicze.
Zdesperowana Lydia zmuszona jest stoczyć walkę o życie, w której stawką jest los jej jedynego dziecka. A Arthur wykorzysta każdą okazję, aby udowodnić, że nic i nikt nie jest w stanie odebrać mu jego własności.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Psychologiczna
  Tematyka » Literatura piękna
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Jack Ketchum, a właściwie Dallas Mayr, jest jednym z najpoczytniejszych autorów amerykańskiego pochodzenia. Jego powieści, zaliczane do gatunku grozy, zdobyły liczne nagrody literackie, a bestsellery takie jak Dziewczyna z sąsiedztwa, czy Red doczekały się głośnych ekranizacji. Tematyka przemo... więcej »
  Jack Ketchum jest pseudonimem artystycznym amerykańskiego pisarza Dallasa Mayr. Zanim jednak doszło do tego, że stał się on cieszącym sławą twórcą powieści grozy trudnił się między innymi takimi zawodami jak: piosenkarz, aktor, sprzedawca, agent literacki, czy też nauczyciel. W wielu kręgach uważ... więcej »
  Są książki, które zostawiają w duszy czytelnika niezatarte piętno... i to jest jedna z nich! To wstrząsająca, przerażająca historia molestowania - tak bardzo realna, że łapie za serce. Pewnie już do niej nie wrócę, ale z czystym sumieniem polecę innym. "Jedyne dziecko" to psychologiczne studiu... więcej »
  Sięgając po książki Jacka Ketchuma wiem, że czekają mnie chwile pełne grozy i strachu, oraz emocjonalnego szoku jaki po sobie zostawiają. Tak było w przypadku głośnej i szeroko komentowanej Dziewczyny z sąsiedztwa. Mimo to nie potrafię przejść obojętnie obok książek tego autora. W "Jedynym dzi... więcej »
  Zawsze z wielką ciekawością sięgam po książki Jacka Ketchuma. Autor z każdą swoją nową propozycją przenosi mnie w świat grozy, brutalności, przerażenia, bestialstwa. Najgorsze jest to, że tematy wykorzystywane w tych powieściach często są zaczerpnięte z życia. Nie jest to wymysł chorej wyobraźni... więcej »
  „A on przyszedł na świat, żeby zrobić wiele rzeczy, ale również po to, by dać im nauczkę. Przekazać im prostą prawdę, że świat jest mrocznym miejscem.”* Nie ma w tym nic dziwnego, że ufamy osobom bliskim. Jesteśmy pewni, że przy nich nic nam nie grozi, że ochronią nas przed złem całego świata.... więcej »
  Lydia McCloud na ślubie swojej młodszej siostry poznaje Arthura Danse'a. Mając za sobą nieudane małżeństwo, boi się wiązać z kolejnym mężczyzną. Jednakże Arthur jest czarujący, inteligentny, przystojny i na dodatek dobrze sytuowany. Wydaje się być idealnym kandydatem na przyszłego męża. Mimo pocz... więcej »
  Dodali do kolekcji
  margo22
  xVariax
  markietanka
  Gosia40
  kasandra
  Anuszka
  Amarisa
  jenah
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!