Jesień cudów Jodi Picoult

Okładka Jesień cudów
autor:
Jodi Picoult
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2010
ISBN:
9788376485195

Opis

Mariah przyłapuje męża z inną kobietą i wpada w depresję, a jej córka Faith - świadek zdarzenia - zaczyna zwierzać się wyimaginowanej przyjaciółce. Początkowo Mariah lekceważy te rozmowy, jednak kiedy Faith dokonuje kolejnych cudownych uzdrowień, a na jej dłoniach pojawiają się stygmaty, zadaje sobie pytanie, czy córce istotnie nie objawia się Bóg. Wieść rozchodzi się błyskawicznie - Mariah i Faith wbrew własnej woli stają się bohaterkami medialnego cyrku. Rozwój sytuacji nieuchronnie prowadzi do.. destabilizacji rodziny dręczonej przez media, lekarzy oraz posiadaczy jedynych słusznych prawd.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Jodi Picoult jest znaną i cenioną pisarką, która ma na swoim koncie mnóstwo napisanych powieści. Jedne są lepsze inne gorsze, aczkolwiek każda z nich ma w sobie coś, co sprawia, że trafia do serca niemalże każdego czytelnika - nie ważne, czy to w mniejszym czy w większym stopniu. W swoich powieśc... więcej »
Ostatnio czytałam bardzo wiele pochlebnych opinii dotyczących Jodi Picoult, postanowiłam przekonać się sama czym autorka czaruje czytelników. Padło na Jesień cudów. Głównymi postaciami w książce jest Mariah i jej córeczka Faith. Wszystko rozpoczyna się od niemałego dramatu rodzinnego, jakim b... więcej »
W książce Jesień cudów autorka bierze na warsztat niezwykle kontrowersyjny temat objawień i wiary skonfrontowanych z codziennym sceptycyzmem jednych i daleko idącym fanatyzmem drugich. Całość w konwencji dramatu sądowego, dość częstego dla tej pisarki zabiegu. Plusem tego ostatniego jest to, że m... więcej »
Jodi Picoult, Jesień cudów.
Recenzent: Marta666
Kiedyś postanowiłam sobie, że przeczytam wszystkie książki Jodi Picoult. Jeśli dobrze pamiętam, to pierwszą była "Dziewiętnaście minut", która bardzo mi się spodobała, dlatego zaczęłam szukać innych. Mariah nakrywa swojego męża Colina z inną kobieta. To nie jest jego pierwsza zdrada. Poprzedni... więcej »
Z Jodi Picoult miałam jak na razie do czynienia dwa razy i za każdym razem byłam pozytywnie zaskoczona. No tak, ale żadna z tamtych książek nie podejmowała kwestii Boga, wizjonerstwa czy stygmatów. A 'Jesień cudów' tak i czytanie tej książki wywoływało u mnie różne odczucia. Ale najpierw, o co ch... więcej »
Każdy miłośnik książek na pewno słyszał choć raz w swoim życiu nazwisko Jodi Picoult. Nawet jeśli nie czytaliście żadnej jej książki, to na pewno jej nazwisko jest Wam znane. Ja miałam okazję wcześniej już czytać kilka jej książek, jedne są gorsze, drugie lepsze, jednak zawsze historie poruszane ... więcej »
Jodi Picoult jest dobrze wszystkim znaną pisarką. Jej powieści to bestsellery, które sprzedają się jak świeże bułeczki w wielu krajach. Autorka takich książek, jak m. in. Bez mojej zgody, Czarownice z Salem Falls, Dziewiętnaście minut, Krucha jak lód i jeszcze wielu innych. W swoich powieściach ... więcej »
Mariah i Colin rozwodzą się po tym jak ona przyłapuje go na gorącym uczynku z kochanką. To zdarzenie miało wpływ na ich siedmioletnią córeczkę Faith, która zaczyna rozmawiać z wymyśloną przyjaciółką. Początkowo nazywa ją swoim stróżem, a później okazuje się, że dziewczynka rozmawia z samym Bogiem... więcej »
Dodali do kolekcji
jotgol
arwenka2222
ismen
La_Mademoiselle
Pherffidna
Judith
Liliowa
Lena173
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Opowiem wam, co czuje człowiek, gdy wie, że jest gotów na śmierć. Długo śpi, a kiedy się budzi, pierwszą myślą jest pragnienie, by móc wrócić do łóżka. Przez cały dzień nic nie je, ponieważ jedzenie jest czynnością, która go tu zatrzymuje. Sto razy czyta tę samą stronę. Przewija swoje życie jak kasetę wideo i widzi rzeczy, przy których płacze, widzi rzeczy, przy których się załamuje, ale nic, co skłoniłoby go do oglądania dalszego ciągu. Zapomina się czesać, myć, ubierać. A potem pewnego dnia...

Dodane przez lamasta

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!