Jesienna miłość Nicholas Sparks

Okładka Jesienna miłość
autor:
Nicholas Sparks
wydawnictwo:
Albatros
data wydania:
2010
ISBN:
9788376592572

Opis

SPRZEDAŻ OD 10-09-2010! Jest rok 1958. Beztroski siedemnastolatek, Landon Carter, rozpoczyna naukę w ostatniej klasie szkoły średniej w Beaufort w Kalifornie Północnej. Jego ojciec kongresman pragnie, by syn zrobił karierę - tymczasem Landon, podobnie jak reszta klasy, nie zaczął jeszcze zastanawiać się, co zrobić z dorosłym życiem. Jedynie Jamie Sullivan, cicha spokojna dziewczyna opiekująca się owdowiałym ojcem, pastorem, jest inna. Nie rozstaje się z Biblią, nie chodzi na prywatki, a dzień be..z dobrego uczynku uważa za stracony. Tymczasem zbliża się dobroczynny bal. Nie mając akurat dziewczyny Landon w odruchu desperacji zaprasza Jamie, na którą nikt dotąd nie zwrócił uwagi. Znajomość nie kończy się na balu. Wykpiwany przez kolegów chłopak początkowo unika Jamie, wkrótce jednak ich kontakty przeradzają się w przyjaźń, a potem głęboką miłość. London odkrywa prawdziwy sens życia - naturę piękna, radość, jaką sprawia pomaganie innym, ból po utracie najbliższej osoby...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Mimo iż film oglądałam pięćdziesiąt milionów razy i doskonale wiedziałam, co się wydarzy, to i tak książka wywarła na mnie niesamowite wrażenie. Bo czy jest coś piękniejszego, niż prawdziwa, odwzajemniona miłość? Sparks po raz kolejny wprowadza nas w świat, gdzie miłość nie jest byle uczuciem, al... więcej »
Przeczytałam tę książkę, ponieważ dopiero teraz dowiedziałam się, że na jej podstawie powstał film „Szkoła uczuć”. Ekranizacja jest pełną miłości i uczuć historią. Byłam zachwycona filmem. I nie zawiodłam się na książce. Landon Carter wspomina młodzieńcze lata, która spędził ze swo... więcej »
Niedawno opublikowałam recenzje na temat dwóch ekranizacji powieści Nicholasa Sparksa, dlatego teraz przyszedł czas na jedną z jego fantastycznych książek. "Jesienna miłość" była pierwszą nowelą, która trafiła w moje ręce - oczywiście, jeśli chodzi o twórczość tego pisarza. Wcześniej obejrzałam ... więcej »
Już jako mała dziewczynka czytałam przeróżne książki. Z biegiem czasu, zamieniałam bajki o Kopciuszku na coś, co mianowałam 'książką dla młodzieży', jednak czy nazwałabym siebie 'młodzieżą' w takim wieku, to sprawa do przedyskutowania. Dostawałam wtedy w księgarniach lub bibliotece lekkie opowiad... więcej »
Jesienna miłość
Recenzent: ahcozzz
Jesienna miłość to kolejna z pozycji Nicholasa Sparksa , po którą sięgnęłam z wielką ochotą, przede wszystkim ze względu na to, że uwielbiam jego styl pisania. Przyznam jednak, że przed przystąpieniem do czytania tej pozycji najpierw miałam okazję obejrzeć film nakręcony na jej podstawie. I ... więcej »
Po książki autorstwa Nicholasa Sparksa sięgnęłam po obejrzeniu filmów na podstawie jego powieści. Jako jedna z pierwszych w moje ręce wpadła właśnie „Jesienna miłość”. Nie jest to wydawnicza nowość, została wydana w 1999r. Widać w niej wyraźnie styl Sparksa, melodramatyczna historia, idealny mate... więcej »
Po raz pierwszy z ta historią miałam do czynienia dzięki Cyfrze+, a mianowicie HBO. Mialam kilkanaście lat, kiedy "Szkoła uczuć" byłą emitowana w telewizji. Wzięło mnie. Wiadmo, piękna historia miłosna, z takim a nie innym końcem. Kiedy dowiedziałam się, że ta historia powstała na podstawie powie... więcej »
Czytania lekkich lektur ciąg dalszy-tym razem wybór padł na „Jesienną miłość” Nicholasa Sparksa. Jest to druga książka tego autora, z jaką miałam okazję się zapoznać. Po przeczytaniu „Ostatniej piosenki” wymagania miałam bardzo duże. Czy można powiedzieć, że powieść im podołała? Landon to tera... więcej »
„- I co podpowiada ci twoje serce? - Nie wiem. - Może zbyt gorliwie starasz się je słyszeć.” Po raz kolejny przekonałam się, że Nicholas Sparks nigdy mnie nie zawodzi. Zawsze kiedy mam ochotę sięgnąć po piękną historią o miłości, przyjaźni, po historię, która wyciśnie ze mnie łzy, sięg... więcej »
Nicholasa Sparka nikomu chyba przedstawiać nie trzeba. Większość czytelników doskonale zna to nazwisko i z pewnością miało okazję przeczytać niektóre jego książki. Dla tych, którym to nazwisko jest obce, mogę jedynie w skrócie napisać, że swoją pisarską karierę rozpoczął od napisania powieści "Pa... więcej »
„Nie trwało to zbyt długo i z całą pewnością nie był to pocałunek, jaki widuje się w dzisiejszych czasach w kinie, na swój sposób był jednak wspaniały. Pamiętam tylko, że już wówczas, kiedy zetknęły się nasze wargi, wiedziałem, że nigdy tego nie zapomnę.”* Miłość to czasem dziwne uczucie zja... więcej »
Współczesny świat skazuje nas na życie w ciągłym pośpiechu, co sprawia, że nie dostrzegamy wielu istotnych rzeczy, gubimy je gdzieś za zakrętem, zapominając, że w ogóle są, a jeśli już je zauważamy, to nie potrafimy docenić. I takim sposobem żyjemy z myślą, że jesteśmy wieczni, a przecież to niep... więcej »
Landon Carter ma siedemnaście lat i chodzi do ostatniej klasy liceum. Stoi zatem u progu dorosłości i przed nim kilka ważnych decyzji, między innymi wybór uczelni. Jednak nie to zaprząta mu głowę. Wielkimi krokami zbliża się doroczny bal, a on wciąż nie ma partnerki. Niestety wszystkie potencjaln... więcej »
Historia wielkiej miłości, która zawładnęła sercami dwojga ludzi stojących u progu dorosłości poruszyła miliony czytelników na całym świecie, a jej ekranizacja z Mandy Moore i Shane Westem w rolach głównych doczekała się kilku nagród, a przede wszystkim uznania ze strony widzów. Mowa oczywiście o... więcej »
Dwie różne osoby – jedna wielka miłość. Brzmi banalnie? Mylisz się. Rok 1958, małe miasteczko w Karolinie Północnej. London Carter to uczeń ostatniej klasy szkoły średniej. Pochodzi z bogatej rodziny. Ojciec chłopaka marzy o tym, by jego syn poszedł na studia na najlepszy uniwersytet. Z kol... więcej »
Mam nad Wami tę przewagę, że „Szkoła uczuć” - film z 2002 roku w reżyserii Adama Shankman'a nie jest dla mnie zbiorem ujęć filmowych, ale produkcją, której nie miałam jak dotąd okazji zobaczyć. Stąd też po nowe wydanie trzeciej książki Nicholasa Sparksa sięgałam jak po kolejną książkę, nie darząc... więcej »
"Jesienna miłość" to pierwsza przeczytana przeze mnie książka Nicholasa Sparksa. Pierwszy raz przeczytałam ją jakieś 5-6 lat temu i od razu zakochałam się w twórczości tego autora i nadrobiłam czytelnicze zaległości. Przyznam się, że najpierw oglądałam film nie wiedząc, że jest książka. Nie zmi... więcej »
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co znaczy słowo "miłość"? Jestem pewna, że tak. W końcu mówimy tu o słowie, które określa całe nasze życie. Miłość jest naszą nieodłączną częścią. Nawet najbardziej zatwardziali jej przeciwnicy nie są w stanie bez niej żyć, choć nie wiem, jak bardzo by przec... więcej »
Dodali do kolekcji
BP
katarinalukasiak
kicia
hotaru
belusia
Annie
paulas5
Jaroslavv
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!