Jeśli zostanę Gayle Forman

Okładka Jeśli zostanę
autor:
Gayle Forman
wydawnictwo:
NASZA KSIĘGARNIA
data wydania:
2010
ISBN:
9788310117564

Opis

Mia straciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć?Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, , wspomina dotychczasowe życie.Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi. ?Jeśli zostanę? ..opowiada o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać.Pełna wdzięku, przejmująca i niepozostawiająca nikogo obojętnym. Od tej książki nie można się oderwać, to subtelna i dająca wiele satysfakcji lektura.Patricia McCormickPrzykuwająca uwagę i wielowątkowa? Przesycona zrozumieniem, poczuciem humorui cudownością. Historia Mii wciągnie czytelników gotowych uwierzyć w to, że przyszłość jest zapisana w teraźniejszości.?Booklist?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Książka ta pokazała mi, że życie składa się w dużej mierze z wyborów. Wybór, co zjemy na śniadanie? W co się ubierzemy? Na jaki film pójdziemy do kina? Kim zostaniemy w przyszłości? Którą drogę zdecydujemy się wybrać? Nie zawsze od nas zależy, jak zdecydujemy się umrzeć, ale nasza tym kwestia... więcej »
Szczerze mówiąc… nie wiem, co powiedzieć. Ogromne wrażenie na mnie zrobiła ta książka. Kiedy zaczynałam ją czytać trochę się obawiałam, że autorka z poważnego tematu zrobiła banalną historyjkę dla nastolatków. Na szczęście nie. W pierwszej scenie poznajemy wprost idealną, zgraną i kochającą się ... więcej »
W tragicznym wypadku giną wszyscy oprócz Mii. Dziewczyna trwa teraz w stanie dziwnego zawieszenia i sama musi zdecydować czy chce zostać czy też umrzeć. Wspomina dotychczasowe życie, Adama, pierwsze konflikty z najlepszą przyjaciółką Kim, narodziny brata, pierwsze recitale, prezent w postaci nowe... więcej »
Czy kiedyś zastanawialiście się co czuje człowiek leżący w śpiączce? Czy w ogóle coś czuje? Czy słyszy to co do niego mówią bliscy? Czy ma wpływ na to czy przeżyje czy nie? Mia nie pasowała do swojej rodziny. Rodzice rockmeni, energetyczny młodszy brat i ona. Cicha, zakochana w muzyce poważne... więcej »
Życie sprowadzające się do pytania: Zostać czy odejść? „Jeśli zostanę” to książka, wydana całkiem niedawno, jednak ja natknęłam się na nią dopiero kilka miesięcy temu. Oczywiście najpierw spojrzałam na ilustrację okładki, a ta … nie porwała mnie, oględnie mówiąc. Moje zaciekawienie wzbudziła n... więcej »
Wypadki samochodowe zdarzają się codziennie. Ciągle słyszymy o nich w mediach. Powodują je osoby nietrzeźwe lub też po prostu lekkomyślni, nierzadko młodzi kierowcy, uważający się za królów szos. Zimą zdarza się, że samochód wpada w poślizg, na jezdnię może też nieoczekiwanie wyskoczyć jakieś zwi... więcej »
Książkę "Jeśli zostanę" kupiłam gdyż zaintrygował mnie opis na okładce z tyłu książki. Czytałam ją oczami przepełnionymi łzami tak na samym początku książki,zaraz po wypadku rodziny jak i na końcu,gdy miłość zwyciężyła wszystko... Jest to cudowna opowieść o tym ,że miłość naprawdę potrafi czyn... więcej »
Czytając „Jeśli zostanę” znów zdałam sobie sprawę z tego, jak ulotne jest życie. Wystarczy jedna chwila i tracimy wszystko. Przypadek (albo przeznaczenie) decyduje o tym, czy obudzimy się żywi, czy może będziemy stawiać swoje pierwsze kroki w nowym świecie. Ale, co stałoby się, gdyby nasi najbliż... więcej »
Ludzie na całym świecie zastanawiają się czy istnieje życie poza grobowe, czy sam istnieje Bóg istnieje, czy widać sławne światełko w tunelu? Każdy chciałby wiedzieć, czy przechodzenie na drugą stronę boli. Można więc pomyśleć, że czeka na nas anioł, który jest po ty, by nas przeprowadzić. Mia pr... więcej »
Dodali do kolekcji
tomorrow07
dysia11
zabierajsie
IvanG
ola1806
taodwinyla
FreeSoul
Na_maxa_zaczytana
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Czasem człowiek dokonuje w życiu wyboru, a czasem to wybór stwarza człowieka.

Dodane przez MacochaKopciuszka

Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!