Jestem legendą Richard Matheson

Okładka Jestem legendą
autor:
Richard Matheson
wydawnictwo:
EGMONT
data wydania:
2009
ISBN:
9788323729280

Opis

Robert Neville jest ostatnim człowiekiem na ziemi, ale pomimo tego, że jest ostatni wcale nie oznacza to, że jest sam...
Dziwna choroba ogarnęła cały świat - wszyscy ludzie, którzy mieli kontakt ze śmiercionośną bakterią zmieniają się w wampiry, które pragną jedynie jednego. Przychodzą wciąż do domu Nevilla - ostatniego żywego człowieka na ziemi - otaczają co noc jego dom i krzyczą usiłując wywabić go na zewnątrz. Kobiety wabią go swoimi wdziękami, mężczyźni usiłują przechytrzyć go w inny sp..osób. Nevill jednak już wie jak nie dopuścić ich do siebie. Wie doskonale, czego się boją. Wie, że w ciągu dnia jest bezkarny, co więcej, może nawet poszukiwać śpiących w ukryciu wampirów i zabijać je, on jednak postanowił zrobić dużo więcej - chce wyjaśnić co stało się, ze wszystkimi ludźmi, chce dowiedzieć się jak może zabić jak najwięcej wampirów... Chce wiedzieć jak przetrwać - w końcu jest ostatnim z rasy ludzi... Jak długo można przetrwać w świecie pełnym wampirów? I po co?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Robert Neville jest ostatnim człowiekiem na ziemi, ale pomimo tego, że jest ostatni wcale nie oznacza to, że jest sam... Dziwna choroba ogarnęła cały świat - wszyscy ludzie, którzy mieli kontakt ze śmiercionośną bakterią zmieniają się w wampiry, które pragną jedynie jednego. Przychodzą wciąż... więcej »
Najpierw obejrzałam film. Byłam zachwycona grą aktorską Willa Smitha. Jednym słowem ekranizacja była: niesamowita. Potem zapragnęłam przeczytać książkę. Czy wywołała we mnie pozytywne emocje? Niestety nie. Autorem książki „Jestem legendą” jest Richard Matheson. Urodził się w Allendale, w New J... więcej »
Dodali do kolekcji
elab
arwena
Nancy
Literaturka1988
dGrey
mr.zielony
Shoo
shaman
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!