Jeździec Miedziany Paullina Simons

Okładka Jeździec Miedziany
autor:
Paullina Simons
wydawnictwo:
Świat Książki
data wydania:
2011
ISBN:
9788377993811

Opis

Wybucha II wojna. Siedemnastoletnia Tatiana błyskawicznie staje się dorosła. Podczas blokady Leningradu jest podporą dla całej rodziny. Wielką miłością do Aleksandra, młodego oficera, nie ma kiedy się nacieszyć. Gdy chłopak, skrywający politycznie niebezpieczną tajemnicę, nagle znika, Tatiana jest w ciąży i udaje się w głąb Rosji, by odnaleźć ukochanego. Wspaniała historia uczucia, które pozwoliło przetrwać wojenny koszmar.

Słowa kluczowe

Tę książkę przeczytałam w ramach wyzwania literackiego "Rosja w literaturze".Jej autorka urodziła się w Leningradzie w rodzinie desydenckiej.Jako 10-letnia dziewczynka wraz z dziadkami i rodzicami doświadczonymi przez komunizm wyemigrowała do USA.Główną bohaterką książki jest 17-letnia Tatjana Mi... więcej »
Miłość w czasach wojny
Recenzent: invissible
Jeździec Miedziany jest pierwszą częścią trylogii napisanej przez Amerykankę Paullinę Simons. Warto o samej autorce powiedzieć kilka słów, ponieważ ma to ogromne znaczenie dla fabuły utworu. Kobieta urodziła się w Leningradzie, znała więc osobiście realia sowieckiej Rosji, ale w wieku 10 lat wraz... więcej »
Wakacje. Kilak dni wyrwanych z redakcji. Tylko ja i przyjaciółka (nazwijmy ja Zet )nad morzem. Nagadamy się, opalimy i odrobimy zaległości - to będzie czas na kobiece plotkowanie! Ponieważ to ja prowadzę samochód, Zet wyciąga jakieś gazety i tomisko. - Tylko nie zaczynaj mi tego czytać, bo wcale... więcej »
Pewnego czerwcowego dnia Niemcy zaatakowali Związek Radziecki. Siedemnastoletnią Tatianę Mietanową rodzina wysyła na zakupy, aby kupiła dużo żywności na czas wojny. Niespodziewanie dziewczyna na przystanku spotyka oficera Aleksandra Biełowa. Jak się później okazuje mężczyzna zna jej siostrę Dasze... więcej »
Dodali do kolekcji
ibzik
olka76
gosiaw
dina88
zosikk
Elisabeta
majak
Doszka
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!