Jutro 2. W pułapce nocy John Marsden

Okładka Jutro 2. W pułapce nocy
autor:
John Marsden
wydawnictwo:
Znak
data wydania:
2011
ISBN:
9788324016389

Opis

Mam na imię Ellie. Coś wam opowiem.
To były nasze najlepsze wakacje. Ale po powrocie zastaliśmy coś, co na zawsze zmieniło nasze życie. Jeszcze nigdy nie mieliśmy takich kłopotów.
Na początku było nas ośmioro, teraz została szóstka. Nie wiemy, co się dzieje z dwójką naszych najlepszych przyjaciół. Umieramy ze strachu i bardzo za nimi tęsknimy. I dlatego, chociaż to niebezpieczne, a nasz plan nie jest idealny, spróbujemy ich odbić, nawet jeśli nie mamy pojęcia, co przyniesie jutro.
..A ja? Chyba się zakochałam. Nie wiem, czy to najlepszy czas na takie rzeczy.


Jutro to fenomen. Seria otrzymała kilkadziesiąt nagród w Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Niemczech. W USA znalazła się na liście najlepszych książek dla młodzieży, a w Szwecji na pierwszym miejscu na liście książek polecanych przez nastolatków. Jutro. W Pułapce nocy to druga z siedmiu części bestsellerowego cyklu.
”Jutro zadaje kłam przesądom, jakoby bestseller miał być opartą na schematach banalną historią. [...] To trochę thriller, trochę sensacja - czyta się doskonale bez względu na wiek. Nic dziwnego, że powieść Jutro stała się bestsellerem.”
Agnieszka Wolny-Hamkało, „Gazeta Wyborcza”
Polecamy

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Było ich ośmioro. Teraz została już tylko szóstka. Czy starczy im sił aby przetrwać kolejną część tej wojny ? Wszystko zaczęło się od wyprawy do Piekła - najbardziej oddalonego ale i niezwykle pięknego miejsca jakie znała grupka nastolatków z Wirrawee. Prawdziwe piekło czekało jednak cierpliwi... więcej »
Dość ostrożnie zabrałam się za czytanie drugiej części serii „Jutro”. Bałam się, że nie będzie tak dobra jak poprzednia i poczuję jedynie zawód. Jednak John Marsden spełnił wszystkie nadzieje, jakie w nim pokładałam i stworzył kolejne, niesamowite arcydzieło. „Jutro 2. W pułapce nocy” jest d... więcej »
Zastanawialiście się może kiedyś co by się stało gdyby z dnia na dzień wybuchła wojna? Gdyby Nasz kraj został zaatakowany przez nieznanych wrogów, a Wy mielibyście jedynie dwa warianty wyboru: stawiać opór albo poddać się bez walki. Czy potrafilibyście zdać się na siebie i podejmować decyzje od k... więcej »
Pomyślcie sobie, że zostawiacie rodzinę i jedziecie z przyjaciółmi na wakacje. Wracacie i okazuje się, że nikogo nie ma. Cisza… Chcąc dowiedzieć się prawdy wyruszacie na poszukiwania swoich bliskich. Pragniecie odkryć co tak naprawdę stało się w rodzinnym miasteczku. Okazuje się, że wybuchła wojn... więcej »
John Marsden rozpoczął swoją przygodę z pisarstwem, ponieważ uczniowie w prestiżowej szkole, w której pracował, nie chcieli czytać. Jego debiut „So much to tell you”(Tak wiele do powiedzenia) powstał w zaledwie trzy tygodnie, ale natychmiast trafił na listy bestsellerów. Po pierwszym sukcesie... więcej »
Po przeczytaniu książki "Jutro. Nie ma już żadnych zasad" Johna Marsdena będącej początkiem siedmiotomowego cyklu wiedziałam, że gdy tylko pojawi się kontynuacja sięgnę po kolejny tom przygód Ellie i jej przyjaciół. Kiedy więc w moje ręce wpadła książka "Jutro 2. W pułapce nocy" nie zastanawiając... więcej »
John Marsden, autor siedmiotomowej serii “Jutro” urodził się w Melbourne, w Australii. Rodzicom pisarza bardzo zależało na wykształceniu swoich dzieci, dlatego John wraz ze swoim rodzeństwem uczęszczał do najlepszych szkół prywatnych, m.in. do znanej z surowych zasad szkoły wojskowej The King’s S... więcej »
"Jutro 2” Johna Mardsena jest jedną z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie książek, jakie miałam okazję dzierżyć w dłoniach. Cała seria jest dla mnie nadzieją. Nadzieją, że współczesne bestsellery nie dotyczą wyłącznie jednego, oklepanego tematu. Które nie zostały stworzone na podstawie banalneg... więcej »
"Byliśmy zwyczajnymi nastolatkami (...) W ciągu jednej nocy zdarto dach z naszego domu. A kiedy już zniknął dach, zerwano zasłony, roztrzaskano meble, spalono budynek i rzucono nas w noc." Kolejny raz spotykamy się z bohaterami serii Jutro pióra Johna Marsdena. "W pułapce nocy" to już d... więcej »
„- Może to dla was oczywiste. Może wiecie o tym od dziecka, a ja zostałem w tyle i próbuję za wami nadążyć. Ale wiecie co? Dopiero jakiś tydzień temu zdałem sobie sprawę, o co chodzi z tą całą odwagą. Ona jest w naszych głowach. Nie rodzimy się z nią, nie uczyliśmy się jej w szkole, nie czerpiemy... więcej »
John Marsden zaczął pisać, ponieważ uczniowie w prestiżowej szkole, w której pracował, nie chcieli czytać. Jego debiut „So much to tell sou” powstał w zaledwie trzy tygodnie, ale natychmiast trafił na listy bestsellerów. Po pierwszym sukcesie Marsden przez kilka lat łączył karierę pisarską z pra... więcej »
Ech, jak dobrze powrócić do Piekła... Znaczy, do TEGO piekła, w którym znajdują się bohaterowie serii "Jutro". I to słowo wiąże się z dwójką na dwa sposoby: 1.Ellie i spółka wciąż przebywają w oazie spokoju, daleko od miasta i myślą nad wydarzeniami ostatnich dni. Piekło to miejsce w australijs... więcej »
Jutro 2. W pułapce nocy
Recenzent: archer81
Jakiś czas temu (dość dawno w sumie, przerwa między jedną częścią a drugą jest dość spora) opowiadałam o książce „Jutro”. Wspominałam o wyborach jakie musimy dokonywać w ciągu naszego życia. W tamtym liście wspominałam, że dość często na naszej drodze stawiane są przeszkody, które musimy pokonywa... więcej »
„Jaka jest przyszłość? To czysta kartka papieru, na której rysujemy kreski, ale czasami osuwa nam się ręka i kreski nie wychodzą tak, jakbyśmy chcieli.” Jakiś czas temu pisałam o książce ,,Jutro'', która wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie i postanowiłam sięgnąć po drugą część. Seria Jut... więcej »
Kiedy seria „Jutro” weszła na nasz rynek wiedziałam, że mi się spodoba, więc kiedy część pierwszą pochłonęłam w zaledwie kilka godzin, byłam przekonana, że to samo czeka mnie z drugą. Dużo się nie pomyliłam, bo kiedy usiadłam z książką na kolanach, zapomniałam o całym bożym świecie. Od odesłan... więcej »
"Jutro 2, w pułapce nocy"
Recenzent: Miravelle
Jutro jest odległe i nieznane. Nigdy nie możemy być pewni co nam przyniesie. Może wydarzyć się wszystko. Nawet rzeczy, których sobie nigdy nie wyobrażaliśmy. Wiele z nas planuje kolejny dzień i spodziewa się jego przebiegu wydarzeń. Ale gdyby tak przyszłość nas bardziej zaskoczyła? Zrobiła głupi ... więcej »
"Odwaga to wybór, którego dokonujemy." "Jutro 2" autorstwa Johna Marsdena to kontynuacja powieści „Jutro”. Opowiada historię grupy nastolatków, którzy po powrocie z wakacji zastali kraj zajęty przez wrogą armię. Całą historię spisuje dziewczyna o imieniu Ellie. Akcja zaczyna się w Piekle - ... więcej »
"Jutro 2. W pułapce nocy" to druga część bestsellerowej serii przygodowej, pod tytułem Jutro, australijskiego pisarza Johna Marsdena. Urodził się on w 1950 roku w Victorii (Australia). Jego debiutem okazała się książka "So much to tell you", wydana w 1987 r, która, mimo że została napisa... więcej »
Po przeczytaniu pierwszej części koniecznie musiałam sięgnąć po drugą. Historia tak bardzo mnie wciągnęła, że aż wydaje się to niemożliwe. Na początku obawiałam się, czy autor utrzymał poziom pierwszej części. "Jutro 2" mnie nie zawiodło. Pojawiło się wiele pytań. Jak to jest, kiedy spokojne ... więcej »
Seria „Jutro” to największy młodzieżowy bestseller w historii Australii, który doczekał się aż 26 wznowień i otrzymał kilkadziesiąt nagród w Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Niemczech. Na podstawie powieści w 2010r. powstał film, a kolejna część zostanie zekranizowana w 2012 roku. O... więcej »
Muszę przyznać że początkowo nie chciało mi się za tę książkę zabrać. Niby chciałam się dowiedzieć, co będzie dalej z Ellie i jej przyjaciółmi, ponieważ po lekturze pierwszej części obudziło się we mnie wiele pytań, ale mimo wszystko nie mogłam się zmusić. W końcu powiedziałam sobie, że wezmę ją ... więcej »
O tym, jak się książką zainteresowałam opowiadać drugi raz nie będę, gdyż była o tym mowa w recenzji pierwszej części (klik) Jednak tak samo, jak jej poprzedniczkę, tą pożyczyłam z biblioteki niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Dziwił mnie jednak fakt, iż stała ona ciągle na półce.... więcej »
Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie, że wyjeżdżacie na biwak ze znajomymi. Góry, lasy, piękna polana, przez którą przepływa strumyk i ani śladu cywilizacji. Już? Dobrze. Spędzacie tam kilka dni, świetnie się bawicie. Wszystko, niestety, musi kiedyś dobiec końca, więc pakujecie manatki i wracacie d... więcej »
Dodali do kolekcji
Roksa
armagedono
Sallymy
Black_Vampire
kasandra
cassandra9891
HiBaby.17
natkawes
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
„Jaka jest przyszłość? To czysta kartka papieru, na której rysujemy kreski, ale czasami osuwa nam się ręka i kreski nie wychodzą tak, jakbyśmy chcieli.”

Dodane przez Cassiel96

Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!