Jutro 4. Przyjaciele Mroku John Marsden

Okładka Jutro 4. Przyjaciele Mroku
autor:
John Marsden
wydawnictwo:
Znak
data wydania:
2011

Opis

Na myśl o powrocie robi mi się niedobrze. Mam ochotę krzyknąć: „Po słuchajcie mnie, do diabła! Mam gdzieś wasze wielkie plany!”. Chcę, żeby ktoś, ktokolwiek, przyznał, że to, czego ode mnie oczekują, jest wielkie, olbrzymie, gigantyczne. I nie chodzi wcale o to, że tu jest nam tak wspaniale. Nie jest. Mam wrażenie, że wszyscy przestaliśmy być sobą. Homer chce nami rządzić bardziej niż kiedykolwiek. Fi i Kevin wszystkiego się boją, a Lee… nie rozpoznaję go. A ja zrobiłam coś, czego dawna Ellie nig..dy by sobie nie wybaczyła. Jedyne, co pomaga mi przetrwać to nadzieja, że tam, na miejscu, znów staniemy się sobą. (fragment książki)

Jutro to fenomen. Powieści o grupie nastolatków, którzy walczą z tajemniczym wrogiem atakującym Australię otrzymały kilkadziesiąt nagród w Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Niemczech. W USA znalazły się na liście najlepszych książek dla młodzieży, a w Szwecji na pierwszym miejscu na liście książek polecanych przez nastolatków. W Polsce również stały się bestsellerami.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Seria "Jutro" to fenomen. Stała się popularna na całym świecie. I nie ma się czemu dziwić, prawda? Zachwyca i wciąga od pierwszych stron. Grupa nastolatków, która bierze udział w wojnie. Boją się, lecz walczą. Boją się, lecz żyją. Seria odpowiednia dla osób w każdym wieku. Każdy znajdzie coś dla ... więcej »
Seria „Jutro” należy do najbardziej ciekawych książek dla młodzieży. W Polsce niedawno ukazała się czwarta już część, a z każdą kolejną rośnie w naszym kraju sława Johna Marsdena. To dzięki niemu mamy okazję przeczytać tak fascynujące książki. Co sprawia, że „Jutro” znalazło się na liście najleps... więcej »
Jutro 4
Recenzent: cyrysia
Większość czytelników słyszała zapewne o bestsellerowej serii ,,Jutro’’ australijskiego pisarza Johna Marsdena, która stała się niegasnącym fenomenem nie tylko w Australii, lecz także i na całym świecie o czym świadczy choćby nakład 4 milionów egzemplarzy oraz również dwadzieścia sześć jej wznow... więcej »
„Strach czyni z człowieka egoistę.” Kto z nas nie słyszał o sławnej serii ,,Jutro''? Każdemu na pewno ta nazwa obiła się o uszy, większość zapewne wyczekuje kolejnych części i już nie może doczekać się, co będzie dalej, czym tym razem zaskoczą nas bohaterowie, lub sam autor. A jeśli o nim mowa... więcej »
ZA SZCZĘŚLIWE ZAKOŃCZENIE... Ellie, Fi, Homer, Lee i Kevin opuścili strefę działań wojennych w Australii i znaleźli się u swoich jedynych sprzymierzeńców w znajdującej się nieopodal Nowej Zelandii. Powrót, choć tylko chwilowy, do świata niepogrążonego w wojnie znaczył wiele w życiu naszych bohat... więcej »
Życie często stawia nas przed wieloma różnymi wyborami. Od tego, co zrobimy w danym momencie, zależy nasza przyszłość. Czasem decyzja jest wiadoma - w końcu jeśli będziemy rozstrzygać między dwiema opcjami, z których jedna uratuje nasze życie, a druga może ściągnąć śmierć, logicznie byłoby zde... więcej »
Ellie wraz z przyjaciółmi znowu wraca do rodzinnego miasta Wirrawee. Po pobycie w Nowej Zelandii, gdzie dochodzili do siebie, ponownie mają wkroczyć na tereny objęte działaniami wojennymi. Mieli nadzieję, że minie trochę czasu, zanim znowu do tego dojdzie, no ale nie mają wyjścia, muszą. Nadzieja... więcej »
„Nie wolno iść na łatwiznę i nie wolno żyć bez celu” (str. 267) „Przyjaciele mroku” to kolejne spotkanie z młodymi Australijczykami walczącymi o wolność. Tym razem, początek jest nieco inny. Ellie, Homer, Fiona, Kevin i Lee w końcu mogą naprawdę odpocząć i leczyć rany. Niestety spokój bohateró... więcej »
Jakby ją opisać jednym zdaniem.... kolejna świetna powieść pana Marsdena. W większości obecnie tworzonych powieści znajduje się to samo: utarta, schematyczna historia, zazwyczaj zakończona happy endem. Do tego przewidywalna, a bohaterowie sprawiają wrażenie niezniszczalnych gdyż właściwie z każde... więcej »
Niebezpieczne przygody piątki przyjaciół ciąg dalszy. Obecnie Fi, Lee, Kevin, Homer oraz Ellie przebywają bezpiecznie w Nowej Zelandii. Mają jedzenie, wypoczynek oraz inne atrakcje zapewnione przez cały czas, ale nie na długo. Okazuje się, że muszą wrócić na rodzinne ziemie wraz z oddziałem żołni... więcej »
Nadzieja na wygranie wojny i życie tak jak dawniej znów narodziła się w sercach Ellie, Fi, Homera, Kevina i Lee, po tym, jak uciekli z więzienia, zaraz po bombardowaniu. Gdy ich sabotaż odniósł niebagatelny sukces, wraz z żołnierzami, uciekli do bezpiecznej Nowej Zelandii aby tam wyleczyć się, zr... więcej »
Ta seria zaskoczyła wszystkich. Kompletnie różna od tego, co dotychczas ukazywało się pod nagłówkiem ‘’literatura młodzieżowa’’. Nie ma w sobie typowych dla tejże literatury schematów. Tematyką odbiega pod powszechnie uwielbianych powieści, a jednak stała się bestsellerem! Okładka podaje 4 milion... więcej »
Dodali do kolekcji
greymouse
Cassiel96
Vienna
Philia
Sallymy
iziu08
RemusikLupin
Anga133
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!