Jutro John Marsden

Okładka Jutro
autor:
John Marsden
wydawnictwo:
Znak
data wydania:
2011
ISBN:
9788324016280

Opis

Nie ma już żadnych zasad.
Mam na imię Ellie. Kilka dni temu wybraliśmy się w siedem osób na wyprawę do samego Piekła. Tak nazywa się niedostępne miejsce w górach. Wycieczka była próbą naszej przyjaźni. Niektórych z nas połączyło nawet coś więcej. Szczęśliwi wróciliśmy do domu. Ale to był powrót do piekła. Znaleźliśmy martwe zwierzęta, a nasi rodzice i wszyscy mieszkańcy miasta zniknęli.
Okazało się, że naszego świata już nie ma.
Że nie ma już żadnych zasad.
A jutro musimy stwo..rzyć własne.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Byłam niezwykle podekscytowana trzymając tą pozycję w ręku, ponieważ nie dość, że otrzymała kilkadziesiąt nagród, została okrzyknięta najlepszą książką w historii Australii, to jeszcze doczekała się ekranizacji filmowej. Poznając takie informacje, byłam pewna, że ta pozycja nie będzie w stanie mn... więcej »
O książce „Jutro” dowiedziałam się w sposób nietypowy. Zaczęło się od zwiastunu promującego film „Tomorrow, When the War Began”. Zainteresowana zaczęłam szukać w necie informacji o książce, na podstawie której powstał film i ze sporym rozczarowaniem dowiedziałam się, że w Polsce książka nie zosta... więcej »
"Jutro"
Recenzent: natkawes
Czy zastawiałeś się, co będzie jutro? Czy zmieni się świat? Jakie decyzje podejmiesz? Książka „Jutro” opowiada o grupce znajomych, którzy wybrali się na wyprawę do Piekła, niedostępnego miejsca w górach. Zostawili rodzinę na kilka dni. Nikt nie przewidziałby co się wydarzy. Na wycieczce spędzali ... więcej »
Większość z nas zastanawiała się na pewno, co przyniesie nam przyszłość? Co będzie za 5, 10, 15 lat? Jak będzie wyglądało nasze życie bądź jak potoczą się losy naszych bliskich? Jednak zadając sobie te pytania prawdopodobnie nikt nie zastanawia się, co byłoby gdyby jutro miało nigdy nie nadejść? ... więcej »
Niestety niezbyt często mam szansę natrafić na książkę, która wywołałaby u mnie takie emocje, że po prostu brakowałoby mi słów na opisanie jej niezwykłości. Z radością mogę uznać "Jutro" autorstwa Johna Marsdena za jedną z tych pozycji. Zapada ona w pamięci tak głęboko, iż nie sposób o niej zapom... więcej »
''Jutro''
Recenzent: Enigma
Książka, która została uznana w wielu krajach, nagrodzona licznymi nagrodami, okrzyknieta najlepszą pozycją polecaną przez nastolatków. ''Jutro'' Johna Mardsena bije wszelkie rekordy popularności. Napisana została z myślą o czytelnikach w różnym wieku, bez względy na żadne kryteri. Będzie wspania... więcej »
“Mam na imię Ellie. Kilka dni temu wybraliśmy się w siedem osób na wyprawę do samego Piekła. Tak nazywa się niedostępne miejsce w górach. Wycieczka była próbą naszej przyjaźni. Niektórych z nas połączyło nawet coś więcej. Szczęśliwi wróciliśmy do domu. Ale to był powrót do piekła. Znaleźliśmy ... więcej »
Ellie, Corrie, Fi, Robyn, Homer, Kevin i Lee. Grupa zwyczajnych nastolatków mieszkających w Australii. Zbliżają się kolejne obchody Dnia Pamięci i nikt z nich nie wielkiej ma ochoty na kolejne uczestnictwo w corocznym festynie. Zastanawiają się jednak poważnie nad wyprawą do Piekła. Wbrew swojej ... więcej »
Kiedy buszowałam między regałami biblioteki szukając książki godnej uwagi, natknęłam się na "Jutro". Przyznam się szczerze, że wbrew porzekadłom: "Nie oceniaj książki po okładce", ja od razu się w niej zakochałam i stwierdziłam, że treść będzie równie świetna. Dlatego też, postanowiłam ją pożyczy... więcej »
Jutro
Recenzent: Bujaczek
„Okazało się, że naszego świata już nie ma. Że nie ma już żadnych zasad. A jutro musimy stworzyć własne."* O serii Jutro swego czasu było bardzo głośno na blogach. John Mardsen, który jest australijskim pisarzem oraz nauczycielem stworzył powieść, która została przetłumaczona na kilkanaście... więcej »
,,Jutro, kiedy zaczęła się wojna'' bo tak brzmi pełna nazwa, to pierwszy tom serii składającej się z siedmiu części. Pierwsze wydanie ukazało się już w 1993 roku w Australii. Polska dopiero w tym roku zabrała się za jej tłumaczenie. Po przeczytaniu opisu wydawnictwa, pierwsze co przyszło mi na ... więcej »
Przed przeczytaniem "Jutra" nie miałam większego pojęcia o czym jest. Wiedziałam tylko, że w Szwecji w ramach programu Dajmy dzieciom język rozdawano dzieciom i młodzieży tą książkę w celu zachęcenia ich do czytania. Dla mnie oznaczało to tylko, że najprawdopodobniej promuje jakieś pozytywne wart... więcej »
W momencie, gdy przeczytałam ostatnie zdanie Epilogu książki Johna Marsdena, nie myślałam o niczym. Potraktowałam to jako skutek szoku, bo niemalże po minucie myśli zalały mnie niczym kubeł zimnej wody. Nie byłam w stanie pozbierać się po tej lekturze. Oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa... więcej »
Jutra chyba nie muszę specjalnie przedstawiać. Seria święci triumfy na całym świecie, zajmując czołowe miejsca w liście bestsellerów oraz otrzymała wiele nagród. Powieść została wydana w 1993 roku, lecz nadal potrafi zachwycić zarówno wykonaniem, jak i pomysłem w niej przedstawionym. Z pozor... więcej »
Jutro.
Recenzent: melve
Co będzie jutro? Czy jutro spalimy sobie naleśniki, czy jutro odwiedzimy koleżankę a może stanie się coś ważniejszego... Może jutro wszystko się zmieni? Takie pytanie zadaje sobie ósemka przyjaciół. Pojechali tylko na biwak, taki mały wypad żeby można było oderwać się od rutyny i codzienności. W... więcej »
Ellie, Homer, Corrie, Kevin, Robyn, Lee i Fiona postanowili udać się do Piekła – miejsca za Szwem Krawca, które nie zostało skalane ludzką obecnością, nie licząc tajemniczego Pustelnika, który podobno zabił swoją żonę i dziecko. Te pięć dni w Piekle ich zmieniło. Co niektórych do siebie zbliżyło.... więcej »
Długo zbierałam się do przeczytania tej powieść. Miała bardzo dużo pozytywnych opinii, jednak odstraszała mnie tematyka. Wojna. Jakoś nie ciągnie mnie do takich książek, jednak cieszę się, że ją kupiłam. Jest czymś zupełnie innym. Po pierwsze nie jest to kolejna książka gatunku paranormal romance... więcej »
"Jutro"
Recenzent: Mery111
Wychowywani jesteśmy tak, że obydwie wojny światowe XX wieku to historia. Tragiczna, o której się nie zapomina, ale historia. Było, minęło, nie wróci. Teraz jesteśmy bezpieczni, mamy armię, są traktaty, porozumienia itp. Jednak co by było gdyby zaczęła się trzecia wojna światowa? Może bez obozów... więcej »
John Marsden zaczął pisać, ponieważ uczniowie w prestiżowej szkole, w której pracował, nie chcieli czytać. Jego debiut „So much to tell sou” powstał w zaledwie trzy tygodnie, ale natychmiast trafił na listy bestsellerów. Po pierwszym sukcesie Marsden przez kilka lat łączył karierę pisarską z pra... więcej »
O „Jutrze” Marsdena słyszałam wiele dobrego. Wszystkie recenzje dotyczące książki Marsdena były tak kusząco pozytywne i przypominały swoją treścią hymny pochwalne, że sama zapragnęłam przeczytania słynnego „Jutra”. Przy każdej wizycie w księgarni trzymałam w rękach egzemplarz powieści, ale ile ra... więcej »
Zdarza się, że wokół jakiejś książki robi się duży szum. Tak było w przypadku tej książki. Nawet nie zliczyłam, ile już przeczytałam pozytywnych komentarzy i recenzji. Cóż, uległam i postanowiłam się przekonać, czy książka jest warta wszystkich tych dobrych słów. Ellie wraz z przyjaciółmi: Cor... więcej »
John Marsden to australijski autor, którego karierę pisarską zapoczątkowała próba zachęcenie uczniów prestiżowej szkoły do lektury. Jego debiut literacki "So much to tell you" powstał w zaledwie trzy tygodnie i niemal natychmiast trafił na listy bestsellerów. Po pierwszym odniesionym sukcesie Joh... więcej »
„- Wyobraźcie sobie, że wrócimy za kilka dni i zobaczymy, że wybuchła wojna nuklearna. Nikt oprócz nas nie ocalał – ciągnęła Corrie.”* Ellie, Corrie, Homer, Kevin, Fi, Lee, Robyn są nastolatkami, którzy wybrali się na wyprawę do Piekła – doliny gdzie według legend żył morderca wiele lat ... więcej »
„Niesamowite uczucie. Świadomość, że za chwilę na zawsze odmienisz czyjeś życie.” Kto z nas nie słyszał o serii ,,Jutro''? Cykl znany praktycznie każdemu miłośnikowi książek, który po przeczytaniu pierwszej części już nie jest tym samym człowiekiem, którym był przed sięgnięciem po tę lekturę. ... więcej »
Jak jeden mały biwak może wpłynąć na przyszłość siedmiorga przyjaciół? To pytanie zadawałam sobie kiedy zaczęłam czytać tę książkę. Okazało się, że podczas tygodnia wszystko się może zdarzyć. Siódemka nastolatków Ellie, Homer, Lee, Fiona, Robyn, Corrie i Kevin wybierają się na biwak do samego Pie... więcej »
Nieznane i odległe jutro.
Recenzent: Miravelle
Jutro jest odległe i nieznane. Nigdy nie możemy być pewni co nam przyniesie. Może wydarzyć się wszystko. Nawet rzeczy, których sobie nigdy nie wyobrażaliśmy. Wiele z nas planuje kolejny dzień i spodziewa się jego przebiegu wydarzeń. Ale gdyby tak przyszłość nas bardziej zaskoczyła? Zrobiła głupi ... więcej »
Niedawno dane mi było zapoznać się z twórczością pana Marsdena. Seria „Jutro” podbiła serca wielu ludzi – w tym polaków. Słyszałam o niej różne opinie, niektóre złe, inne dobre. Większość z nich zgadzała się w jednej kwestii, a mianowicie w tym, że żadna z kolejnych części nie dorasta do pięt pi... więcej »
Często dręczy nas pytanie : „Co by było gdyby?”. Co zrobilibyśmy, gdyby cały nasz świat nagle runął? Codziennie robimy właściwie to samo: wstajemy, chodzimy do szkoły, pracy, idziemy spać... A jeśli jutro nie będzie takie, jakie sobie zaplanowaliśmy? Elli wraz z szóstką przyjaciół wybiera ... więcej »
Jutro
Recenzent: Ameliie
"Dlaczego zawsze musisz wszystko analizować? Przyszłość to przyszłość. Sama o siebie zadba. Możesz tu siedzieć cały dzień i snuć domysły, ale co ci to da? Mnóstwo niepotwierdzonych domysłów. A w międzyczasie nie zrobisz nic, nie będziesz żyła, bo za bardzo cię pochłonie roztrząsanie rzeczywistośc... więcej »
Czyż nie zawsze, idąc spać, masz nadzieję na lepsze jutro? Co stałoby się z twoim życiem, gdyby po przebudzeniu się, świat który znasz, przestał istnieć? Historię ósemki przyjaciół, opowiada australijski pisarz, John Marsden, urodzony w 1950 roku w Victorii (Australia). Jego pierwszą k... więcej »
„Jutro” to książka, której – przyznaję szczerze – długo unikałam. Przeraził mnie wielki bum na tę serię i postanowiłam sięgnąć po nią dopiero wtedy, gdy sytuacja się uspokoi, a ja będę mogła sięgnąć po nią z myślą, że nie ulegam presji środowiska czytelników. Dlatego też unikałam wszelkich recenz... więcej »
Byłam oczarowana tą książką, naprawdę. Książkę poleciła mi moja koleżanka i muszę przyznać, że jak na "taką" dziewczynę,ma genialny gust książkowy. Ellie to nastolatka, która wspólnie z paczką przyjaciół wybiera się na mały wyjazd do miejsca zwane Piekłem.To tajemnicze miejsce, niedostępne dl... więcej »
Wszyscy zachwalają serię „Jutro”. Rzadko kiedy mogłam znaleźć negatywną recenzję tej książki, więc z wielką ochotą i zapałem zaczęłam ją czytać. Mimo wszystko moje oczekiwania były całkiem inne i miałam nadzieję, że pierwsza część „Jutro” przyniesie mi trochę więcej. Autorem jest australijski... więcej »
Ellie wraz z szóstką znajomych postanawia udać się na biwak. Głównym celem wyprawy jest dostanie się do Piekła, niedostępnego miejsca w górach. Przyjaciele spędzają kilka beztroskich dni na łonie natury, poznają swoje charaktery, zainteresowania. Niestety szczęście nie trwa długo. Kiedy przyj... więcej »
Przyszłość to przyszłość. Sama o siebie zadba. Mamy dwudziestego pierwszego lipca, godzinę osiemnastą dwadzieścia. Minęło dokładnie dziesięć minut odkąd skończyłam czytać Jutro. To takie nieprawdopodobne, że zaczęłam czytać tę pozycję niewiele po drugiej w nocy. Szybko się z nią uwinę... więcej »
Seria Jutro już jakiś czas temu podbiła serca czytelników na całym świecie. Po przeczytaniu wielu pozytywnych recenzji postanowiłam w końcu zapoznać się z dziełem Johna Marsdena. „Nie, piekło nie ma nic wspólnego z miejscem- piekło wiąże się z ludźmi. Może to ludzie są piekłem.” Akc... więcej »
Jutro
Recenzent: Suza
Na samym początku dzieje się niewiele. Ellie opowiada jak to została wybrana do spisania tego, co im się przytrafiło. Historia jest więc opowiedziana z jej perspektywy i ma tylko jeden wątek. Próbuje to odwlec, można powiedzieć, że pisze o niczym. Choć niektórym może się to wydawać denerwujące, d... więcej »
Grupa przyjaciół ze szkoły postanawia udać się na biwak. Planują zejść do Piekła - niedostępnego miejsca w górach, owianego licznymi legendami. Spędzają tam kilka dni, odpoczywając i bawiąc się. Po powrocie okazuje się, że ich domy są opustoszałe, zwierzęta martwe, zaś ludzie zniknęli. Nie działa... więcej »
Piekło raczej nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Słysząc to słowo, przed oczami stają mi języki ognia, niewyobrażalne cierpienie i wszechogarniający ból. Gdyby przeprowadzić ankietę i zapytać ludzi, czy woleliby znaleźć się w niebie czy w piekle. Zdecydowana większość, jak nie wszyscy, opowied... więcej »
Jutro
Recenzent: Pyza600
Największą ostrożność trzeba zachowywać sięgając po książki z półki ''młodzieżowe''. W dobie ,,Zmierzchu'' 3/4 znajdujących się tam książek opisuje świat wampirów, wilkołaków lub inny pseudo-romansów. Przeglądając te wszystkie egzemplarze zastanawia mnie jedno: gdzie podziała się tak wspaniała i... więcej »
Na książkę natknęłam się w dość nietypowy sposób. Moja nielubiąca czytać koleżanka wypożyczyła sobie książkę w bibliotece, która obu nam się spodobała. Przebrnęła przez nią, ale powiedziała, że mam jej nie czytać. Postawiłam na swoim i nie żałuję! Ellie. Lee, Homer, Fi, Corrie, Robyn, Kevin i Ch... więcej »
Dodali do kolekcji
fasolcia
hospitalizacja
Micki
Etreinte
Kama15
Kobaltowa
Kobra94
Kasiasnoopy
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!