Kafka nad morzem Haruki Murakami

Okładka Kafka nad morzem
autorzy:
Haruki Murakami, Murakami Haruki
wydawnictwo:
MUZA
data wydania:
2011
ISBN:
9788374950961

Opis

Piętnastoletni Kafka ucieka z domu przed klątwą ojca na daleką wyspę Shikoku. Niezależnie od niego podąża tam autostopem pan Nakata, staruszek analfabeta umiejący rozmawiać z kotami oraz młody kierowca z końskim ogonem lubiący hawajskie koszule. Ojciec Kafki zostaje zamordowany i wszystkich trzech poszukuje policja. Po spotkaniach z zakochaną w operach Pucciniego kotką Mimi, Johnniem Walkerem i innymi fantastycznymi postaciami bohaterowie trafiają w końcu do tajemniczej prywatnej biblioteki, w kt..órej czas się zatrzymał. Nocami odwiedza ją duch młodziutkiej dziewczyny w niebieskiej sukience?.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Psychologiczna
  Tematyka » Literatura piękna
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Nigdy jakoś specjalnie nie ciągnęło mnie do japońskich klimatów i gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że będę czytać literaturę japońską to bym nie uwierzyła. Na dodatek byłam przekonana, że Murakami pisze głównie dla mężczyzn i sądziłam, iż nie będę potrafiła się odnaleźć w tym gatunku i świecie. ... więcej »
  Mając nadzieję na ucieczkę przed klątwą ojca, piętnastoletni Kafka Tamura ucieka z domu i trafia na wyspę Shikoku. Swój czas spędza głównie w prywatnej bibliotece wyróżniającej się bardzo rodzinną atmosferą, jednak będzie miał również okazję nawiązać kilka cennych znajomości. Ale czym jest owa kl... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Kaariokaa
  JoeBlack
  radziecki
  floks
  gestia
  don_Francesco
  hotaru
  kathij
  Cytaty z książki+ Dodaj cytat
  "Świat jest ciekawy, bo nic się nie dzieje po naszej myśli."

  Dodane przez asthenia

  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!