Kamieniarz Camilla Läckberg

Okładka Kamieniarz
autor:
Camilla Läckberg
wydawnictwo:
Czarna Owca
data wydania:
2010
ISBN:
9788375541878

Opis

Październikowy poranek we Fjällbace. Rybak Frans Bengtsson wypłynął łódką, aby opróżnić więcierze, które zastawił na homary. Przy ostatnim z nich coś się mocno zacina, Frans przeczuwa, że nie będzie to zwykły połów, nie myli się, w siatce więcierza tkwi ciało dziewczynki...Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu policji w Tanumshede mają do rozwikłania kolejną skomplikowaną zagadkę. Podczas sekcji zwłok w płucach dziecka wykryto słodką wodę i ślady mydła. Ktoś utopił małą w wannie i wrzucił ..zwłoki do morza. Kto i dlaczego zamordował dziecko? Odpowiedzi należy szukać w odległej przeszłości...Kamieniarz jest trzecią powieścią kryminalnego cyklu Camilli Läckberg, którego akcja rozgrywa się we Fjällbace na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Książki przetłumaczono na wiele języków europejskich, w Szwecji i Francji powstają również ekranizacje bestsellerowego cyklu.Pierwsze dwie książki Camilli Läckberg, Księżniczka z lodu oraz Kaznodzieja, były znakomicie napisane i bardzo ciekawe. Natomiast Kamieniarz jest dowodem, że autorka okrzepła, jest świadoma swoich możliwości... i może być zaliczana do najlepszych szwedzkich autorów tego gatunku.?Örnsköldsviks Allehanda?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kamieniarz
Recenzent: Lena173
Camilla Lackberg jest szwedzką pisarką powieści kryminalnych, która z wykształcenia jest ekonomistką. Uznawana jest ona za mistrzynię skandynawskiej literatury, a w 2010 roku znalazła się w ścisłej czołówce najlepiej sprzedających się autorów w Europie. Twórczość Camilli Lackberg jest mi blisk... więcej »
Przyznam, że nieczęsto czytam kryminały, a „Kamieniarz” jest pierwszą (i jak na razie jedyną) książką Läckberg, z którą miałam do czynienia. „Nowa królowa skandynawskiego kryminału”, jak określa ją Wydawca, opisuje śledztwo w sprawie siedmioletniej dziewczynki, której zwłoki znaleziono w morzu. ... więcej »
Skandynawskie kryminały i thrillery należą do książek, po które często sięgam. Kiedy jakiś czas temu na polskim rynku wydawniczym zaczęły ukazywać się książki Camilli Läckberg wiedziałam, że muszę poznać jej twórczość. I tak się stało:). Przeczytałam „Księżniczkę z lodu” a potem „Kaznodzieję” a... więcej »
Camilla Läckberg to jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych. Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. Od kilku lat zajmuje czołowe miejsca na eu... więcej »
Dość długo czekałam na kolejną część sagi kryminalnej Camilli Läckberg. Nie było jej w żadnej bibliotece, a jakoś nie po drodze było jej na moją półkę również w żaden inny sposób. W końcu jednak się doczekałam i „Kamieniarz” nie musiał długo czekać na swoją kolej. Wzięłam się za czytanie niemalże... więcej »
Camilla Lackberg, a właściwie Jean Edith Lackberg, to szwedzka pisarka urodzona w Fjällbace, autorka powieści kryminalnych, z wykształcenia będąca ekonomistką, więc jak widzimy zdolności analizy produkcji, popytu, podaży czy dystrybucji i konsumpcji, wcale nie przeszkadzają w posiadaniu lekkiego... więcej »
Kamieniarz
Recenzent: milla
„Kamieniarz” to już trzeci tom kryminalnej sagi o Fjällbace, w której centralnymi postaciami są policjant Patrick Hedströme i jego życiowa partnerka Erika Falck. Tym razem pisarka stawia przed głównym bohaterem niezwykle trudną sprawę: ofiarą morderstwa pada siedmioletnia dziewczynka Sara. Policj... więcej »
Kamieniarz
Recenzent: Paula1992
Nigdy bym nie powiedziała, że od lektury Kaznodziei minęło 7 miesięcy. Zaczynając kolejną część cyklu kryminalnego słynnej szwedzkiej pisarki Camilli Lackberg czułam się, jakbym poprzednią czytała zaledwie kilka dni temu. Z niecierpliwością zaczęłam zagłębiać się w tą emocjonującą lekturę. Kom... więcej »
Jest październikowy poranek. Rybak Frans Bengtsson wypłynął łódką, aby opróżnić więcierze, które zostawił na homary. Przy ostatnim coś się mocno zacina. Frans przeczuwa, że nie będzie to zwykły połów, i nie myli się – w siatce więcierza tkwi ciało dziewczynki. Patrik Hedström i jego koledzy z k... więcej »
Dodali do kolekcji
anabako
tala86
Kobaltowa
spring
wildhoney
dorotie
sandra_katarzyna
calamitas
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!