Karuzela uczuć Jodi Picoult

Okładka Karuzela uczuć
autor:
Jodi Picoult
wydawnictwo:
Harlequin
data wydania:
2011
ISBN:
9788323878698

Opis

Gra o miłośćScenarzysta Booth DeWitt ma za sobą nieudane małżeństwo z bezwzględną i cyniczną gwiazdą filmową. Zraniony i upokorzony, pisze scenariusz, w którym pojawia się postać łudząco podobna do jego byłej żony. Na castingu pojawia się popularna aktorka serialowa Ariel Kirkwood. To dla niej życiowa szansa, możliwość sprawdzenia się w roli kobiety, która jest jej przeciwieństwem. Kiedy Ariel poznaje Bootha bliżej, nie może przestać o nim myśleć. Pragnie odegrać swoją rolę wiarygodnie, ale jedno..cześnie przekonać Bootha, że bardzo różni się od femme fatale, w którą wciela się na planie.SpadekCyrk to nie miejsce dla prawnika z Chicago, chyba że, tak jak Keane Prescott, odziedziczył go po ojcu? Teraz Keane wbrew sobie musi wkroczyć do kolorowego świata klaunów, akrobatów i żonglerów. Jego nastawienie zmienia się, gdy poznaje piękną treserkę lwów Jovilette Wilder. Cyrk jest całym jej życiem, dlatego Jovilette boi się o jego przyszłość i o to, jakie decyzje podejmie nowy właściciel. Nie ufa Keane?owi, trzyma go na dystans. Chociaż jawnie okazuje mu niechęć, on jest pod ogromnym wrażeniem jej temperamentu i urody. Jovilette bywa równie nieprzewidywalna jak lwy, które tresuje ? pełna gracji, odważna, ale też niebezpieczna. To jej miłość może okazać się najwspanialszym darem, jaki Keane otrzymał dzięki ojcu. Najpierw jednak musi poskromić jej nieokiełznany charakter, zanim będzie za późno?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Tematyka » Literatura piękna
  Tematyka » Romans
  Społeczno-obyczajowa » Beletrystyka » Literatura kobieca
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  "Karuzela uczuć" to już czwarta książka Jodi Picoult, którą udało mi się przeczytać. Leżała na półce dość długo - razem ze "Świadectwem prawdy", które nadal tak tkwi - ponieważ nie lubię czytać powieści tej autorki jedna po drugiej. Są one dość schematyczne i utrzymane w podobnej "tonacji", więc ... więcej »
  Picoult
  Recenzent: kasiek
  To norma u Picolut że traktuje nas trudnym tematem, który tak naprawdę wyjaśni się na ostatnich stronach, wyjaśni się pojęcie względne bo jednak dalej będzie wiele wątpliwości. Ja miałam wątpliwości nie ukrywam, że oczekiwałam innego zakończenia. Chociaż tego po części można było się spodziewać, ... więcej »
  O Jodi Picoult oraz jej twórczości słyszałam naprawdę wiele. Obiło mi się o uszy, że jest specjalistką w pisaniu książek na tematy kontrowersyjne, ale przedstawiające prawdziwe życie. Czytałam wiele pochlebiających recenzji jej powieści. Aż pewnego dnia postanowiłam skusić się na 'Karuzelę Uczuć'... więcej »
  Czy wiesz jak to jest kochać kogoś nad wszystko na świecie? To miłość, która sprawia, że dwie dusze stają się jednością. Czy wiesz jak to jest kochać kogoś miłością aż po grób? Christopher Harte wie. Darzył Emily właśnie takim silnym uczuciem, a mimo to jest oskarżony o morderstwo ukochanej - dzi... więcej »
  Tak wiele pytań nasuwa się na język po przeczytaniu książek Jodi Picoult. I nie są one wcale proste. Tak wiele rzeczy wydaje nam się prostych i zwyczajnych, a jednak z czasem ukazując nam się w zupełnie innym świetle, rozważamy na temat ich prawdziwości. „Karuzela uczuć” tej właśnie autorki jest ... więcej »
  "Karuzela uczuć" to kolejna książka którą przeczytałam Jodi Picollt,i po raz kolejny chylę czoło przed pisarką. Każda z jej książek porusza bardzo ciężkie sprawy które spotykają ludzi na całym świecie czy to ciężka choroba dziecka, przemoc w rodzinie, zdrada małżonka, zjawiska nadprzyrodzone, czy... więcej »
  Gdy jesteś z kimś bardzo długo, wydaje Ci się, że jesteście jedną osobą. I nikt, ani nic, nie może Was rozdzielić. Bez tej osoby.. będziesz powoli umierał od środka. Gdyby ktoś życzył Ci, aby ta osoba Cię zostawiła, tak naprawdę życzyłaby Ci śmierci. Wyobraź sobie, że pewnego dnia ta osoba wy... więcej »
  Wiele słyszałam o Jodi Picoult, od różnych osób. Każda z tych opinii była bardzo pozytywna, więc postanowiłam w końcu sama sprawdzić, czy naprawdę jest czym się aż tak zachwycać. Pierwsza jej książka jaka wpadła mi w ręce to "Karuzela Uczuć". Na temat tej książki krążą w internecie sprzeczne opi... więcej »
  Dodali do kolekcji
  wika065
  jotgol
  kotomi
  Carlotta
  Roselle
  Julianne
  ismen
  CupOfLove
  Cytaty z książki+ Dodaj cytat
  Czy powinnam zostawić list? Wzięła ołówek i przycisnęła go do papieru na tyle mocno żeby został ślad. Co powiedzieć ludziom, którzy dali ci życie, w chwili kiedy z rozmysłem odrzucasz ich dar? Z ciężkim westchnieniem odłożyła ołówek z powrotem. Nic. Nic, im nie powiesz, ponieważ między wierszami odczytaliby, dlaczego odchodzisz, i uznaliby to za swoją winę.

  Dodane przez lamasta

  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!