Kłamczuchy. Pretty Little Liars Shepard Sara

Okładka Kłamczuchy. Pretty Little Liars
autor:
Shepard Sara
wydawnictwo:
Otwarte
data wydania:
22 sierpień 2011

Opis

Alison, szkolna gwiazda, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Rok później jej przyjaciółki: Emily, Aria, Spencer i Hanna, zaczynają otrzymywać niepokojące SMS-y. Ktoś zna sekrety, które chciały pogrzebać wraz z pamięcią o Ali. Jak wiele dziewczyny są w stanie poświęcić, by prawda nie wyszła na jaw?

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura młodzieżowa
  Społeczno-obyczajowa » Beletrystyka » Literatura kobieca
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla dziewcząt zagraniczna
  "Trzy osoby mogą dochować tajemnicy, jeśli dwie z nich nie żyją." - Benjamin Franklin W każdym miasteczku, szkole, osiedlu, grupie znajdzie się taka osoba, o której zainteresowaniu i przyjaźni marzą wszyscy. Alison DiLaurentis była właśnie taką osobą. Najpopularniejsza i najładniejsza dziew... więcej »
  Tajemnice ,sekrety są wszędzie. W rodzinie i wśród przyjaciół. Niektóre ranią ,inne niszczą zaufanie do drugiej osoby ,albo zmieniają życie. Czasem dzielimy je z drugą osobą ,a czasem zabieramy ze sobą do grobu. Pewne jest ,to że osoba znająca sekrety innych ma ogromną moc i tylko od niej zależy ... więcej »
  Nastoletnie przyjaźnie - mogą trwać tylko chwilę, przez szkolne lata, albo dłużej, aż do śmierci. Jedną z najczęstszych przyczyn ich rozpadu jest zdrada sekretu. Nawet jeśli nigdy nie wyjdzie to na jaw... Pensylwania. Alison, Emily, Hanna, Spencer i Aria są przyjaciółkami, wśród których to ta ... więcej »
  Na przyjaźni z Alison Aria, Emily, Spencer i Hanna zyskały wiele. Przede wszystkim, nagle z przeciętnych nastolatek stały się najpopularniejszymi dziewczynami w szkole, a do tego zyskały wspaniałą przyjaciółkę, której mogły powierzać swoje największe sekrety i która tak naprawdę ich piątkę połącz... więcej »
  Zapewne większość z Was słyszała o serialu „Pretty Little Liars” zrealizowanym na podstawie serii Sary Shepard. Po kilku latach od brytyjskiej premiery nareszcie mamy okazję przeczytać tę książkę po polsku. Przyznam się, że serialu nigdy nie widziałam, ale będę musiała to nadrobić, ponieważ powie... więcej »
  Pretty Little Liars to seria, która bije obecnie rekordy popularności. Nakręcony na jej podstawie serial, co tydzień przyciąga przed ekrany telewizorów miliony widzów, a książki błyskawicznie znikają z księgarskich półek. Skąd to szaleństwo? Odpowiedź jest prosta: z dobrej historii i świetnej jej... więcej »
  A jaka by była twoja reakcja na wiadomość od osoby powszechnie uważanej za zmarłą? Emily, Aria, Spencer, Hanna i Alison. Pięć nierozłącznych przyjaciółek. Choć każda jest na swój sposób inna to razem tworzą naprawdę zgrany zespół. Razem stają się najpopularniejszymi dziewczynami w Rosewood. A ... więcej »
  Każdy ma jakiś sekret, a zwłaszcza bogate nastolatki, które mogą pozwolić sobie na dużo więcej niż zwykli, szarzy ludzie. Robią rzeczy, nie bojąc się konsekwencji popełnionych czynów, jednak nie zawsze pieniądze rodziców są w stanie je uchronić przed wypłynięciem na powierzchnię brudów z przeszł... więcej »
  Kłamczuchy
  Recenzent: Lena173
  Sara Shepard jest amerykańską autorką, która jako nastolatka chciała zostać gwiazdą oper mydlanych, projektantką klocków Lego lub genetykiem. Największą inspiracje do napisania książek stanowiły dla niej wspomnienia z czasów szkolnych i to właśnie one zapewniły swojej twórczyni sławę, o której wi... więcej »
  Co jeśli miałybyście tajemnicę, którą powierzyłyście tylko jednej osobie, a ta osoba zaginęła ? A jednak ktoś o tym wie, co wtedy? Pojawiają się kłopoty. W telewizji pojawił się serial na podstawie tej serii, i odniósł bardzo duży sukces, a książki ogromny, z dnia na dzień przybywa coraz więc... więcej »
  „Wciąż tu jestem, suki. I wiem o wszystkim. A.”* Ha! Nigdy nie sądziłam, że jedna osoba może wprowadzić w życie tyle zamieszania. Zwłaszcza jeśli podobno nieżywe. Co zrobić skoro ona wie za dużo… Sekrety i tajemnice są zagrożone, A. wszystko obserwuje i najwyraźniej chce żeby wszyscy je odkr... więcej »
  Książka lekka, zawierająca domieszkę kryminału. Ginie Ali, przyjaciółka Spencer,Arii,Emily i Hanny.. Dziewczyny próbują żyć dalej i zapomnieć o smutnych wydarzeniach, lecz jest ktoś taki kto nie da im spokoju, ktoś kto zna wszystkie tajemnice, o których wiedziała tylko Allison..tym kimś jest ... więcej »
  Sara Shepard to autorką, której debiutem stała się właśnie bestsellerowa seria Pretty Little Liars. Inspiracją do napisania jej stały się wspomnienia autorki z czasów szkolnych. O czym opowiada ta znana wszystkim, przynajmniej ze słyszenia, seria? Czy jest warta przeczytania? Alison była szkol... więcej »
  Każdy ma sekrety, których się wstydzi i nie chce o nich rozmawiać. Sekrety, którymi nie chce się z nikim dzielić. Co byście zrobili, gdyby jedyna osoba, która je zna zaginęła? Niektórzy ulgę, inni strach. W takiej sytuacji znalazła się Aria, Hannah, Spencer i Emily. Jak poradzą sobie z tą syt... więcej »
  “Three can keep a secret, if two of them are dead.” Benjamin Franklin Jeśli chodzi o tę serię popełniłam straszny grzech, a mianowicie najpierw obejrzałam serial, a dopiero teraz czytam książki. Na swoje usprawiedliwienie mam tyle, że kiedy koleżanka polecała mi serial nawet nie wiedziałam, ż... więcej »
  kłamstwo ma krótkie nogi
  Recenzent: archer81
  Mam nauczkę na przyszłość. Wpierw przeczytaj książkę a potem zabierz się za jej ekranizację filmową bądź serialową. Dlaczego? Bo będę wiedzieć co jest dalej. Jedyny plus tego jest taki, że mogę sobie wizualizować postacie. No to jest całkiem niezłe. A wszystko przez Viconię. Jakiś czas temu na sw... więcej »
  Emily, Aria, Spencer, Hanna i Alison - nierozłączne przyjaciółki i za sprawą tej ostatniej - najpopularniejsze dziewczyny w szkole w Rosewood, bo z całej piątki zdecydowanie największą „gwiazdą” jest właśnie Ali - piękna, dowcipna, inteligentna, po prostu idealna. Poza tym świetnie potrafi wykorz... więcej »
  Różnego rodzaju dziewczyńskie paczki są nam wszystkim szeroko znane. Pojawiają się zarówno w książkach jak i we wszelakich filmach. Szczerze powiedziawszy, ciężko jest trafić na historię, rozgrywającą się w pewnym stopniu w szkolnych murach, która nie zawiera wątku elitarnego grona. Książka Sary... więcej »
  Wyobraź sobie, że Twoja przyjaciółka znika. Wychodzi po kłótni z domu, obrażona i nie wraca. Nie ma po niej śladu. Cała okolica jest przeszukiwana, a wszyscy tracą już nadzieje. Mijają dni, miesiące, a policja nie jest ani o krok bliżej odnalezienia Twojej przyjaciółki. Wszyscy myślą o najgorszym... więcej »
  Zwykłe, małe miasteczko. Wydawałoby się, że nudne i przeciętne. I że nic w nim się nie dzieje, a czas leci powoli. Czyż nie znamy sami takich miasteczek? Cisza, spokój, sielanka, radośni ludzie, uśmiechnięci sąsiedzi, uczynni wobec siebie. Wydawałoby się, że spokój może trwać wiecznie. Nic z tego... więcej »
  ,,Alison, szkolna gwiazda, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Rok później jej przyjaciółki: Emily, Aria, Spencer i Hanna, zaczynają otrzymywać niepokojące SMS-y. Ktoś zna sekrety, które chciały pogrzebać wraz z pamięcią o Ali. Jak wiele dziewczyny są w stanie poświęcić, by prawda nie wyszła... więcej »
  Przyznajcie sami, – kto z Was nie zna jednego z najnowszych seriali pt. „Słodkie kłamstwa?”. Otóż to. Do tej pory większość z nas poznała już losy bohaterek „Pretty Little Liars” poprzez ten właśnie serial. Przyznam się, że i ja również się do tego grona zaliczam i chcąc, nie chcąc to od niego za... więcej »
  Trzy osoby mogą dochować tajemnicy, jeśli dwie z nich nie żyją. - Benjamin Franklin Muszę powiedzieć, że spodziewałam się trochę innej treści, choć nie mówię, że to co dostałam jest złe, wręcz przeciwnie, jednak czuję pewien niedosyt. Dlaczego? Już śpieszę z odpowiedzią. Alison, szko... więcej »
  Tytuł oryginału: Pretty Little Liars Tytuł polski: Pretty Little Liars. Kłamczuchy Autorka: Sara Shepard Data premiery: 24 sierpnia 2011 Wydawca: Wydawnictwo Otwarte Liczba stron: 288 „Wciąż tu jestem. I wiem o wszystkim. – A. Alison, szkolna gwiazda, znika w niewyjaśnionych okoliczności... więcej »
  Na serię Pretty Little Liars trafiłam przez zauroczenie serialem o tym samym tytule, który powstał na podstawie tej powieści. Był to strzał w dziesiątkę. Pomimo, że scenariusz serialu był niemal identyczny do tego, co znalazłam w książce, czytałam dalej z zapartym tchem. Jest to historia o, z ... więcej »
  Na początku książką zainteresowałam się tylko dlatego, ponieważ jestem fanką serialu, który został na jej podstawie zekranizowany i muszę przyznać, że wydawnictwo Otwarte, może nie trafiło w samą dziesiątkę, ale bardzo blisko niej. "Pretty Little Liars. Kłamczuchy" opowiada o czterech dziewcz... więcej »
  Pretty Little Liars to debiut Sary Shepard. Podobno motywem napisania tej powieści były wspomnienia autorki z czasów szkolnych. Ciekawe, czy to prawda, a jeśli tak, to które z nich zostały opisane w książce? Czy możliwe, żeby przeżyła coś, co wydarzyło się w życiu bohaterek? Ali, Aria, Spencer... więcej »
  Zwykłe, małe miasteczko. Wydawałoby się, że nudne i przeciętne. I że nic w nim się nie dzieje, a czas leci powoli. Czyż nie znamy sami takich miasteczek? Cisza, spokój, sielanka, radośni ludzie, uśmiechnięci sąsiedzi, uczynni wobec siebie. Wydawałoby się, że spokój może trwać wiecznie. Nic z tego... więcej »
  Wciąż tu jestem, suki. I wiem o wszystkim. A. Alison, Aria, Emily, Hanna i Spencer są przyjaciółkami. Dzielą ze sobą sekrety, bardzo różne sekrety. Pewnego dnia Alison po prostu znika. Nikt nie wie gdzie jest i co się z nią stało. Cała paczka rozpada się. Emily pochłania pływanie, Aria wraz ... więcej »
  Kłamczuchy
  Recenzent: aisha90
  Pretty Little Liars to kolejna seria, która bije rekordy popularności w Polsce i na świecie, przynosząc jej autorce dodatkowe kilka zer na koncie. Dzieki lekkiemu stylowi Shepard, książke czyta się przyjemnie, praktycznie od razu wciągając się w świat nastoletnich problemów i intryg. Choć po głęb... więcej »
  Alison, szkolna gwiazda, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Rok później jej przyjaciółki: Emily, Aria, Spencer i Hanna, zaczynają otrzymywać niepokojące SMS-y. Ktoś zna sekrety, które chciały pogrzebać wraz z pamięcią o Ali. Jak wiele dziewczyny są w stanie poświęcić, by prawda nie wyszła n... więcej »
  Dr. House zwykł mawiać, że wszyscy ludzie kłamią. Bohaterki serii "Pretty Little Liars" wiedzą coś na ten temat. Hanna robi to, bo nierozsądnym wydaje jej się trąbienie na prawo i lewo o tym, że jest złodziejką. Spencer obawia się, że jej rodzina nie zrozumiałaby, dlaczego całowała się z chłopaki... więcej »
  "Pretty Little Liars - Kłamczuchy" jest pierwszą książką bestsellerową serii Pretty Little Liars napisanej przez Sarę Shepard. Alison DiLaurentis, Aria Montgomery, Emily Fields, Spencer Hastings i Hanna Marin to pięć przyjaciółek, które na zawsze połączyły sekrety i tajemnice, które nigdy nie pow... więcej »
  Jak to jest z książkami, że jedne pomimo swojej wspaniałej formy, tematu i sposobu przedstawienia nie przyciągają wielu czytelników, a drugie, choć nie mają może wspaniałego stylu i fabuła jest już troszkę znana, zbierają swoich zwolenników? Nie wiem i chyba się nie dowiem. I nie jest to kwestia ... więcej »
  Każdy z nas ma tajemnice. Jedni większe, drudzy mniejsze. Czasami trzymamy je w sobie albo dzielimy się sekretem z zaufanymi osobami. Ufamy im. Oczekujemy, że zachowają naszą tajemnicę. Aż po grób... Jednak czy te tajemnice są tego warte? Alison jest najpopularniejszą dziewczyną w szkole, a m... więcej »
  Zabrałam się za pisanie recenzji bardzo późno, ponieważ na rynku jest już 11 książka Sary Shepard i można zobaczyć już początki 4 sezonu serialu. Książka "Kłamczuchy" opowiada nam historię czterech przyjaciółek: Spencer, Arii, Emili i Hanny. Kilka lat temu zupełnie nieoczekiwanie zaprzyjaźniła ... więcej »
  Kiedy w końcu ją dostałam nie potrafiłam po prostu się od niej oderwać. Kłamczuchy to pierwsza książka z serii Pretty Little Liars, na której podstawie powstał również serial. Muszę się przyznać, że to właśnie telewizyjna produkcja zachęciła mnie do przeszukania księgarni w celu zakupienia tej ks... więcej »
  Całą serie książek postanowiłam przeczytać , po zobaczeniu serialu na podstawie właśnie książek z serii Pretty Little Liars. Książka szybko zaczęła mnie urzekać swoim lekkim i zabawnym charakterem. Muszę przyznać że jak i serial pochłonął mnie do reszty ! W książce cały czas coś się dzieje a wiec... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Przepowiednia
  EmilyStrange
  karka10
  Sallymy
  FreeSoul
  melve
  Sun.shine
  Black_Vampire
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!