Kłamstwa Locke'a Lamory Scott Lynch

Okładka Kłamstwa Locke'a Lamory
autor:
Scott Lynch
wydawnictwo:
MAG
data wydania:
2007
ISBN:
9788374800679

Opis

Mieszanka Przekrętu i Olivera Twista, z domieszką Różowej Pantery i kroplą Ocean`s Eleven. Powiadają, że Cierń Camorry to niezwyciężony fechmistrz, złodziej nad złodziejami, duch, który przenika ściany. Pół miasta wierzy, że jest legendarnym bohaterem i obrońcą biedaków druga połowa uważa, że opowieści o nim to mit dla głupców. Jedni i drudzy się mylą. Drobny i słabo władający rapierem Locke Lamora rzeczywiście jest (ku swemu utrapieniu) Cierniem Camorry. Z pewnością nie cieszy się z plotek ..towarzyszących jego wyczynom a specjalizuje się w najbardziej złożonych oszustwach. Istotnie, okrada bogatych (kogóż innego warto okradać?), ale biedni nie oglądają ani grosza z jego zdobyczy. Wszystko, co zdobędzie, przeznacza na użytek swój i swojego nielicznego gangu złodziei: Niecnych Dżentelmenów. Wielobarwny i kapryśny światek przestępczy wiekowej Camorry jest ich jedynym domem.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"Kłamstwa Locke’a Lamory", debiutancka powieść Scotta Lyncha, która otwiera cykl "Niecni Dżentelmeni", widniała na mojej liście pozycji do przeczytania bardzo, bardzo długo. Podchodziłam do tej ksiązki dość sceptycznie i z niejaką obawą. Nie jest to typowa pozycja fantasy, w której króluje magia ... więcej »
Niecni Dżentelmeni
Recenzent: Lilien
Powiadają, że Cierń Camorry to niezwyciężony fechmistrz, złodziej nad złodziejami, duch, który przenika ściany. Pół miasta wierzy, że jest legendarnym bohaterem i obrońcą biedaków; druga połowa uważa, że opowieści o nim to mit dla głupców. Jedni i drudzy się mylą. Drobny i słabo władający rapiere... więcej »
Ostatnio rzadziej czytuję fantastykę, co niestety jest dla mnie trudne, gdyż jestem ogromną fanką tego gatunku. To na nim praktycznie nauczyłam się poznawać literaturę, którą uwielbiam niezmiernie. Współcześnie jednak brakuje dobrej, czystej fantastyki, jaka powstawała wcześniej. Zdominowany r... więcej »
Dodali do kolekcji
hamlet1987
IvanG
fabde
Theodozy
Trodzik
shaman
Panna Rumiana
eliot
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
" - Ten kieliszek wznosimy za nieobecną. Nie wiem, gdzie teraz jest, ale modlę się, żebyście się wszyscy, kutasy, udławili. Wszyscy oprócz Pędraka. Wielkie, kurwa, dzięki."

Dodane przez Himitsu

Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!