Kobieta w lustrze Schmitt Eric-Emmanuel

Okładka Kobieta w lustrze
autor:
Schmitt Eric-Emmanuel
wydawnictwo:
Znak literanova
data wydania:
2012
ISBN:
9788324016792

Opis

Życie to coś więcej.
Więcej niż rola do odegrania. Niż religia i konwenanse. Więcej niż mąż i dziecko. Pieniądze i sława.

Trzy kobiety. Gwiazda filmowa, mistyczka, arystokratka zafascynowana psychoanalizą.
Na pozór dzieli je wszystko.
Łączy obsesyjna myśl, że muszą porzucić swoje dotychczasowe życie i odnaleźć to, co naprawdę ważne.

Eric-Emmanuel Schmitt, zdobywca nagrody literackiej Goncourtów 2010, zabiera czytelników w niezwykłą podróż przez czas i historię.., by przedstawić losy fascynujących kobiet. W swej najnowszej powieści z wrażliwością filozofa i pasją wytrawnego detektywa zgłębia tajemnice kobiecej duszy.
W tym lustrze może się przejrzeć każda z nas.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"Nasze myśli nigdy nie ograniczają się tylko do tego, co postrzegamy mówimy. Mamy sekretne korytarze schowane za ścianami, ukryte szafy, tajemne szuflady. Gromadzimy tam niekiedy nasze żale, ambicje, lęki. Wszystko jest w porządku do czasu aż któregoś dnia zabezpieczenia puszczają i to tryska na ... więcej »
Kim jesteśmy i co jest w naszym życiu ważne? Czy drogi, które obieramy są właściwe? Jak możemy osiągnąć prawdziwe spełnienie? Anne, Hanna i Anny starają się zrozumieć siebie i swoje życie. Każdą z tych trzech kobiet targają silne emocje oraz wątpliwości. Sytuacje w jakich się znajdują oraz e... więcej »
Eric-Emmanuel Schmitt to autor powieści z duszą. W każdej ze swoich książek Francuz zabiera nas w podróż po ludzkiej wrażliwości, dobroci, słabości i delikatności. Nie inaczej będzie w “Kobiecie w lustrze”, najnowszym dziele autora. Powieść obyczajowa zabiera nas w podróż po historii. Od ś... więcej »
Po książki Schmitt’a sięgam z zamkniętymi oczami. Nie czytam nawet noty od wydawcy. Wiem, że każda jego powieść przypadnie mi do gustu. Tym razem też tak było. „Kobieta w lustrze” zaskakuje (nie tylko objętością), zachwyca, uczy. Eric-Emmanuel Schmitt w swojej najnowszej powieści zabiera ... więcej »
Przyznam szczerze, że Schmitt jest moim ulubionym pisarzem. Przepadam za jego prozą, ale bałam się, iż nie poradzi sobie z tak rozbudowaną powieścią. Zostałam jednak mile zaskoczona, gdyż każdy szczegół, detal był idealnie dopasowany do fabuły, pięknie się komponował i zachęcał do czytania. P... więcej »
"Bolesność, psychika, chemia – oto klucze, które różne stulecia oferowały do odryglowania bram tajemnicy. Anne, Hanna, Anny. Rzecz w tym, że nawet jeśli klucze pasowały, tajemnica pozostawała tajemnicą." Powieść Erica-Emmanuela Schmitta ukazuje losy trzech różnych kobiet, pochodzących z różn... więcej »
Tytuł dzisiejszego tekstu miał być zupełnie inny. Zmieniłam zdania z powodu własnego, jednakże słusznego krytycyzmu. Autora chyba nie powinno się oceniać po jednej przeczytanej powieści? Uważałam tak od samego początku. Rzadko jakiemu autorowi udało się zmienić moją opinię. Nadzieję zawsze pozos... więcej »
Dodali do kolekcji
martik
jarka.trocka
Kelpsey
Lady_Renegade
anna.urbanska
arwenka2222
BUKA_13
beatttka
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Cynizm jest poręczą, której można się uczepić w obliczu totalnej katastrofy.

Dodane przez lamasta

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!