Kochanice króla Philippa Gregory

Okładka Kochanice króla
autor:
Philippa Gregory
wydawnictwo:
Książnica
data wydania:
2100
ISBN:
9788324578870

Opis

Philippa Gregory, Kochanice królaHenryk VIII to jedna z bardziej znanych postaci historycznych. Choć od jego śmierci minęło ponad 450 lat, zarówno jego życie, jak i okres rządów nie przestają fascynować. Ten hazardzista, tyran i kobieciarz miał sześć żon i wiele kochanek. Niniejsza powieść odkrywa tajemnice burzliwego związku z jego drugą z kolei miłością, Anną Boleyn, która walcząc o serce króla i koronę z własną siostrą Marią, nie zawaha się uciec do niegodziwości, intryg i zdrady. Autorka po m..istrzowsku przedstawia nie tylko zawiłości dworskiego życia, ale również polityczne i religijne konflikty ówczesnej Europy. Oto barwny i sugestywny obraz szokujących zwyczajów panujących na dworze najsłynniejszego króla Anglii.Powieść ukazała się już w 26 krajach, w samych zaś Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad milion egzemplarzy. Równocześnie z polską premierą książki weszła na ekrany jej filmowa adaptacja z Natalie Portman i Scarlett Johansson w rolach głównych.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

„Bezpośrednią przyczynę rozłamu stanowiły działania króla Anglii – Henryka VIII. Władca ten zwrócił się do papieża z prośbą o unieważnienie swojego małżeństwa z Katarzyną Aragońską. Nie uzyskał jednak zgody na rozwód, dlatego w 1534 roku wydał akt znoszący zwierzchnictwo papieski... więcej »
Z rodziną Boleynów spędziłam piękny tydzień. Język Pani Gregory zabierał mnie na szesnastowieczny dwór, do Londynu czy Hever. Uwodził mnie swoim pięknem i prostotą. Zachwycał opowiadaną historią i ogromem uczuć i wątpliwości. Pokazał jak bardzo można kogoś kochać bądź jak nienawidzić. Jak samemu ... więcej »
W swojej powieści Philippa Gregory przenosi nas w czasy XVI-wiecznej Anglii rządzonej przez Henryka VIII. Na dwór właśnie przybywa młodziutka Maria Boleyn i znany ze swej słabości do kobiet król od początku jest nią oczarowany. Rodzina Marii, rządna władzy i przywilejów, postanawia wykorzystać sy... więcej »
Książki Philippy Gregory mogę czytać w ciemno. Powieści historyczne uwielbiam, lubię również historię średniowiecznej Anglii, a tutaj się to wszystko zgrabnie ze sobą łączy i właściwie nic więcej mi nie potrzeba. Na „Kochanice króla” czekałam jednak długo. Zawsze udawało mi się trafić na jakieś i... więcej »
a miłość siostrzaną zawsze padał pewien cień, zniekształcający obraz idealnego uczucia. Tak było, jest i prawdopodobnie tak już zostanie - nie mamy na to żadnego wpływu. Kobiety kochają bowiem błyszczeć, pragną w oczach innych uchodzić za idealne i nie potrafią dzielić się owym uczuciem z drugą o... więcej »
Mam szczęście, że grube księgi mnie nie przerażają, bo inaczej na pewno nigdy nie sięgnęłabym po „Kochanice króla” nawet mimo dobrych recenzji filmu ze Scarlett Johansson i Natalie Portman, którego, nawiasem mówiąc, nie oglądałam. Już od pierwszych stron zatopiłam się w świecie XVI- wiecznej ... więcej »
O Philippie Gregory podczytywałam na blogach już od jakiegoś czasu, jednak obawiałam się trochę sięgnąć po jej książki, a to ze względu na to, że historia jakoś nigdy mnie nie pociągała. Jakże się cieszę, że postanowiłam to zmienić i poznać twórczość tej autorki. Philippa Gregory studiowała hi... więcej »
Dodali do kolekcji
zabierajsie
melidere
Micki
gudrun
GERDA
Judith
alutka65
tygrysek3
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!