Kod Leonarda da Vinci Dan Brown

Okładka Kod Leonarda da Vinci
autor:
Dan Brown
wydawnictwo:
Albatros / Sonia Draga
data wydania:
2007
ISBN:
9788373591677

Opis

W Luwrze zostaje popełnione morderstwo. Jego ofiarą jest kustosz. Zwłoki zostają znalezione w pozycji przypominającej sławny rysunek witruwiański, na którym renesansowy artysta przedstawił idealne proporcje ludzkiego ciała. W zbrodnię zamieszany jest - według policji - profesor z Harvardu, znawca symboliki religijnej. Sprawy komplikują się, gdyż umierający kustosz pozostawił szereg zagadek, które mają pomóc wskazać winnych tej zbrodni i trzech innych popełnionych tej nocy na wpływowych mieszkańca..ch Paryża. Ale mają też doprowadzić do czegoś znacznie bardziej istotnego.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

„Kod Leonarda da Vinci” jest bestsellerową powieścią – sprzedano ją w ponad 80 milionach egzemplarzy, przetłumaczono na kilkadziesiąt języków. Dan Brown kwestionuje niemal wszystkie znane chrześcijanom informacje na temat Jezusa. Osoby, które mówią, że ta książka jest dobra, kłamią. Osoby, któ... więcej »
Przeczytałam tę książkę głównie dlatego, że wszędzie było o niej pełno. Zrobiłam to też dlatego, że kiepsko siedzi w domku nad morzem, gdy leje, a nie ma co robić. Efekt był bezsporny: czułam się jak kot, jak zje zdechłą mysz. Jeśli można powiedzieć o jakiejś książce, że jest durna, to szmira Bro... więcej »
Dodali do kolekcji
JoeBlack
ranisz
Nocena
kmita
catrin
Inqba
hazan
Arien
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
...każda religia opiera się na fabrykacji. Taka jest istota wiary. Wiara to przyjmowanie za prawdę tego, co sobie wyobrażamy jako prawdę, a czego nie możemy udowodnić.

Dodane przez dona35

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!