Kokosowy budda Monika Lipińska

Okładka Kokosowy budda
autor:
Monika Lipińska
wydawnictwo:
Telbit
data wydania:
2010
ISBN:
9788362252053

Opis

Pierwsza nagroda w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego WydawnictwaTELBIT na powieść dla młodzieży.Niespełna rok po śmierci ukochanego ojca siedemnastoletnia Róża przeprowadza sięwraz z matką do Wrocławia, do luksusowej willi swojego ojczyma Adama. Szybko okazujesię, że świeżo poślubiony mąż matki, w zamian za zapewnienie rodzinie bezpieczeństwai dostatniego życia, wymaga nie tylko bezwzględnego posłuszeństwa, ale też najwyższegopoświęcenia - zmiany światopoglądu oraz wyznania.Róża, z..szokowana determinacją Adama i uległością matki, znajduje ukojenie wtowarzystwie nowo poznanych przyjaciół, którzy tworzą nieformalną grupę wyznającąspecyficzną życiową filozofię. Oszołomiona egzotyczną aurą i duchem wolności, corazbardziej zakochana w jednym z członków grupy, dziewczyna postanawia odciąć się odprzeszłości i zacząć zupełnie nowe życie...Kokosowy Budda to nastrojowa, głęboko mądra powieść o odurzającej miłości i niebezpiecznym obliczu samotności.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Psychologiczna
  Tematyka » Literatura młodzieżowa
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla młodzieży polska
  Po przeczytaniu książki Ewy Barańskiej, wręcz nie mogłam się doczekać chwili, w której wrócę do domu i zagłębie się w lekturze "Kokosowy Budda". Przeczytanie całości zajęło mi sześć godzin i biorąc pod uwagę domowe obowiązki uważam, iż pod tym względem nie wypadłam najgorzej. Powieść Moniki L... więcej »
  Po raz enty mogę powtórzyć, że coraz bardziej i coraz częściej doceniam polskich autorów. Rodzina literatura, którą zostajemy zasypywania jest coraz lepsza, oryginalniejsza i trafia w moje gusta idealnie. Tym razem, za sprawą Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego wydawnictwa Telbit mogłam się cie... więcej »
  Czy miłość naprawdę jest ślepa? To powiedzenie zdecydowanie potwierdza książka Moniki Lipińskiej, pasjonatki obcych kultur i podróży, pisarki oraz reporterki, pt. „Kokosowy Budda”. Lektura zdobyła I nagrodę w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Wydawnictwa TELEBIT na powieść dla młod... więcej »
  Dodali do kolekcji
  blackmoth
  Alfaa
  laarl
  Albatros22
  HopeSolo
  Niji
  ola1806
  Mani
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!