Czym jest anielski puch?

data rozpoczęcia: 2020-12-14
data zakończenia: 2020-12-20
Anielski puch dla każdego z Was ma inne znaczenie. A jakie znaczenie ma dla autorki książki? Przekonać się o tym będą mogli:
@janmuz48 - za piękną metaforę narodzin marzenia,
@stay_calm - za wspomnienie, które niemal można poczuć na własnej skórze,
@Airain - za okruch wiosny w samym środku zimy.

Gratulujemy!
@janmuz48@janmuz48 @stay_calm@stay_calm @Airain@Airain

Anielski puch... Coś delikatnego? Coś magicznego? Metafora czy dosłowność? Czym jest? Odpowiedzcie na to pytanie i wygrajcie jedną z trzech książek Mariki Krajniewskiej "Anielski puch".
Książka Anielski puch
Anielski puch
Marika Krajniewska
{}6.9/10
Wszystko się może zdarzyć, jeżeli tylko pozwolisz sobie na marzenia… Anna, Zofia i Natalia – trzy kobiety z różnych pokoleń, które oprócz więzów krwi łączy to, że nigdy nie miały szczęścia do zwią...

Odpowiedzi

@Possi
@Possi około miesiąca temu
Myślę, że Anielski Puch:
to nie śnieg,
ani nie piękne białe skrzydła.
Myślę, że Anielski Puch
to dobro dawane od serca do serca,
to dobro, które nie oczekuje wdzięczności,
to dobro, które kocha jak umie,
to dobro, które nie wymaga,
to dobro, które czuje
i na które każdy i cały świat zasługuje,
ponieważ Bóg, człowieka miłością obdarowuje,
by dzielił się nim z bliźnim,
przez Anielski Puch nam go daje.
@Wiesia
@Wiesia około miesiąca temu
Kiedy pozwolisz sobie marzyć,
Wszystko się może zdarzyć
Dzień zmieni status na "niezwykły",
A tęcza rozbłyśnie radością.
Popatrz. Widzisz?
Szczęście wprawiło życie w ruch,
A wzystko przez to, że wpadł mi do oka Anielski Puch.
@xnanciaax
@xnanciaax około miesiąca temu
Anielski puch to dotyk tej drugiej osoby w zimny, grudniowy wieczór. Wpada się weń, by wytarzać się jak w śniegu, a na pościeli zostają odbite zarysy postaci. Oddech niczym delikate płatki śniegu przywiera do zmarzniętych policzków i zastyga na moment, by stopnieć od rumianego ciepła. W końcu ze skóry lepi się śnieżne kulki, by się nimi obrzucać w nieskończoność - ale nic, a nic nie boli, bo jak śnieg, który się dobrze nie lepi, linie papilarne są delikatne i kruche.
@julcias01
@julcias01 około miesiąca temu
Anielski puch to po prostu coś, co jest dla nas najważniejsze. Każdy ma inne "coś", najważniejszą dla siebie wartość w życiu - czy to miłość, przyjaźń, oddanie pracy... A anielskie - bo anioły nas wspierają, pomagają, by trwać przy tej wartości ☺️
@edytre
@edytre około miesiąca temu
Anielski puch to dar od aniołów. Można go otrzymać w Święta Bożego Narodzenia lub przedświąteczny czas. Człowiek, na którego spadnie choćby odrobiną anielskiego puchu, na jakiś czas odczuwa rzeczywistość tak, jak prawdziwy anioł. Zapomina o złych chwilach i nie odczuwa już żalu wobec ludzi i życia. Dostrzega tylko jego dobre strony i znowu pragnie obdarzać uśmiechem wszystkich napotkanych ludzi. Anielski puch przypomina swym wyglądem maleńkie śnieżynki, dlatego trudno go rozpoznać.
@kow_pola
@kow_pola około miesiąca temu
Jako maluchy traktujemy świat z lekkością i magią oczu dziecka, jednak, gdy dorastamy wszystko się zmienia. Nasze życie powszednieje, a wszelkie drobnostki umykają nam sprzed oczu, jak gdyby nigdy się nie wydarzyły. Jednak przychodzi taki dzień w roku, gdy wszystko się zmienia, a te najmniejsze gesty mogą urosnąć do rangi wielkich niespodzianek. W ten jeden czas w roku cieszymy się wszystkim, a dokoła widzimy samo dobro. Jednak nic nie dostarcza tyle radości, co długo oczekiwany śnieg. Jednak dlaczego tak jest? Czy ten mały płatek, który rozpuszcza się w mgnieniu oka po zetknięciu się z naszą skórą może zmienić aż tyle w naszym życiu? Właśnie okazuje się, że tak. Dla mnie jest to jak dotyk Nieba. Kiedy zaczyna padać wiem, że mogą zdarzyć się cuda, a cały mój strach zostaje gdzieś daleko. Właściwie to razem z tym małym płatkiem do mojego serca pada nadzieja na lepsze jutro, a Anielski puch to dla mnie przenośnia ukazująca, że w każdym z nas może być kawałek anielskiego płatka, który spada na najbardziej lodowate serca. Przecież śnieg to nic innego jak drobinki spadające z sukni naszego Anioła, który chce nam dać nadzieję na lepsze jutro i obudzić uśpione dziecko, które dalej chce wierzyć w magię świąt i codzienności...
@mysilicielka
@mysilicielka około miesiąca temu
To kichnięcie aniołka, przecież wszyscy to wiedzą! Jak anioły kichają, to odrobina ich magii ucieka w formie puchu, wtedy ludzie mogą ją poczuć, bo staje się coś dobrego w ich życiu.


@wybrana84
@wybrana84 około miesiąca temu
Anielski puch - czym on jest ?
Tą senną magią Świąt.. i dreszcz
podniecenia na widok płatków śniegu
nas bierze
Bo cóż więcej człowiek chciałby by spadło na ziemię
Nic innego jak białe gwiazdeczki
Delikatne jak muśnięcie seledynowej kiecki
I tak marzyć znów musimy
Bo wcale puchu śnieżnego nie widzimy :(
@mojra88
@mojra88 około miesiąca temu
Anielski puch to opadające kryształki łez niebiańskich istot płaczących nad światem pełnym niesprawiedliwości, złości i nienawiści. Wyobrażam sobie, że dzięki niemu ludzie (patrząc na piękny biały puszek) stają się dla siebie lepsi i zaczynają dostrzegać innych oraz piękno swojego życia.
@janmuz48
@janmuz48 około miesiąca temu
Anielski puch to dla mnie synonim najskrytszych marzeń. Takich, które ledwie kiełkują w głowie, których jeszcze do końca nie czuć, ale już są, już zaczynają karmić wyobraźnię.
MO
@monika_73_12 około miesiąca temu
Anielski puch jest dla mnie metafora otrzymania pomocy, wsparciem mocnym i nieoczekiwanym bardzo potrzebnym w jakims krytycznym momencie, a w sensie doslownym kojarzy mi sie z czyms bardzo ladnym i rzadkim, np. obecnie ze sniegiem.
@Fortunneksiazki
@Fortunneksiazki około miesiąca temu
Anielski puch kojarzy mi się w dwiema rzeczami, po pierwsze ze śniegiem, który zawsze powinien być na Święta Bożego Narodzenia, a także z watą cukrową, czyli czymś słodkim co zawsze można kupić na jarmarkach, dożynkach czy innych małych okolicznościach.
@stay_calm
@stay_calm około miesiąca temu
Noc. Grudniowa. Przyjemna, bo pod ciepłą kołdrą. Za oknem padał śnieg. Opadające cienie tańczyły na ścianie w świetle rzucanym przez latarnię na rogu ulicy. Kiciula spała. Zegar rytmicznie wyznaczał upływające sekundy. Tik tak, tik tak, tik tak... wpatrywałam się w ciepły widok za oknem i wsunęłam palce w futerko mojego białego mruczącego anioła, któremu drgnęły wibrysy. Miękki puszek poddawał się powolnym i delikatnym pieszczotom moich palców.
Poruszające się cienie za oknem były coraz dalej... powieki zaczęły ciążyć... przeniosło mnie dwadzieścia kilka lat w przeszłość. Znów byłam beztroską małą dziewczynką. Czapka, ciepłe rękawiczki zjednym palcem tak szybko dziergane przez mamę w troskliwym milczeniu. Odchyliłam głowę do tyłu. Patrzyłam, jak płatki opadają prosto na moją twarz. Wysunęłam język i zamknęłam oczy. Delikatne drobinki zatrzymywały się na mojej zaczerwienionej od mrozu skórze i anielski puch topniał... niesłyszalne pac! i jest na powiece. Pac! i jest na czole. Kolejne pac! i zaliczony czubek nosa, teraz na policzku. Krystaliczny smak na koniuszku jezyka. Cienkie strużki chłodnej wody niczym łezki spływały mi po policzku i boku szyi za szalik niezbyt przyjemnie łaskocząc. Otworzyłam oczy. Na mojej kurtce zauważyłam maleńkie białe piórko. Zdziwiona (ale znów nie aż tak bardzo) spostrzegłam, że śnieg to nie płatki, a miliony maleńkich ruchliwych piórek...
Otworzyłam oczy, gdy świt nieśmiało zaglądał przez okno. Na poduszce obok policzka wyczułam coś mięciutkiego... wiedziałam, że tu był... ten puch go zdradził... muszę go odszukać, przecież sypiące się skrzydła daleko go nie poniosą ;)

Anielski puch jest wielowymiarowy...
@Zaczytanablondynka
@Zaczytanablondynka około miesiąca temu
Anielski puch kojarzy mi się z dzieciństwem i szaleństwami na śniegu, podczas których cała rodzina bawiliśmy się w śniegu, lepilismy bałwana,rzucaliśmy śnieżkami i robiliśmy aniołki na nim. Anielski puch to lekkość i beztroska która może zdarzyć się tylko w wyjątkowym gronie.
@Tanashiri
@Tanashiri około miesiąca temu
Anielski puch to pyszne ciasto, w którym głównym składnikiem są wiórki kokosowe. Przygotowywany tradycyjnie na święta Bożego Narodzenia jest także piękną dekoracją, gdyż wiórki doskonale imitują śnieg lub puch właśnie.
@viki_zm
@viki_zm około miesiąca temu
Anielski puch z pewnością jest magiczny, ale nie w taki sposób, który jako pierwszy nasuwa nam się na myśl. Nie jest też żadną mocą nadprzyrodzoną, ani magiczną siłą jak mówi słownik. Anielski puch to metafora świątecznej atmosfery, która otacza nas przed Świętami Bożego Narodzenia. To pomoc drugiemu, czy długa rozmowa z naszymi bliskimi. To czas, który bezinteresownie podarujemy rodzinie i przyjaciołom. Anielski puch to także uśmiech, którym możemy obdarzyć przypadkowego przechodnia, czy miłe słowo powiedziane Pani, która obsługuje nas w sklepie. Anielski puch działa szczególnie w okresie, który mamy i to dzięki niemu zdarzają się małe świąteczne cuda. Wy też możecie obdarować drugiego anielskim puchem! :)
@wiki820
@wiki820 około miesiąca temu
Anielski puch to moim zdaniem magiczny pyłek, który roznosi się po świecie, dając ludziom pokój, szczęście i miłość. Sprawia, że człowiek zaczyna być pozytywnie nastawiony do świata, i zaraża tym wszystkich wokoło.
@Dusza
@Dusza około miesiąca temu
Anielski puch (cukier puder) + Diabelski łupież (świeżo starta gorzka czekolada) = nieziemska posypka na racuszkach.
@caly_swiat_patrzy
@caly_swiat_patrzy około miesiąca temu
Anielski puch kojarzy mi się z takimi przyjemnymi leciutkimi chmurkami. Wierzę, że nasi ukochani bliscy, których nie ma już z nami siadają właśnie na takich obłoczkach i wyglądają na nas przez piękne niebiańskie okna. ♥️ A drugie skojarzenie dotyczy świąt. Kojarzy mi się z płatkami śniegu, które beztrosko spadają w dół, jednocześnie wywołując w nas radość. Widząc je czujemy takie ciepło i magię, których na codzień niekiedy nam brakuje. Dzięki temu mamy piękne wspomnienia, które zostają z nami na dłużej ciesząc nasze oczy i serce. ❄️❄️
@Renax
@Renax około miesiąca temu
Anielski puch to metafora świątecznej atmosfery, tego, co udziela się nam przed świętami, gdy w radio leci piosenka 'Last Christmas', a my planujemy świąteczne menu i polerujemy choinkowe ozdoby. Ta religijna część z nas słucha rekolekcji, ale każdy chyba myśli o najbliższych, o miłych naszym sercom. W różnym kontekście, bo i nasze sercowe i rodzinne sprawy są różne, ale marzenie o dobru i harmonii jest wspólne nam wszystkim.
@Anna30
@Anna30 około miesiąca temu
Anielski puch kojarzy mi się z takim delikatnym pyłem, którym rozsypujemy po czymś, co dla nas jest wyjątkowe zachowując przy tym na zawsze miłe wspomnienie.
@LetMeRead
@LetMeRead około miesiąca temu
Anielski puch to, jak sama nazwa wskazuje, puch należący do jakiegoś anioła. Proste.
@Airain
@Airain około miesiąca temu
Heh, bardzo tu lirycznie... a w mojej prozaicznej rodzinie każdej wiosny, gdy topole gubią swoje puchate "kwiaty" i wszędzie, na ulicach, na trawnikach, walają się zwały białych kłaczków, mówimy" "zobaczcie, wiosna, aniołki znów się pierzą!" ;)
@jagodabuch
@jagodabuch około miesiąca temu
Anielski puch, kojarzy mi się z płatkami śniegu. Który jest chwilę i topnieje, a po mimo tego pozostawia coś po sobie magicznego. Coś co pozostaje w naszej pamięci na bardzo długo. A w obecnej chwili jest jak marzenie z powodu ocieplenia klimatu.
RR
@reniarenia około miesiąca temu
Anielski puszek. Takie skojarzenie przyszło mi do głowy, kiedy pierwszy raz dotknęłam włosków mojej nowonarodzonej córeczki Emilki. Mimo, że było to już ponad trzy lata temu, to nadal napływa na mnie fala czułości, gdy czeszę jej blond loczki. Choć muszę przyznać, że teraz z Emilki to raczej nie jest aniołeczek... :-)
@Rozchelstana_Owca
@Rozchelstana_Owca około miesiąca temu
Nie wiem czemu, ale jako pierwsze przyszło mi do głowy... ciasto! ♥

Anielskim puchem jednak mogłabym nazwać coś po prostu dobrego - dla każdego to coś innego, ale może być uścisk dłoni ukochanej osoby, wspomnienie o bliskich, których już z nami nie ma, albo kocie futerko pod dłonią, gdy nasz pupil uznaje nasze kolana za jego własność ♥
@rabebucher
@rabebucher około miesiąca temu
Anielski puch to coś niematerialnego, pewnego rodzaju "zmieniacz" życia i rzeczywistości. To coś magicznego, co może zdziałać cuda i odmienić kapryśny los. Bez anielskiego puchu nasza egzystencja byłaby smutna i zdecydowanie nieudana ;)
@AgataGrabowska
@AgataGrabowska około miesiąca temu
Anielski puch to nośnik wspomnień. Kryje się w nim wiele historii. Dziecięca niewinność i umiejętność cieszenia się z małych rzeczy, której tak bardzo brakuje dorosłym.
@Nocny_Aniol_666
@Nocny_Aniol_666 około miesiąca temu
Czym jest Anielski puch?, to bardzo proste. W każdym puszku kryje się zapach i śmiech małego dziecka, uścisk dłoni ukochanej babci, słowo przepraszam od wrednej siostry i kocham cie, od bliskiej osoby. Małe rzeczy dzięki którym się uśmiechamy, a świat staje się znośny.
@su.wiktoriaa
@su.wiktoriaa około miesiąca temu
Anielski puch rozumiem jak metaforę śniegu, który zrzucają z góry Anioły. Pozwala to ludziom cieszyć się nawet małą taką rzeczą, jaką jest śnieg.
@dyrcia7
@dyrcia7 około miesiąca temu
Anielski puch trafiając na Ziemie sprawia, że ludzie stają się dla siebie milsi, uśmiechnięci, szczęśliwi. Dosłownie jest to coś lekkiego, miłego, cudownego, magicznego, wyjątkowego.
@Aleksandra_99
@Aleksandra_99 około miesiąca temu
Anielski puch to moc, która w czasie świąt potrafi zdziałać cuda. Wywołuje uśmiech na twarzach ludzi, próbuję zwalczać wszystkie negatywne emocje, przekonuje do pomocy i bycia miłym, a także stwarza atmosferę świat. Niestety jest go coraz mniej, ale ciągle da się go zauważyć w różnych miejscach!
@sun
@sun około miesiąca temu
Anielski puch jest to dosłownie bardzo delikatny puszek, który pozostawiają po sobie anioły gdy trzepocą swoimi śnieżnobiałymi, wielkimi skrzydłami.
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe